Zdeno Chára Andrej Sekera Martin Marinčin Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Tomáš Tatar Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Peter Budaj
SlovakNHL

Pánik nebodoval, Chicago podľahlo Caroline

Jozef Struhár (Hymy) | 31.12.2016
V štyroch piatkových zápasoch sa z výhier tešili San Jose, Vancouver, Nashville a Carolina, ktorá porazila Chicago. Richard Pánik, jediný Slovák v akcii, nebodoval.

Hurricanes potvrdili domácu formu výhrou nad Blackhawks

Chicago čakal posledný zápas pred Winter Classic, no na ľade Caroliny išlo už o jeho tretí duel za ostatné štyri dni a druhý po sebe. Čerstvejší súper to využil a vyhral 3:2, aby si pripísal štvrtú výhru z ostatných piatich zápasov. Víťazný gól strelil v úvode tretej tretiny Jay McClement (2), ktorý nadviazal na predošlé góly Eliasa Lindholma (4) a Leeho Stempniaka (8). Dôležitý bol aj výkon brankára Cama Warda, ktorého z 27 striel prekonali len dvojbodový Michal Kempný (1) a Vinnie Hinostroza (4). Pre českého obrancu išlo o prvý gól v NHL. V oboch góloch Blackhawks mal prsty Jonathan Toews. Richard Pánik nebodoval, pričom odohral 16 a štvrť minúty. Pripísal si dve strely a dva bodyčeky. Scott Darling opustil zápas s 25 zákrokmi. Blackhawks prehrali štvrtý zápas z ostatných piatich, kým Hurricanes bodovali už v 11. domácom zápase po sebe. To je ich najlepšie obdobie v domácom prostredí od 12-zápasovej série spred takmer ôsmich rokov. „V ostatnom čase si budujeme sebadôveru. Myslím si, že doma hrávame naplno. Musíme to však robiť aj u súperov,“ povedal McClement pre AP. Duel nedohrali domáci Lindholm a hosťujúci Marcus Krüger. Oboch trápi zranenie hornej časti tela.

Dôležitý zákrok si pripísala aj Wardova maska:

Hviezdy duelu: 1. C. Ward, 2. J. McClement, 3. S. Aho (všetci CAR)

Saros vynuloval Blues, Predators ukončili sériu prehier

Predators zažili ťažké obdobie po Vianociach, keď sa v troch zápasoch v priebehu štyroch dní stretli s divíznymi rivalmi. Na prehry s Minnesotou a Chicagom však zareagovali triumfom 4:0 nad St. Louis, ktorým ukončili trojzápasovú sériu prehier. Svoju prvú nulu v kariére vychytal Juuse Saros, ktorý zlikvidoval 25 striel. „Urobil niekoľko dôležitých zákrokov počas zápasu a pár veľkých na jeho konci,“ poznamenal tréner Peter Laviolette pre AP. Filip Forsberg (8) zaznamenal gól a asistenciu, do čierneho sa trafili aj Yannick Weber (1), Viktor Arvidsson (10) a Colin Wilson (6). Mike Ribeiro zaznamenal dve asistencie a v akcii sa predstavil aj James Neal, ktorý nedohral štvrtkový duel. Nashville vyhral tretí vzájomný duel zo štyroch. V bráne St. Louis sa ukázali obaja gólmani. Jake Allen inkasoval tri góly zo 14 striel a Carter Hutton urobil v tretej tretine 11 zákrokov. „Musíme sa zlepšiť v hre piatich proti piatim. Momentálne čakáme a spoliehame sa na to, že nám zápasy vyhrajú presilovky a oslabenia,“ priznal tréner Blues Ken Hitchcock.

Hviezdy duelu: 1. J. Saros, 2. F. Forsberg, 3. M. Ribeiro (všetci NSH)

Henrik Sedin rozhodol o triumfe Canucks nad Ducks

Vancouver vstúpil do kľúčového obdobia základnej časti výhrou nad Los Angeles a v piatok chcel zopakovať úspech aj proti ďalšiemu kalifornskému tímu. Vďaka gólu Henrika Sedina (9) z poslednej minúty predĺženia sa mu to aj podarilo. Nad Anaheimom vyhral 3:2, aby si zvýšil šance na postup do play-off. Canucks pritom v zápase prehrávali o dva góly. O vyrovnanie sa postarali Ben Hutton (5) a Jack Skille (4). Ryan Miller, ktorý si pripísal asistenciu pri víťaznom góle, zastavil 24 striel a prekonať ho dokázali len Ryan Getzlaf (5) a Rickard Rakell (16). John Gibson opustil duel s 23 zákrokmi. Mohol ho opustiť aj s víťazstvom, ak by Getzlaf v nadstavenom čase trafil pri prečíslení dvoch na jedného bránu.

Víťazný gól Sedina:

Hviezdy duelu: 1. R. Miller (VAN), 2. C. Perry (ANA), 3. H. Sedin (VAN)

Dell, Marleau rozhodli o ďalšej výhre Sharks nad Flyers

Len raz za ostatných 13 rokov dokázala Philadelphia poraziť svojho piatkového súpera. San Jose túto dominanciu potvrdilo 15. víťazstvom v posledných 16 vzájomných dueloch. Náhradný brankár Aaron Dell zneškodnil všetkých 21 striel, aby vychytal prvé čisté konto v kariére. Doviedol „žraloky“ k triumfu 2:0 a natiahnutiu aktuálnej víťaznej série na štyri zápasy. Líder Pacifickej divízie vyhral ôsmy zápas z ostatných deviatich aj vďaka gólom dvojbodového Patricka Marleaua (10) a Justina Brauna (2). Marleau strelil víťazný gól už proti každému tímu NHL. Steve Mason štartoval v bráne Flyers, ale po zranení v prvej tretie ho nahradil Anthony Stolarz. Obaja kapitulovali raz. Mason zastavil 11 striel, Stolarz o desať viac. Zápas nedohral a jeden hráč Sharks – obranca Marc-Edouard Vlasic, ktorého zasiahol do tváre puk.

Hviezdy duelu: 1. A. Dell, 2. P. Marleau, 3. M. Karlsson (všetci SJS)

R. Pánik (CHI) 16:13 0 0 0 0 0 2 2