Adam Ružička vyzerá čoraz viac ako hráč NHL, znie zo zámoria

Slovenský útočník Adam Ružička v prvých dvoch zápasoch sezóny nižšej AHL nebodoval. V posledných dvoch dueloch však dokázal nazbieral dokopy šesť bodov a jasne ukazuje, že už začína prerastať nižšiu úroveň.

Dvadsaťjedenročný bratislavský rodák sa v piatok stal prvým hráčom Heat od Alana Quineho (17. a 20. februára 2019), ktorý zaznamenal dva trojbodové výkony po sebe. V stredu aj v piatok dosiahol bilanciu 2+1 a po víťazstvách nad Torontom bol zaradený medzi hviezdy duelu.

„Dva trojbodové zápasy po sebe pre nádej Flames v AHL, Adama Ružičku. Pokračuj v tom a nebude trvať dlho, kým sa ozvú Flames,“ povedal Eric Francis z televízie Sportsnet.

V podobnom duchu sa vyjadril aj Peter Loubardias z rádia The Fan960: „Adam Ružička zažíva veľké popoludnie, keď za Heat pridal ďalšie dva góly a asistenciu. vyzerá to čoraz viac a viac tak, že robustný center bude hráčom NHL.“

Ružička, ktorého Calgary draftovalo v roku 2017 zo 109. miesta, vlani debutoval medzi profesionálmi a v 54 zápasoch v drese Stocktonu nazbieral 27 bodov (10+17).

To, že urobil pokroky, ktoré Flames potešili, dokumentovalo jeho pozvanie do širšej zostavy pre letnú dohrávku minulej sezóny NHL. V nej ešte neodohral ani jeden zápas, no ak nadviaže na svoje doterajšie výkony, zrejme to bude už len otázka času.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 27. 02. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL