Mohli by Oilers zabojovať o krídelníka z Tampy?

Platový strop by v tomto lete mohol donútiť Lightning k tomu, aby sa na prestupovom trhu vzdali nejakých významných hráčov. Podľa Davida Staplesa z Edmonton Journal by mohol byť Edmonton tímom, ktorý sa to pokúsi využiť.

Lightning majú pre budúcu sezónu investovaných 86,5 milióna dolárov do 19 hráčov, pričom platový strop je na úrovni 81,5 milióna amerických dolárov.

Staples verí, že top prioritou Oilers by malo byť získanie skúseného krídelníka, ktorý by mohol hrať po boku kapitána Connora McDavida, najmä, ak Ryan Nugent-Hopkins v lete opustí tím tak, ako sa špekuluje.

Za hlavných kandidátov z mužstva Lightning považuje Ondřeja Paláta, Blakea Colemana, Yanniho Gourdeho a Alexa Killorna. Z nich sa neobmedzeným voľným hráčom môže stať Coleman, ostatní sú pod zmluvou aj pre ďalšie sezóny.

Ak by sa Oilers nepodarilo upísať Colemana, možno by mohli skúsiť získať jedného zo zvyšných troch útočníkov za výhodnú cenu. Lightning si neudržia veľa z ich platu a stačiť na ich zisk by mohla slušná draftová voľba, kvalitná nádej a mladý hráč s nízkym platom.

Palát, Gourde či Killorn by mohli zapasovať dobre do McDavidovho útoku. Ich zručnosti a skúsenosti z play-off by z nich mohli urobiť neoceniteľné akvizície pre Oilers. A ani ich kontrakty nie sú zlé – Palát zarába ročne 5,3 milióna dolárov, Gourde 5,16 milióna dolárov a Killorn 4,45 milióna dolárov.

Všetci však majú v zmluvách klauzulu o nevymeniteľnosti, a tak by plne alebo čiastočne o svojom osude rozhodovali sami. Je však možné predpokladať, že by sa mohli dať zlákať predstavou hrať po boku takého hráča, akým je McDavid. Ak to tak nebude, Oilers budú musieť hľadať niekde inde.


Autor: Jozef Struhár | Vydané: 09. 06. 2021 | Rubrika: Špekulácie


SlovakNHL.sk - aktuálne spravodajstvo zo sveta NHL