Toffoli strelil hetrik v prvom zápase proti bývalému tímu + video

Tyler Toffoli v prvých troch zápasoch sezóny neskóroval. V stredu si to všetko vynahradil proti bývalému tímu.

Kanadský útočník sa stal prvým bývalým hráčom Canucks v histórii, ktorý dosiahol hetrik vo svojom prvom zápase proti Vancouveru. Montrealu pomohol k bodu, no nakoniec Canadiens prehrali 5:6 po nájazdoch.

Toffoli strelil svoj prvý gól v drese „Habs“ z čiastočného úniku v druhej minúte druhej tretiny, keď vyrovnával na 1:1. Stav vyrovnal aj o štyri minúty neskôr a hetrik spečatil v 17. minúte tretej tretiny, keď poslal svoj tím prvýkrát do vedenia.

Jeho štvrtý hetrik v kariére bol zároveň len tretí trojgólový výkon hráča Canadiens na ľade Vancouveru v histórii. Naposledy to dokázali ešte v roku 1971 Frank Mahovlich a Guy Lafleur.

Dvadsaťosemročný rodák z ontárijského Scarborough má po štyroch zápasoch sezóny na konte štyri body. Vlani si udržoval priemer bodu na zápas aj v drese Canucks – v desiatich dueloch od výmeny zaznamenal šesť gólov a štyri asistencie. Dovtedy hrával len za Los Angeles. V 529 zápasoch kariéry strelil 148 gólov a nazbieral 304 bodov.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 21. 01. 2021 | Rubrika: Správy z NHL