Halák verí, že budú s Raskom ešte lepší. Chára je bojovník, tvrdí

Slovenský brankár Jaroslav Halák sa cíti dobre, hoci neukončil sezónu tak, ako chcel. Momentálne už pomaly môže myslieť na budúcu sezónu s nádejou, že bude o niečo normálnejšia ako dohrávka. Boston však pred ňou bude riešiť aj pár otázok.

Tá prvá sa riešila hneď po vypadnutí a týkala sa Halákovho krajana Zdena Cháru, ktorému končí zmluva a bude mať v marci budúceho roka už 44 rokov. Kapitán Bruins vo štvrtok povedal, že má v úmysloch pokračovať v kariére, ale záležať bude aj na rozhodnutí tímu.

„Myslím si, že je bojovník. Chce hrať. Podporujem ho aj ako priateľa, aj ako spoluhráča. Viem, že vzhľadom na okolnosti a spôsob, akým sme prehrali, je to ťažké pre každého. Ako som povedal, on chce vyhrávať a to je na ňom tá najlepšia vec,“ uznal Halák.

Halák si prevzal pozíciu jednotky, keď sa Tuukka Rask rozhodol vrátiť domov za rodinou. Aj okolo jeho návratu v novej sezóne sa začali objavovať otázniky, no Halák verí, že obaja vytvoria spoľahlivý tandem aj v nej a budú ešte lepší, ako doteraz.

„Bol som s ním v kontakte. Samozrejme, aj mimo ľadu sme dobrými priateľmi, takže sme sa v bubline stále rozprávali, kým v nej bol. Keď odišiel, párkrát som sa s ním rozprával a na prístupe pre budúcu sezónu sa nič nemení. Verím, že budeme spolu a že snáď budeme lepší, ako sme kedy boli,“ povedal Halák.

Bratislavský rodák tiež prezradil, že hoci v niektorých momentoch chýbala energia od divákov, ale hranie pred prázdnymi tribúnami mu aj vyhovovalo.

„Svojím spôsobom bolo fajn nemať tam ľudí, lebo ste mohli komunikovať s obrancami alebo útočníkmi a oni skoro všetko počuli. Preto sme niekedy mali aj také ľahké výpady. To bol najväčší rozdiel, ale inak sme to ani nevnímali,“ dodal Halák, ktorý play-off ukončil s 90,2% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,76 inkasovaného gólu na zápas.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 04. 09. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL