Hanzal ukončil kariéru: Ak by som bol zdravý, ešte by som hral

Niekdajší dlhoročný hráč Národnej hokejovej ligy, útočník Martin Hanzal, sa rozhodol zavesiť korčule na klinec a odísť na športový dôchodok.

„Je to trochu úľava, pretože v posledných pár rokoch som si nebol istý, či odohrám ďalší zápas NHL alebo či budem znova zdravý, a teraz je to oficiálne: Končím kariéru NHL,“ povedal Hanzal pre NHL Network.

„Ak by som bol zdravý, tak by som pravdepodobne stále hral, ale po troch operáciách chrbta a hlavne po tej poslednej to už jednoducho viac nedokážem. Po poslednej operácii som robil všetko, čo som mohol, a trvalo mi rok, kým som sa postavil na ľad.“

Hanzal vynechal uplynulý ročník a rehabilitoval doma v Českej republiky po tom, čo v ročníku 2018/19 bol schopný absolvovať len sedem zápasov v drese Dallasu. V predošlej sezóne ich odohral iba 38.

„Keď som išiel opäť za doktorom, bola to buď ďalšia operácia alebo koniec s hraním hokeja. Dokonca aj doktor povedal, že si nie je istý, či ďalšia operácie pomôže. Stále mám pred sebou dlhý život a nechcem ďalšiu operáciu, keď nie je 100% isté, že mi pomôže,“ poznamenal.

Tridsaťtriročný Hanzal nazbieral 127 gólov a 338 bodov v 673 zápasoch kariéry, ktorej väčšinu strávil v Arizone. Tá ho draftovala v roku 2005 zo 17. miesta. Pred príchodom do Dallasu strávil časť sezóny 2016/17 aj v Minnesote. V play-off pridal 13 bodov (5+8) v 28 zápasoch.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 26. 10. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL