Auston Matthews žiari. A to tréner odhalil, že hrá zranený

Hviezdny útočník Toronta Auston Matthews zažíva vydarený ročník a radí sa medzi popredných adeptov na Hartovu trofej. Jeho výkony sú o to úctyhodnejšie, že nehrá v stopercentnom stave.

Tréner Maple Leafs Sheldon Keefe po stredajšej výhre 2:1 nad Calgary prezradil, že americký hokejista má prakticky v celej sezóne problémy so zápästím. Tie sa navyše proti Flames zhoršili, a tak neabsolvoval prvé vhadzovanie v predĺžení.

„Uvidíme, ako na tom je. Tréneri sa o neho budú naďalej starať a monitorovať to. Nemyslíme si, že je to v tomto bode niečo viac, ako to, s čím sa vyrovnáva prakticky celú sezónu,“ povedal Keefe.

Matthews v stredu asistoval u oboch gólov Leafs, aby mal po 20 zápasoch na konte 31 bodov. Celú NHL vedie s 18 gólmi a bodoval v 18 z 20 zápasoch ako iba tretí hráč v klubovej histórii po Babeovi Dyeovi a Darrylovi Sittlerovi. V priemere hráva takmer 22 minút na zápas.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 25. 02. 2021 | Rubrika: Správy z NHL