Studeničov sen sa stal skutočnosťou: NHL ma prekvapila

Slovenský útočník Marián Studenič sa stal 87. Slovákom, ktorý si zahral v kanadsko-americkej NHL. Debut si odbil v treťom útoku New Jersey s Andreasom Johnssonom a Jesperom Brattom v nedeľnom zápase proti Pittsburghu.

„Najskôr som tomu nemohol uveriť, keď mi to môj tréner z Binghamtonu povedal. Potom som si začal uvedomovať, že sa mi sen stával skutočnosťou. Boli to špeciálne pocity,“ povedal Studenič. „V prvej tretine som bol trochu nervózny, ale postupne sa to zlepšovalo.“

Studenič pri prehre 2:5 odohral 10 minút, počas ktorých urobil dva bodyčeky, zblokoval dve strely súpera a pripísal si mínusový bod. V tejto sezóne odohral 19 zápasov v AHL, v ktorých získal síce len sedem bodov, no významne sa zlepšil v hre smerom dozadu.

„Rýchlosť v NHL je o trochu vyššia. Môžete jasne vidieť, aký rozumní hráči tu hrajú a aké ťažké je proti nim hrať. Je to veľký rozdiel,“ priznal Studenič. „V prvom zápase neviete, čo od toho čakať. Prekvapilo ma to.“

Dvadsaťdvaročný rodák z Holíča sa dočkal šance v prvom tíme Devils vo svojej tretej sezóne v organizácii. Teraz je jeho ďalším cieľom zabojovať o trvalú pozíciu v mladom mužstve.

„Chcem si zaslúžiť moju šancu, aby som tu mohol zostať tak dlho, ako to bude možné. A tiež budem, samozrejme, bojovať o kontrakt pre budúci ročník,“ skonštatoval hráč, ktorého New Jersey draftovalo v roku 2017 z celkového 143. miesta.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 12. 04. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL