Tatar medzi top voľnými hráčmi roka 2021. Za zmienku stojí aj jeho krajan

Už máme za nami väčšiu časť tohtoročného trhu s voľnými hráčmi, a tak sa pomaly môžeme pozerať aj na rok 2021. Sean O’Leary to urobil a vytvoril prehľad popredných kandidátov, ktorí by v budúcom roku patrili medzi top neobmedzených voľných hráčov na trhu.

Medzi brankármi tieto pozície pripadli Tuukkovi Raskovi z Bostonu, Frederikovi Andersenovi z Toronta, Jordanovi Binningtonovi zo St. Louis, Philippovi Grubauerovi z Colorada. Za zmienku pritom stáli aj Devan Dubnyk, Antti Raanta, James Reimer, Petr Mrázek a Jaroslav Halák.

Slovenský gólman má 35 rokov, ale nič nenasvedčuje tomu, že by o rok mohol byť pripravený zavesiť lapačku na klinec. Voľným hráčom bude môcť byť po vypršaní jednoročnej zmluvy v hodnote 3,5 milióna dolárov (1,25 mil. dolárov predstavuje podpisový bonus), ktorú s Bruins podpísal v máji. V Bostone bude mať za sebou v tom čase už tri roky.

Medzi top obrancov na trhu by sa mohli zaradiť Dougie Hamilton z Caroliny, David Savard z Columbusu, Adam Larsson z Edmontonu a Alec Martinez z Vegas. Za zmienku stoja aj Alexander Edler, Tyson Barrie, Nicklas Hjalmarsson, Ian Cole, Brandon Montour a Jamie Oleksiak.

Zaujímavé mená nájdeme pri útočníkoch, medzi ktorých O’Leary zaradil Alexa Ovečkina z Washingtonu, Ryana Getzlafa z Anaheimu, Taylora Halla z Buffala, Ryana Nugent-Hopkinsa z Edmontonu, Gabriela Landeskoga z Colorada, Jadena Schwartza zo St. Louis, Davida Krejčího z Bostonu, Brandona Saada z Colorada a Tomáša Tatara z Montrealu.

„Tatar zapasoval excelentne do zostavy hneď od svojho príchodu ku Canadiens, ale mohol by byť postrádateľný po tom, čo si Montreal počas tohto mimosezónneho obdobia pridal Josha Andersona a Tylera Toffoliho, pričom podpísal aj dlhodobú zmluvu s Brendanom Gallagherom,“ poznamenal O’Leary.

„Tatar bol počas celej kariéry – s výnimkou krátkeho pôsobenia vo Vegas – spoľahlivou možnosťou pre produkovanie bodov a mnoho tímov bude mať o neho záujem, ak by bol nútený opustiť Montreal.“

Tatar vstupuje do posledného roka štvorročnej zmluvy v hodnote 5,3 milióna dolárov ročne, ktorú podpísal ešte ako hráč Detroitu v lete 2017. V Montreale strávil posledné dve sezóny a v každej si vytvoril nové osobné bodové maximum.

Za zmienku stáli z útočníkov aj Kyle Palmieri, Nick Foligno, Tyler Bozak, Nikita Gusev, Phillip Danault, Zach Hyman a Paul Stastny.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 08. 11. 2020 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL