Mohol by byť Zdeno Chára vítanou akvizíciou pre Colorado?

Časom sa po otvorení hráčskeho trhu platové rozpočty naplnia a zostávajúci voľní hráči budú ochotní prijímať lacnejšie kontrakty. Na takúto príležitosť čakajú rozumné tímy, medzi ktoré by mohlo patriť aj Colorado.

Avalanche majú momentálne stále k dispozícii šesť miliónov amerických dolárov a Joe Sakic potrebuje podpísať zmluvu už len s jedným obmedzeným voľným hráčom, obrancom Devonom Toewsom. Mal by tak priestor ešte pre krátkodobú zmluvu s nejakým zo zostávajúcich neobmedzených voľných hráčov.

Tom Hunter z Mile High Hockey vníma za možné posily útočníkov Mikea Hoffmana, Erika Haulu, Carla Soderberga, Alexa Galchenyuka, Conora Shearyho či Coreyho Perry, ako aj obrancov Samiho Vatanena a Zdena Cháru.

Štyridsaťtriročný trenčiansky odchovanec je dlhoročným kapitánom Bostonu, ale stále sa s vedením Bruins nedohodol na novej zmluve. Záujem o neho pritom od otvorenia trhu hlásilo niekoľko tímov, ktoré by ocenili jeho skúsenosti, prístup a defenzívnu prácu.

„Je to líder bostonských tímov, ktoré bojovali o Stanleyho pohár, preto sa zdá ako ťažké pre Cháru i Bruins posunúť sa ďalej. Podobne ako Joe Thornton, aj Chára má už vrchol za sebou, ale pri lacnom kontrakte by bol decentnou voľbou pre hĺbku obrany, ktorá bude v budúcej sezóne dosť mladá,“ skonštatoval Hunter.

„Mať možnosť alternovať Cháru a Iana Colea v pozícii šiesteho obrancu tímu by mohla byť možnosť, ako maximalizovať výkonnosť v sezóne, ktorá by mala byť zhustená.“

Chára pôsobil vo svojej kariéry v troch tímoch, ale v Bostone je už 14 rokov, počas ktorých získal Norrisovu trofej a doviedol tím po dlhých dekádach k Stanleyho poháru. Vytvoril si pozíciu, pre ktorú je ťažké predstaviť si ho v drese iného tímu. Už aj v minulosti sme však videli, ako aj takýto hráči na sklonku kariéry dres vymenili. Bude to aj prípad Cháru?


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 19. 10. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL