Štvrtá sezóna po sebe: Guentzel je vďaka hetriku na významnej méte + video

Útočník Jake Guentzel si v nedeľu podčiarkol pozíciu najlepšieho strelca Penguins. S troma gólmi pomohol Pittsburghu k výhre 5:2 nad New Jersey.

Guentzel najskôr v poslednej minúte druhej tretiny zvyšoval na 3:1. V druhej minúte tretej tretiny využil presilovku na zvýšenie náskoku na tri góly a napokon trojgólové vedenie obnovil gólom do prázdnej brány v 59. minúte.

Vďaka piatemu hetriku v kariére si dvadsaťšesťročný Američan upevnil pozíciu najlepšieho strelca tímu. Po 42 zápasoch má na konte 20 gólov. Túto métu pritom dosiahol vo štvrtej sezóne po sebe – v ročníku 2018/19 si pritom vytvoril osobné maximum so 40 gólmi.

Guentzel, ktorý by mal pri plnom ročníku momentálne nábeh na 39 gólov, je druhým najproduktívnejším hráčom tímu so 45 bodmi. Viac ich má na konte len Sidney Crosby – 48.

„Snažím sa byť konzistentný. Myslím si, že tak budete úspešný ako hráč v tejto lige. Musíte podávať vyrovnané výkony každý večer, snažiť sa hrať svoju hru a robiť si svoju robotu,“ poznamenal.

Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 04. 2021 | Rubrika: Video