SlovakNHL.sk
Dnes je 3. 7. 2022, 20:34. Meniny má Miloslav.

Najnovšie články

Rokovania Penguins s Malkinom a Letangom nie sú bezproblémové
Publikované: 29. 06. 2022
Mohol by byť tím Pittsburgh Penguins v ohrození toho, že príde o dve svoje ikony? Rokovania s Jevgenijom Malkinom a Krisom Letangom vraj neprebiehajú hladko.

Josh Yohe z The Athletic informuje, že Malkin a Penguins od skončenia sezóny, ku ktorému došlo 15. mája, spolu nekomunikujú na pravidelnej báze. Niekoľko agentov a niektorí ľudia z organizácie vraj dokonca neveria, že sa hviezdny útočník do tímu vráti.

Medzitým, Penguins vraj ponúkli Letangovi trojročnú zmluvu, no hviezdny útočník podľa Yoheho trvá na päťročnom kontrakt, ktorý by mu vyniesol ročne viac ako 8 miliónov amerických dolárov.

Nedávno sa hovorilo, že Malkin je ochotný dať Pittsburghu zľavu po tom, čo pri predošlej zmluve zarábal 9,5 milióna amerických dolárov ročne. Letang zase chce zvýšenie platu oproti 7,25 milióna dolárov, ktoré poberal doteraz.

Obaja hráči sú aj napriek pokročilému veku stále efektívni. Malkin, ktorý bude mať v júli 36 rokov, zaznamenal 42 bodov v 41 zápasoch poslednej sezóny, ktorej prvú polovicu vynechal pre letnú operáciu kolena. Letang, ktorý v apríli oslávil 35. narodeniny, skončil siedmy v hlasovaní o Norrisovu trofej po tom, čo si vytvoril nové osobné maximum so 68 bodmi.

Penguins majú pod stropom k dispozícii 23,2 milióna amerických dolárov, ale potenciálnymi neobmedzenými voľnými hráčmi sú aj Rickard Rakell a Evand Rodrigues, zatiaľ čo Kasperi Kapanen a Danton Heinen sa môžu stať obmedzenými voľnými hráčmi.
Pri výmene Millera by mohli byť v hre dva tímy z Metropolitnej divízie
Publikované: 26. 06. 2022
Tím Vancouver Canucks bol spokojný s tým, čo mu doteraz poskytoval útočník J.T. Miller. Nad jeho budúcnosťou však visí otáznik. Ak by došlo k výmene, podľa Roba Simpnsona z Vancouver Hockey Now by mohli byť v hre aj dva tímy z Metropolitnej divízie.

Simpson spomenul ako záujemcu o služby dvadsaťdeväťročného kanadského centra tím New Jersey Devils. Tím z Newarku je ochotný vymeniť celkovú druhú draftovú hodnotu za správnu protihodnotu a má peniaze na lukratívny kontrakt pre Millera.

Canucks majú ešte jeden rok predtým, ako budú musieť s Millerom niečo urobiť, no organizácia už avizovala, že by rada jeho situáciu vyriešila ešte pred tohtoročným draftom.

Simpson tiež spomenul ako možnosť tím Pittsburgh Penguins, ktorý by mohol mať o Millera záujem, ak by sa nedokázal dohodnúť na pokračovaní spolupráce s Jevgenijom Malkinom. Canucks by v tomto prípade mohli mať záujem o obrancu Johna Marina či krídelníka Kasperiho Kapanena.
Podpíše Letang s Penguins viacročný kontrakt?
Publikované: 15. 06. 2022
Tím Pittsburgh Penguins by si chcel udržať obrancu Krisa Letanga a to nie len pre potreby budúcej sezóny. Rob Rossi z The Athletic tvrdí, že klub by so svojou hviezdu chcel podpísať viacročný kontrakt.

Nový majiteľ tímu, spoločnosť Fenway Sports Group, údajne chce, aby Letang a útočník Jevgenij Malkin zostali v tíme až do konca ich kariér. Tým chcú docieliť aj to, aby do konca svojej kariéry zostal v tíme aj Sidney Crosby.

Letang si v poslednej sezóne vytvoril kariérne maximá s 58 asistenciami a 68 bodmi. V 35 rokoch má za sebou 16 sezón v Pittsburghu, s ktorým získal aj tri Stanleyho poháre.

On a Malkin sa 13. júla môžu stať neobmedzenými voľnými hráčmi. Obaja už avizovali, že by v tíme radi zostali. Crosby je pod zmluvou do konca ročníka 2024/25. Všetci traja hrajú spolu 16 sezón, čo žiadne iné trio spoluhráčov v histórii NHL nedokázalo.

V januári sa hovorilo, že Letang by chcel zarábať viac, ako počas osemročnej zmluvy, ktorá mu vynášala 7,25 milióna amerických dolárov. Penguins majú pod stropom k dispozícii približne 23 miliónov dolárov, ale zmluvy potrebujú aj Rickard Rakell, Evan Rodrigues, Casey DeSmith, Kasperi Kapanen či Danton Heinen.
Hextall: Malkin a Letang by v „perfektnom svete“ zostali
Publikované: 25. 05. 2022
Generálny manažér tímu Pittsburgh Penguins, Ron Hextall, chce nájsť spôsob, ktorý by mu umožnil udržať v tíme Jevgenija Malkina a Krisa Letanga až do konca ich kariér.

„V perfektnom svete Malkin ukončí kariéru ako Tučniak. A o Tangerovi si myslím to isté,“ povedal Hextall.

NHL však nie je perfektný svet. Je to svet platového stropu. Penguins sa s ním darilo narábať aj v úspešnej ére, hoci často to vychádzalo len tak tak.


Prístup „míňať, aby sme vyhrávali teraz“ sa nezmení ani po zmene majiteľov. Otázkou však je, koľko peňazí bude ochotní tím dať dvom 35-ročným veteránom, ktorí by sa po prvýkrát v kariére mohli stať neobmedzenými voľnými hráčmi.

Obaja sú stále platní a najmä u Letanga nič nenaznačuje, že by ho v najbližšej budúcnosti mal čakať dramatický výkonnostný prepad. Malkinovi končí zmluva s cap-hitom 9,5 milióna dolárov, Letang zaťažoval rozpočet sumou 7,25 milióna dolárov.

„Obaja sú to skvelí športovci. Obaja tú sú už dlho. Obaja aj v súčasnosti podávajú výkony na vysokej úrovni. Určite by sme ich chceli mať v mužstve aj v tomto septembri,“ poznamenal Hextall.

Penguins si už upísali Bryana Rusta, ale neobmedzenými voľnými hráčmi by mohli byť aj Evan Rodrigues, Brian Boyle, Rickard Rickell a Casey DeSmith. Obmedzenými Danton Heinen a Kasperi Kapanen. Tím má na nich k dispozícii 23,9 milióna dolárov.
Sentiment verzus tvrdý biznis. Penguins v očakávaní zásadných zmien
Publikované: 24. 05. 2022
Do tohtoročných vyraďovacích bojov NHL vstupovali „tučniaci“ z Pittsburghu s cieľom dokázať verejnosti i samým sebe že sú ešte stále konkurencieschopným tímom s reálnou možnosťou útočiť na najvyššie méty. Opätovný neúspech s Rangers je však predzvesťou horúceho leta v meste ocele.

Nie tak dávno boli hráči Pittsburghu Penguins na tróne NHL s nevídaným úspechom v ére platového stropu vo forme dvoch víťazstiev v play-off za sebou. Do NHL priniesli v roku 2016 a 2017 rýchly a agresívny hokej ktorým zaskočili fyzicky dominantné tímy San Jose Sharks a Nashville Predators. V roku 2018 ešte s veľkou pompou vyradili arcirivala z Pensylvánie Philadelphiu Flyers ale odvtedy nedokázali vyhrať ani jednu jedinú sériu v play-off.

