Ekman-Larsson dáva snahu Coyotes o jeho výmenu za hlavu

Po rušnom období pre kapitána Arizony pred otvorením trhu s voľnými hráčmi, je obranca Oliver Ekman-Larsson spokojný, že zostáva v tíme Coyotes a je ochotný zabudnúť na skutočnosť, že sa ho jeho klub pokúšal vymeniť.

„Nový generálny manažér vstúpil do ťažkého obdobia, potreboval urobiť nejaké rozhodnutia a veci, ako bolo aj to. Mali sme však zatiaľ dobré diskusie a teším sa na to, ako ho spoznám lepšie,“ povedal Ekman-Larsson pre Arizona Republic.

„Je to zatiaľ dobré, ale je ľahšie rozprávať sa tvárou tvár ako cez telefón alebo Skype či Facetime. Nemyslím si, že bude nejaký problém hodiť to za hlavu, aspoň nie pre mňa. To je všetko, čo k tomu môžem povedať.“

Krátko po tom, čo bol v septembri na pozíciu generálneho manažéra najatý Bill Armstrong, Coyotes požiadali svojho kapitána, aby sa vzdal svojej klauzuly o nevymeniteľnosti. On tak urobil len pre prípad, ak by bol vymenená do Bostonu alebo Vancouveru. Nakoniec k ničomu nedošlo.

Ekman-Larsson, ktorý v roku 2018 podpísal s Arizonou osemročnú zmluvu za 66 miliónov amerických dolárov, rozumie, prečo k situácii došlo a pozerá sa na ňu s nadhľadom: „Chápem tú obchodnú stránku veci a ako to tam funguje. Dúfam, že jedným z dôvodov, prečo som kapitánom tohto klubu, je, že myslím na iných ľudí a mojich spoluhráčov. Tak som vyrastal a taký som človek.“


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 22. 11. 2020 | Rubrika: Správy z NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL