Tím Carolina Hurricanes si v sobotu ukončil trojzápasovú sériu prehier, keď zdolal Floridu 4:3 po samostatných nájazdoch. Ruku k dielu priložil aj Jake Bean, ktorý v stretnutí strelil svoj prvý gól v kanadsko-americkej NHL.

Dvadsaťdvaročný kanadský obranca v úvode tretej tretiny využil presilovku, aby zvýšil vedenie Hurricanes na 2:0. Na gól čakal 13 zápasov, 11 odohral v tomto ročníku, v ktorom už nazbieral dokopy šesť bodov.

„Všetci chlapci na striedačke mali z neho veľkú radosť a boli nadšení. Odkedy prišiel hore, hrá skutočne dobre. Vždy ste radi, keď si niekto strelí prvý gól. Nie je nikto, kto by si ho zaslúžil viac, pretože pracuje veľmi tvrdo a je to skvelý človek “ povedal spoluhráč Warren Foegele.

Bean, rodák z Calgary, bol draftovaný Carolinou v roku 2016 z celkového 13. miesta. Debut v NHL zažil v minulej sezóne. V tej aktuálnej hráva v priemere 13 a štvrť minúty na zápas.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 28. 02. 2021 | Rubrika: Video