Wild Dumbu aj aktívne predávajú, opustiť by ich mohol aj známy útočník

Michael Russo z The Athletic informuje, že generálny manažér Minnesoty Bill Guerin nie len prijímal telefonáty so záujmom o služby obrancu Mathewa Dumbu, ale ho aktívne aj predával.

Wild podpísali v utorok s Jonasom Brodinom sedemročnú zmluvu s klauzulou o nevymeniteľnosti, vďaka čomu majú troch obrancov automaticky chránených pred expanzným draftom. Ostatnými dvoma sú Ryan Suter a Jared Spurgeon.

To robí potenciálne robí z Dumbu hráča, ktorého by tím mohol pomerne bezstarostne vymeniť. V zmluve má platné ešte tri roky so šesťmiliónovým „cap-hitom“, pričom o 26-ročného pravorukého obrancu by v lige bol slušný záujem.

Minnesotu by však nemusel opustiť len on. V novom ročníku by mohol obliekať dres nového tímu aj útočník Alex Galchenyuk, ktorého ovplyvňuje aj príchod Nicka Bjugstada z Pittsburghu.

Obaja sú centrami a nosia rovnaké číslo. Wild už aj oznámili, že odoberú Galchenyukovi číslo 27 a venujú ho Bjugstadovi. O novom Galchenyukovom čísle reč nebola, čo posilnilo špekulácie o jeho možnom odchode.

Výmene nahráva aj skutočnosť, že Galchenyuk sa po sezóne bude môcť stať neobmedzeným voľným hráčom. V 14 zápasoch v drese Wild nazbieral sedem bodov, ale ukázal aj nevyrovnanosť výkonov, ktorá mu je vyčítaná. Aj preto za ostatné dva roky pôsobil až v štyroch tímoch.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 16. 09. 2020 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL