Mohol by byť štart sezóny 1. januára v ohrození?

Realita, že sa sezóna 2020/21 odštartuje 1. januára, sa pomaly, ale isto vzďaľuje každým ďalším dňom, čo sa NHL a Hráčska asociácia snažia nájsť spoločnú pôdu pod nohami pri ekonomických aspektoch, ktoré by vyhovovali obom stranám. Myslí si to Bruce Garrioch z Ottawa Sun.

Pred dvoma týždňami zástupca komisára Bill Daly sebavedomo vyhlásil, že obe strany pracujú na dohode, no situácia sa medzitým otočila zlým smerom, keď vedenie súťaže požiadalo hráčov o ďalšie uskromnenie sa odkladom časti platov a naznačením, že by pre dôsledky pandémie rada pozmenila aj escrow.

Garrioch tvrdí, že NHL chce skutočne odštartovať sezónu 1. januára a stále to opakuje. Aby sa jej to ešte podarilo naplniť, je možné, že vyškrtne z harmonogramu týždeň tréningových kempov navyše pre sedem tímov, ktoré sa v lete nezapojili do dohrávky.

Ak sa obe strany dohodnú, že sedmička tímov nebude potrebovať ten týždeň navyše, stále by sa základná časť mohla odštartovať 1. januára. Realistické to však bude, ak sa NHL s hráčmi dohodne pred 30. novembrom. Garrioch pripomína, že vo štvrtok je v Spojených štátoch amerických Deň vďakyvzdania, a tak bude dôležité mať na stole niečo už predtým.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 22. 11. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL