Tatar je optimistom: Je to čerstvý štart, všetci sme nabudení

Tomáš Tatar to mal pred trénerskou zmenou v Montreale náročné. Skončil na tribúne a krátko na to ho Claude Julien nechal sedieť na striedačke. Kormidla sa však teraz chopil Dominique Ducharme, ktorý chce krok po kroku zlepšiť hru Canadiens. Slovenský útočník to berie ako výzvu, na ktorú teší celé mužstvo.

„Snažíte sa absorbovať najviac informácií ako viete. Je tam veľa nových vecí, ktoré sú nám prezentované. Musíte byť v strehu a snažiť sa nasávať ich ako špongia, aby ste všetko pochopili a na ľade toľko nepremýšľali a len to vykonávali. S trénerom sa rozprávate. Viete, čo by chcel robiť. Je to čerstvý začiatok a myslím si, že sme všetci nabudení,“ povedal Tatar.

Montreal mal výborný vstup do sezóny a dokonca viedol Severnú divíziu. Momentálne však nemá ďaleko od toho, aby vypadol z postupových pozícií. Skúsený Dubničan verí, že sa všetko čoskoro obráti na dobré, no podmienkou je, aby každý v tíme ukázal svoj potenciál.

„Vyhrávame ako tím, prehrávame ako tím. Myslím si, že veci, v ktorých musíme byť lepší, všetci poznáme, musíme na nich len pracovať. Musíme mať v tom viac jasno. Toto sú dni, keď môžeme všetky tieto veci dohnať. Chceme vyzerať rýchlo a byť nebezpeční ako tím, celé mužstvo dokopy. Je to na nás a je čas, aby sme na tom pracovali,“ skonštatoval Tatar.

Kanadský klub odohrá najbližší zápas v sobotu vo Winnipegu, kde sa pokúsi končiť štvorzápasovú sériu prehier, na ktorej konci je štvrtková porážka 2:6 práve s Jets. Jej oplatenie by tímu dodalo potrebnú dávku sebavedomia.

„Ak všetci budeme držať spolu, ak budeme pracovať tvrdo, ukážeme emócie pre hru a ak vyhráme ten zápas, myslím si, že nás to potlačí tým správnym smerom. Čím skôr sa nám to podarí, tým lepší budeme. Som skutočne veľmi optimistický. Myslím si, že budeme hrať dobre. Verím, že to všetko so sebou prinesieme a odohráme dobrý zápas,“ dodal Tatar.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 27. 02. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL