Čo čaká Islanders po odchode Boychuka? Spomína sa aj Chára

V stredu obranca Johnny Boychuk zo zdravotných dôvodov oficiálne zavesil korčule na klinec. To otvorilo otázku, čo bude nasledovať na Long Islande teraz. Venoval sa jej Adam Gretz z NBC Sports.

Boychuk zaťažoval platový strop sumou 6 miliónov amerických dolárov, a tak asi ako prvé každému napadlo, že jeho koniec kariéry uľahčí Louovi Lamoriellovi cestu za novou zmluvou s hviezdnym útočníkom Mathewom Barzalom.

Islanders mali k dispozícii 3,9 milióna dolárov pod platovým stropom, a tak im zapísanie Boychuka na listinu dlhodobo zranených hráčov prinesie dostatok miesta na novú zmluvu Barzala, ktorý by ročne mohol poberať pri najlepšom 7 alebo možno až 9-10 miliónov dolárov.

Barzal je prioritou pre newyorský tím. Potom bude môcť Lamoriello venovať pozornosť očakávaným zmluvám pre Matta Martina, Andyho Greenea a Coryho Schneidera.

Obavou však môže byť defenzíva, ktorú cez výmenu opustil Devon Toews a teraz prichádza aj o Boychuka. Mohlo by sa tak medzi priority zaradiť aj nájdenie nového „zadáka“?

Gretz si myslí, že medzi najlepšie možnosti na trhu s voľnými hráčmi by patrili Sami Vatanen, Ben Hutton, Slater Koekkoek alebo slovenský veterán Zdeno Chára.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 27. 11. 2020 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL