02:30info
22. 10.
«

21. 10. 2019

Bryan Little zažil sezónnu premiéruSkúsený center Bryan Little sa v nedeľu vrátil do zostavy Winnipegu po tom, čo vynechal úvodných deväť zápasov sezóny pre následky otrasu mozgu. V stretnutí proti Edmontonu odohral 16 minút a 17 sekúnd, pričom si pripísal dve strelecké pokusy a dve trestné minúty. Jets vyhrali 1:0 po nájazdoch. Little v minulej sezóne odohral všetkých 82 duelov so ziskom 41 bodov (15+26). V priemere hrával necelých 16 minút na zápas.

20. 10. 2019

Video: Rivalita Doughtyho a Tkachuka viedla k hromadnej šarvátkeRivalita medzi obrancom Drewom Doughtym a útočníkom Mattom Tkachukom bola zrejmá aj v sobotnom zápase medzi Los Angeles a Calgary. V strede tretej tretiny Doughty zastavil Tkachuka tvrdým bodyčekom, ten ho následne krosčekoval a nakoniec z toho vznikla hromadná šarvátka.

Chicago povolalo Dacha z kondičného pobytuCenter Kirby Dach bol v sobotu povolaný z Rockfordu z nižšej AHL, kde v rámci kondičného pobytu odohral tri bezbodové zápasy. Osemnásťročný Kanaďan bol v tomto roku draftovaný Chicagom z tretieho miesta. V tréningovom kempe však utrpel otras mozgu a nestihol úvod ročníka. Teraz bude čakať na svoj debut v NHL. Najbližšie by mohol prísť v nedeľu proti Washingtonu.
Predators si upísali ruského mladíkaKrídelník Jegor Afanasejev podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Nashvillom, ktorý ho draftoval v tomto roku z celkového 45. miesta. Osemnásťročný moskovský rodák hráva v tejto sezóne za Windsor v juniorskej OHL. V prvých 11 zápasoch nazbieral 12 bodov za päť gólov a sedem asistencií.
Greene sa vrátil do akcieNew Jersey sa v sobotu vrátil do akcie kapitán Andy Greene. Skúsený obranca odohral po štvorzápasovej absencii spôsobenej zranením hornej časti tela 21 a pol minúty. V zápase proti Vancouveru nebodoval. V tejto sezóne si svoje bodové konto ešte neotvoril a po štyroch dueloch má na konte dva plusové body.

18. 10. 2019

Video: Ako Weber trikrát po sebe trafil Erikssona EkaJoe Eriksson Ek vo štvrtkovom zápase proti Montrealu trikrát po sebe počas oslabenia zblokoval strelu Sheu Webera. Tento úctyhodný výkon si však vyžiadal aj svoju daň – útočník Minnesoty odohral už len jedno striedanie a arénu opúšťal so zafixovanou nohou.
Blues si upísali mladého krídelníkaKrídelník Mathias Laferriere podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu so St. Louis, ktoré ho draftovalo v minulom roku z celkového 169. miesta. Devätnásťročný rodák z Montrealu odohral v minulej sezóne 68 zápasov za Cape Breton v juniorskej QMJHL. Pripísal si v nich 28 gólov a 46 asistencií. V tejto sezóne odohral pre zranenie hornej časti tela len jeden bezbodový duel.

16. 10. 2019

Pánik spadol do štvrtej formácieO pomalom štarte Richarda Pánika, ktorý doteraz nebodoval, do svojej prvej sezóny vo Washingtone sme už písali dosť. Slovenský útočník v poslednom zápase odohral len sedem a pol minúty. Tréner Todd Reirden ho navyše pred stredajším zápasom proti Torontu presunul z tretieho útoku do štvrtého. Vymenil si miesto s Hathawayom a doobeda korčuľoval po boku Leipsica a Stephensona. Takto vyzerali všetky útočné formácie: Ovečkin-Bäckström-Oshie, Hagelin-Kuznecov-Wilson, Vrána-Eller-Hathaway, Leipsic-Stephenson-Pánik.
Detroitu sa vrátili dvaja hráči, DeKeyser chýbalV utorkovom zápase proti Vancouveru sa do zostavy Detroitu po trojzápasových absenciách vrátili útočník Frans Nielsen (nešpecifikované zranenie) a obranca Trevor Daley (dolná časť tela). Nebodovali. Tímu však chýbal obranca Danny DeKeser, ktorého sužuje zranenie hornej časti tela. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Do Grand Rapids z AHL zase putoval mladý útočník Jevgenij Svečnikov, ktorý šancu zahrať si za Red Wings počas povolania nedostal.
Grimaldi je späť, Carr sa ocitol na waiver listinePo dvojzápasovej absencii spôsobenej zranením dolnej časti tela sa do zostavy Nashvillu vrátil v utorok proti Vegas útočník Roco Grimaldi. Odohral 13 minút a pripísal si asistenciu. Predators medzitým umiestnili na waiver listinu nechránených hráčov útočníka Daniela Carra, ktorý zastúpil Grimaldiho v zostave. V dvoch dueloch si pripísal len jeden mínusový bod.
Motte zažil sezónny debutKrídelník Tyler Motte odohral v utorok svoj prvý zápas v tejto sezóne. Pri výhre Vancouveru nad Detroitom odohral 16 minút a 10 sekúnd s dvoma streleckými pokusmi. Prvé štyri zápasy sezóny vynechal pre zranenie hornej časti tela.

15. 10. 2019

Holtby lamentoval po nevydarenom štarteWashington v pondelok prehral s Coloradom 3:6, pričom inkasoval štyri góly z prvých piatich striel. Tri góly z troch striel pritom inkasoval Braden Holtby, ktorý následne duel opustil. Po ňom k svojím výkonom povedal toto: „Mal som sa viac snažiť, aby som videl puk pri tom prvom góle a omnoho viac zabojovať, aby som chytil ten druhý gól. Je to z mojej strany neakceptovateľné. Posledných pár zápasov cítim, že si situáciu neuľahčujem. Musíme byť lepší.“ Holtby má v tejto sezóne bilanciu 1-1-2 s 84,6% úspešnosťou zákrokov a priemerom 4,27 inkasovaného gólu na zápas.
Bruins sa opäť zranil David KrejčíBoston sa v pondelok tešil z výhry 4:2 nad Anaheimom, ale nie všetko dopadlo ideálne. Zápas nedohral český center David Krejčí, ktorý utrpel nešpecifikované zranenie a v akcii sme ho naposledy videli v druhej tretine. Bruins po zápase nemali viac informácií k jeho stavu. V utorok budú mať voľno, a tak bude viac známe až v stredu. Krejčí vynechal pre zranenie dolnej časti tela už aj prvé dva zápasy sezóny.
Cole zažil svoj sezónny debutObranca Colorada Ian Cole vynechal prvé štyri zápasy sezóny pre zotavovanie sa z operácie bedrových kĺbov. V pondelok však už bol späť v hre a proti Washingtonu odohral 16 minút so ziskom troch plusových bodov. Tridsaťročný Američan odohral v minulej sezóne 71 duelov so ziskom 15 bodov (2+13). V priemere hrával skoro 20 minút na zápas.
Sam Steel sa vrátil do akcieMladý útočník Sam Steel vynechal štyri zápasy pre zranenie strednej časti tela, ale v pondelok bol späť v zostave Anaheimu. Proti Bostonu odohral 14 minút a pripísal si mínusový bod, ako aj dve trestné minúty. Dvadsaťjedenročný Kanaďan nastúpil predtým len v otváracom zápase sezóny, v ktorom tiež nebodoval.

14. 10. 2019

Gauthier do AHL, Gibbons do NHLCarolina poslala do záložného tímu Charlotte Checkers mladučkého útočníka Juliena Gauthiera, ktorý vo svojich prvý dvoch zápasoch v NHL nebodoval. V priemere odohral len osem a pol minúty, pričom na „farme“ dostane omnoho viac priestoru aj pre svoj ďalší rozvoj. Dvadsaťjedenročný Kanaďan bol 21. draftovaným hráčom v roku 2016. V prvom tíme ho nahradí skúsený Brian Gibbons, ktorý bol povolaný z AHL. Vlani odohral 64 zápasov za Ottawu a Anaheim, pričom si v nich pripísal 8 gólov a 11 asistencií.

13. 10. 2019

De Haan zažil sezónny debut, Dach putoval na „farmu“Obranca Calvin De Haan vynechal prvé dva zápasy sezóny pre problémy so slabinami, ale v sobotu proti Winnipegu absolvoval svoj debut v drese Chicaga. V akcii strávil 18 minút a pripísal si mínusový bod. Blackhawks medzitým poslali na kondičný pobyt do Rockfordu (AHL) mladučkého útočníka Kirbyho Dacha, ktorý v prvých troch zápasoch sezóny nehral pre následky otrasu mozgu.
Cave na waiver listineÚtočník Colby Cave bol Edmontonom zapísaný na waiver listinu nechránených hráčov. Cieľom Oilers je poslať ho do záložného tímu z Bakersfieldu (AHL). Dvadsaťštyriročný Kanaďan odohral v tejto sezóne dva zápasy, v ktorých si pripísal dva mínusové body a dve trestné minúty. V dvoch ďalších dueloch bol len zdravým náhradníkom.

12. 10. 2019

Greene je na listine zranenýchObranca Andy Greene, ktorý vynechal štvrtkový zápas so zranením hornej časti tela, bol v piatok zapísaný na listinu zranených hráčov. New Jersey potom povolalo z Binghamtonu obrancu Matta Tennysona. Green v prvých dvoch zápasoch sezóny nebodoval a pripísal si dva plusové body. V priemere hrával 19 minút na zápas.
Islanders chýbajú Cizikas a LeddyV piatkovom zápase proti Caroline nastúpili Islanders bez útočníka Caseyho Cizikasa a obrancu Nicka Leddyho, ktorých sužujú nešpecifikované problémy. Tréner Barry Trotz po zápase povedal, že si nie je istý, či by niektorý z nich mohol nastúpiť v sobotnom zápase proti Floride. Leddy nekorčuľoval už vo štvrtok a z hry ho vyradili problémy, ktoré má už dlhšie. Stav oboch sa monitoruje na dennej báze.
Vegas sa zranil náhradný brankárNáhradný brankár Vegas Malcolm Subban má problémy v dolnej časti tela, pre ktoré vynechá sobotný zápas proti Calgary. Jeho stav sa bude posudzovať na dennej báze. Tréner Gerard Gallant v piatok potvrdil, že tím povolá z „farmy“ brankára, ale nešpecifikoval ktorého. Subban v tejto sezóne odchytal len 20 minút vo štvrtkovom zápase proti Coyotes. Inkasoval dva góly zo 14 striel.

10. 10. 2019

Bettman a Daly si prevezmú ocenenieKomisár NHL Gary Bettman i jeho zástupca Bill Daly si 17. novembra prevezmú čestné ocenenie „Certifikovaný hokejový profesionál“ od Inštitútu hokejového biznisu. Stane sa tak počas športovej konferencie v kanadskom Toronte. Ocenenie sa udeľuje osobnostiam, ktoré prispievajú k rozvoju hokeja a svojich organizácií mimo ľadu a ktorí ískali rešpekt u svojich kolegov v hokejovom biznise.
Nordström je pripravený na návrat do akcieÚtočník Joakim Nordström, ktorý vynechal väčšinu prípravy a úvod základnej časti pre problémy s chodidlom, dostal od doktorov zelenú k návratu do akcie. V stredu bol aktivovaný z listiny zranených hráčov a do zostavy Bostonu by sa mohol vrátiť už vo štvrtkovom zápase proti Coloradu.
Brodzinski je na waiver listineKrídelník Jonny Brodzinski v prvých dvoch zápasoch sezóny nebodoval, v ďalších dvoch bol len zdravým náhradníkom a teraz ho San Jose zapísalo na waiver listinu nechránených hráčov. Dvadsaťšesťročný Američan prišiel do organizácie v lete z Los Anheles. Zaň v minulom ročníku odohral 13 duelov so ziskom dvoch gólov a asistencie.
McCarron bol zapísaný na waiver listinuCenter Michael McCarron neodohral v tejto sezóne ešte ani jeden zápas. Najbližší zrejme odohrá až v nižšej AHL. Tím Montreal Canadiens ho totiž v stredu zapísal na waiver listinu nechránených hráčov. Dvadsaťštyriročný Američan bol veľkou nádejou, ale ešte nedokázal v NHL preraziť. Vlani odohral 32 zápasov za Laval, pričom si pripísal 21 bodov za 7 gólov a 14 asistencií.

09. 10. 2019

Talentovaný obranca podpísal s Rangers vstupný kontraktObranca Matthew Robertson podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Rangers, ktorí ho draftovali v tomto roku z celkového 49. miesta. Osemnásťročný výborný korčuliar a komplexný „zadák“ z Alberty hráva za Edmonton v juniorskej WHL. V troch ročníkoch tejto sezóny nebodoval, no vlani nazbieral 33 bodov (7+26) v 52 stretnutiach.
Toronto zapísalo centra na waiver listinuTím Toronto Maple Leafs zapísal v utorok na waiver listinu nechránených hráčov centra Kalleho Kossilu s cieľom poslať ho do záložného tímu Toronto Marlies z AHL. Kossila pre nešpecifikované zranenie v tejto sezóne ešte nehral. S Torontom sa dohodol na zmluve v lete po pôsobení v organizácii Anaheimu. Za Ducks odohral 19 duelov so ziskom dvoch gólov a jednej asistencie. Väčšinu času trávil v AHL.

08. 10. 2019

Jurčo dostane šancu v druhom útoku, Pánik zrejme vedľa KuznecovaSlovenský útočník Tomáš Jurčo zažil svoj debut v drese Edmontonu oneskorene a prišiel o šancu hrať v prvom útoku. Po pobyte v štvrtej formácii sa však dnes proti Islanders dočká príležitosti v druhom útoku po boku Ryana Nugent-Hopkinsa a Jamesa Neala. V bráne Bostonu nebude štartovať Jaroslav Halák a Zdeno Chára nastúpi vo svojom typickom páre s Charliem McAvoyom. Vo Washingtone sa stretnú dvaja Slováci – Richard Pánik by mal hrať v treťom útoku domácich spolu s Jevgenijom Kuznecovom a Carlom Hagelinom. Andrej Sekera zase nastúpi v druhom páre Dallasu po boku Johna Klingberga.
Petersen hviezdou prvého týždňa AHLAmerická hokejová liga v pondelok oznámila, že prvým hráčom s ocenením „Hráč týždňa“ v tejto sezóne je brankár Cal Petersen z Ontaria. Rodák z Iowy, ktorý si už zachytal aj za prvý tím Los Angeles v NHL, kryl v dvoch víťazných zápasov 83 z 85 striel. Sezónu pritom začal čistým kontom, na ktoré musel urobiť až 41 zákrokov.
Video: Ovečkin nadhadzoval pred zápasom NationalsKapitán Capitals Alex Ovečkin mal tú česť nadhodiť loptičku pred štartom baseballového zápasu medzi tímami Washington Nationals a Los Angeles Dodgers. Jeho ruka priniesla domácim výhru 6:1, ktorou si vynútili rozhodujúci zápas číslo 5 v sérii play-off.