13. 05.
14. 05.
«

Holtby vynuloval Rangers, Capitals vedú 2:1

Capitals a Rangers sa postarali o jediný duel pondelkového programu NHL. Na góly bohatý nebol vďaka obom brankárom, no išlo o zaujímavé stretnutie, ktorého víťazom sa stal Washington. Ten sa tak opäť ujal vedenia v sérii.

Východná konferencia

WASHINGTON – NY RANGERS 1:0 (stav série: 2-1)

Rangers vyhrali druhý zápas série vďaka silnému začiatku zápasu a aj v pondelok boli v úvode lepší. V prvej tretine mali 11 striel na bránu, hoci hrali štyri minúty v oslabení. Capitals zaknihovali svoju prvú strelu v zápase až v siedmej minúte. V druhej časti hry na ňu čakali šesť minút. Rozdielom však tentokrát bol brankár Braden Holtby, ktorého nedokázali hostia prekonať ani napriek niekoľkým väčším šanciam. Holtby nakoniec zneškodnil všetkých 30 striel, aby doviedol Washington k tesnej výhre 1:0, po ktorej jeho tím vedie 2:1 na zápasy. Spoľahlivý bol aj Henrik Lundqvist, no ten čisté konto neudržal. Ako jediný ho prekonal Jay Beagle, ktorý strelil svoj prvý gól v play-off v ôsmej minúte druhej tretiny. Capitals sa počas zápasu prezentovali obdobiami, keď výborne napádali a nútili hostí k zaváhaniam. To im prinieslo aj gól. Beagle zaskočil Lundqvista zakončením spoza brány, po ktorom sa puk odrazil do brány od korčulí Keitha Yandlea a švédskeho brankára. Ten duel opustil s 21 zákrokmi.

Aj štvrtý zápas série sa odohrá vo Verizon Center a je naplánovaný na stredu. Rangers sa pokúsia po druhýkrát vyrovnať stav série, no proti bude Holtby, ktorý zatiaľ pochytal 63 zo 67 striel New Yorku. Jeho náprotivok, Lundqvist, sa v pondelok stal prvým hráčom svojho tímu, ktorý absolvoval 100 zápasov play-off.

Hviezdy duelu: 1. B. Holtby (WSH), 2. J. Beagle (WSH), 3. H. Lundqvist (NYR)

Matt Niskanen, obranca Capitals: „Braden (Holtby) vyzerá byť veľmi sebaistý. Puky ho triafajú a nikde sa neodrážajú. Jednoducho sa ich vždy zmocní. Robí zákroky lapačkou ako by boli ľahké, no puk prechádza cez mnoho hráčov pred bránou. Snažili sa mu to pred ňou znepríjemňovať, ale on pôsobil tak, že má tieto situácie plne pod kontrolou. To nám tiež dodáva veľa sebadôvery.“

Rick Nash, útočník Rangers: „Bola to veľká smola, ale keď sa dostanete do druhého kola a hráte play-off, tak zápasy sú takéto. Sú vyrovnané. Rozhodujú ich šťastné góly. Musíme sa snažiť, aby sme sa dostávali do šancí. Majú dobrých obrancov, no je to otázka odhodlania a chcenia.“