Peter Budaj Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Marián Hossa Zdeno Chára Tomáš Jurčo Martin Marinčin Richard Pánik Andrej Sekera Tomáš Tatar

Video

Ovečkin strelil jubilejný hetrik a prekonal legendu + video

Marián Masaryk | 26.11.2017   VIDEO
Fanshop tímu Washington Capitals - tričká, šiltovky a dresy »
Alex Ovečkin opäť nachádza streleckú formu z úvodu sezóny, keď zaznamenal dva hetriky po sebe. V sobotnom zápase proti Torontu strelil tretí a jubilejný 20. v kariére, ktorým zariadil triumf Washingtonu 4:2 v Toronte.

Kapitán tímu z hlavného mesta USA vybudoval v prvej tretine náskok 2:0, keď otvoril skóre v 13. minúte a v 20. minúte využil presilovú hru. Hetrik zavŕšil gólom do prázdnej brány deväť sekúnd pred koncom duelu. Stal sa jeho prvou hviezdou.

„Áno, je to historický zápis. Predbehnúť ho je niečo výnimočné. Rodina je na mňa pyšná, ale ešte náš čaká dlhá cesta,“ povedal Ovečkin o jeho prvom góle v zápase a 574. v NHL, ktorým sa dostal na 21. miesto historického rebríčka pred Mikea Bossyho. Po hetriku mu chýba jediný gól na 20. miesto Marka Recchiho.

Tridsaťdvaročný ruský kanonier sa s 217 presilovkovými gólmi vyrovnal Mikeovi Gartnerovi a Jaromírovi Jágrovi na 10. pozícii ligovej histórie. S 18 gólmi v tejto sezóne sa vrátil na čelo strelcov NHL. Hetriky strelil hneď v prvých dvoch dueloch proti Ottawe a Montrealu.