16. 05.
«

Reprezentácia

MSJ 2024: Nóri strelili Slovensku štyri góly. To potvrdilo úlohu favorita

Po dni voľna sa slovenskí mladíci na Majstrovstvách sveta juniorov stretli s výberom Nórska.

Nórsko - Slovensko 4:8 (1:2, 0:5, 3:1)

Góly: 4. Brandsegg-Nygard, 49. Solberg (Johnsen, Wold), 55. Vesterheim (Brandsegg-Nygard, Steen), 55. Brandsegg-Nygard (Vesterheim, Koch)(PP) - 14. Honzek (Petrovský, Mišiak)(PP), 15. Pekarčík (Dvorský, Čiernik), 24. Dvorský (Repčík, Mešár)(PP), 27. Petrovský (Štrbák, Mešár), 28. Petrovský (Sýkora, Štrbák), 33. Repčík (Dvorský, Štrbák)(PP), 35. Radivojevič (Mišiak, Petrovský)(PP), 54. Dvorský (Mešár)

Slovensku nevyšiel vstup do tretieho zápasu na turnaji ideálne a už po troch minútach hry prehrávalo, keď Gajana prekonal Brandsegg-Nygard. Favoritovi sa podarilo vyrovnať stav počas presilovej hry v 14. minúte, keď po prihrávke Petrovského skóroval Honzek. Len o pol minúty neskôr zavŕšil obrat Juraj Pekarčík, ktorý zužitkoval peknú prihrávku Dvorského. S jednogólovým vedením nakoniec putoval slovenský tím aj do šatne.

V druhej dvadsaťminútovke sa Slováci definitívne nasmerovali k víťazstvu, keď strelili až päť gólov. Presilovky využili Dvorský, Repčík a Radivojevič, medzitým dvakrát po sebe skóroval Petrovský. Jeho druhý gól vyhnal z brány Nórov Aarsunda, ktorého nahradil Lundberg.

Do tretej tretine nastúpilo Slovensko bez Čiernika. Trvalo v nej osem a pol minúty, kým Nóri znížili vďaka Solbergovi na 2:7. Dvorský v 54. minúte obnovil šesťgólové vedenie, ale Nóri ešte gólmi Vesterheima a Brandsegg-Nygard znížili na rozdiel štyroch gólov. Gajan inkasoval štyri góly z 26 striel, Slovensko vyslalo na bránu súpera 35 striel.

Posledný zápas skupinovej fázy odohrajú mladí Slováci v nedeľu proti USA. Opäť o 12:00.

Zostava SVK: Gajan (Urban) – Nátny, Štrbák, Žabka, Kmec, Pišoja, Radivojevič, Moško – Sýkora, Petrovský, Mešár – Mišiak, Dvorský, Čiernik – Honzek, Repčík, Pekarčík – Kukumberg, Dej, Suchý.

Zostava NOR: Aarsund (od 28. Lundberg) – Koch, Larsen, Solberg, Lafton, Lie, Wasenden, Papuga – Steen, Vesterheim, Brandsegg-Nygard – Magnussen, Løkkeberg, Wold – Bakkevig, Johnsen, Olsen – Dalen, Haugen, Granath – Bah.

Zvyšné zápasy

Lotyšsko – Fínsko 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Góly: 15. Lassila (Halttunen, Kulonummi), 16. Pulkkinen (Hämeenaho, Lassila), 29. Halttunen (Lassila, Nyman), 41. Keskinen (Lassila, Hemming)

Česko – USA 3:4 SN (1:1, 2:2, 0:0, 0:0 - 1:2)
Góly: 16. Štancl (Rymon), 27. Bareš (Prčík), 32. Sapoušek (Šalé) – 2. Howard (Nazar), 29. Smith (Leonard, Perreault), 35. Chesley (Hutson), rozh. SN: Howard

Kanada – Švédsko 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Góly: 22. Willander (Lindstein, Stenberg), 31. Östlund (Lekkerimäki, Lindstein)