Ružičkovi môže pobyt v prvom tíme pomôcť k poslednému kroku

Slovenský útočník Adam Ružička bol v pondelok po prvýkrát v kariére povolaný do prvého tímu Calgary Flames. A hoci ešte nebol aktivovaný z taxi zostavy, ide o formu odmeny za výkony, ktoré podával pod trénerom Cailom MacLeanom v Stocktone.

„Z Adama máme radosť. Je to mladý muž, ktorý má veľa schopností. Odkedy sa k nám vlani pripojil urobil veľké kroky. Mal skvelý začiatok sezóny, spomalil trochu v strede sezóny a v posledných zápasoch zase išiel herne hore. Vidieť, že bol odmenený, je úspech, na ktorý môžeme byť hrdí,“ povedal MacLean pre 960 The FAN.

Dvadsaťjedenročný bratislavský rodák odohral v tejto sezóne nižšej AHL 22 zápasov, v ktorých zaznamenal 19 bodov za 10 gólov a deväť asistencií. K povolaniu mu pomohla výmena Sama Bennetta, no i jeho rast. Neraz v tejto sezóne pôsobil na ľade dominantne.

Ružička však ešte posledný krok do NHL neurobil. Podľa MacLeana potrebuje ešte popracovať na konzistentnosti, v čom by mu mala pomôcť prítomnosť v tíme z elitnej ligy. Bude na vlastné oči môcť vidieť, ako k príprave pristupujú hráči, ktorí sa v najlepšej súťaži sveta už etablovali.

„Myslím si, že pokiaľ ide o jeho vyzretosť, fyzickú, hernú, o to ako dokáže hrať v súbojoch jeden na jedného, manažovaním vecí svojou silou, skutočne sa už približuje k úrovni NHL. Tak ako je to u mnohých mladíkov, je to teraz o nájdení konzistentnosti na každodennej báze,“ skonštatoval MacLean.

„Mal v tejto sezóne momenty, v ktorých v AHL vyčnieval nad ostatnými na ľade a musí nájsť spôsoby, aby v tom pokračoval, a musí trochu ešte dozrieť. Myslím si, že skutočným víťazstvom pre neho a organizáciu bude, keď bude môcť nahliadnuť na to, čo si to vyžaduje, a aby presne pochopil, čo je od neho potrebné v každom striedaní.“


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 16. 04. 2021 | Rubrika: Slováci v NHL


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL