Bowness si zaslúži právo zostať trénerom Stars, tvrdí Nill

Stars si neboli istí, či by Rick Bowness mohol byť trvalým hlavným trénerom po skončení tejto sezóny. Dallas však priviedol na rozdiel jednej výhry k finále Stanleyho pohára a generálny manažér v sobotu uviedol, že si vyslúžil šancu zostať kormidelníkom.

„Rozprávali sme sa, keď si prevzal tú pozíciu. Povedali sme: ‘Vieš čo? Nechajme to tak, kým si prejdeme základnou časťou, kým si prejdeme play-off, a potom si sadneme a porozprávame sa.’ No on si to zaslúžil a dúfam, že bude chcieť byť aj naďalej hlavným trénerom,“ povedal Jim Nill, ktorý len tento týždeň uviedol, že tím na rozhodnutie o trénerovi počká do konca sezóny.

Stars vymenovali Bownessa za dočasného hlavného trénera 10. decembra, keď bol pre neprofesionálne správanie vyhodený Jim Montgomery. Tím mal po trénerskej zmene bilanciu 20-13-5 a teraz vedie v konferenčnom finále proti Vegas 3:1 na zápasy.

Bowness má 65 rokov a je najstarším trénerom v NHL. Hlavným trénerom nebol od sezóny 2003/04, v ktorej v 20 zápasoch viedol Coyotes. Odvtedy bol asistentom trénera Phoenixu, Vancouveru, Tampy a Dallasu, kde si získal svojich zverencov.

„Je to jeden z ľudí, pre ktorých chcete vyhrávať,“ povedal Tyler Seguin. Tento prístup hráčov teší aj Nilla: „Keď vidíte hráčov reagovať na trénera a rozhodnutia, ktoré musí robiť, tak je to dôležité. Viem, že Rick má plnú podporu hráčov a to je veľmi dôležité.“


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 13. 09. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL