23. 05.
02:30info
«

Video

Americký útočník Bryan Lerg zažil vo štvrtok proti Edmontonu svoj debut v NHL, na ktorý nikdy nezabudne. Strelil v ňom totiž svoj premiérový gól, ktorým, navyše, rozhodol o výhre San Jose 3:1.

Dvadsaťdeväťročný center zvyšoval vedenie Sharks na 2:1 v 18. minúte tretej tretiny, keď skóroval do odkrytej časti brány Laurenta Brossoita. Bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu hneď po kanadskom brankárovi, ktorý tiež debutoval v NHL.

„Aby som bol úprimný, nemám slov. Bol to neuveriteľný zápas, stále sme si tvorili šance. Naša formácia hrala veľmi dobre. Bol som šokovaný, keď som sa dostal do šance, no snažil som sa ju využiť," povedal Lerg pre agentúru CP.