Z pohľadu dlhodobej úspešnosti v základnej časti nemá organizácia Penguins v súčasnej NHL konkurenciu. Nepretržitá účasť v play-off kanadsko-americkej NHL 16 sezón za sebou je rekordom ktorým sa nemôže popýšiť žiadna iná profesionálna športová organizácia v Severnej Amerike vrátane všetkých populárnych športov a známych líg (NHL, MLS, NBA, WNBA, MLB, NFL). Najbližšie rekordu Penguins sú Seattle Sounders FC z MLS a ženský tím Minnesota Lynx z WNBA s 13 respektíve 11 účasťami v play-off v rade.

Sezóna je však v NHL len taká dobrá ako dlho trvá cesta tímu v play-off. Penguins už štyri roky za sebou nedokázali prejsť cez 1.kolo čo je veľký neúspech a z neho vyplývajúca dlhodobá frustrácia neschopnosti prekročiť svoj vlastný tieň. Aktuálne je celá organizácia Penguins na pomyselnej križovatke, kde je potrebné si zvoliť svoju ďalšiu cestu. Má partia okolo kapitána Crosbyho na to aby ešte dokázala vyhrať Stanley Cup alebo je časť pustiť sa do prestavby mužstva s cieľom omladenia a vízie nových úspechov? Väčšina zámorských odborníkov si myslí, že tzv. „okno úspechu“ je pre „tučniakov“ už dlhšie zavreté a je čas myslieť na budúcnosť.

Generálny manažér Ron Hextall sedí na horúcej a vratkej stoličke a optimizmus mu určite nepridávajú končiace zmluvy opôr tímu a ani trénerská situácia. Jevgenij Malkin, Kris Letang, Evan Rodrigues, Bryan Boyle, Rickard Rakell a Casey DeSmith – to je dlhý menoslov hráčov, ktorí nemajú platný kontrakt na budúcu sezónu a stanú sa tak neobmedzenými voľnými hráčmi. K tomu treba pripočítať Kasperiho Kapanena a Dantona Heinena, ktorí budú obmedzení voľní hráči a bude im potrebné predložiť minimálne kvalifikačné ponuky. Viacerí z vyššie vymenovaných hráčov budú chcieť svoje mzdové podmienky výrazne vylepšiť – Bryan Rust sa toho už dočkal, teraz sa to týka najmä Rodriguesa. Tí zarábali menej ako by mohli dostať na trhu s voľnými hráčmi. U Malkina a Letanga môže byť problémom aj prípadná dĺžka novej zmluvy. V kuloároch už prenikli informácie, že by Kris Letang mohol svoju budúcnosť spojiť s Montrealom Canadiens.

Fenway Sports Group ako nový väčšinový vlastník klubu bude určite chcieť držať organizáciu Penguins na vysokej úrovni aj v budúcnosti z dôvodu rentability svojej investície. Ikona klubu Mario Lemieux spolu s Ronom Burkleom figurujú už v organizácii len ako minoritný vlastníci s poradným hlasom pri fungovaní klubu. Udržať jadro tímu pokope alebo začať s kompletnou prestavbou bude hlavná téma majiteľov Penguins v nadchádzajúcom lete. Samotní hráči na čele s Malkinom a Letangom sa súhrne vyjadrili, že by svoju budúcnosť veľmi ochotne spojili s Penguins aj naďalej, no uvedomujú si, že to bude nesmierne zložité.

Veľkým otáznikom ostáva aj ďalšie pôsobenie hlavého kouča Mikea Sullivana, ktorý je so 44 výhrami v play-off historicky najúspešnejším koučom na lavičke Penguins pred Danom Bylsmom, Scotty Bowmanom či Eddiem Johnstonom. Sám tréner sa po prehre v rozhodujúcom 7.zápase proti Rangers vyjadril: „Trénovať tento tím je pre mňa cťou a privilégiom.“ Budúcnosť ukáže či u „tučniakov“ zvíťazil sentiment alebo dali prednosť tvrdému biznisu. Jedno je však isté a to že v Pittsburghu sa dá očakávať veľmi pestré medzisezónne obdobie.
 

Posledný zápas

15. 05. 2022
NYR 
-
 PIT

4:3 PP

(1:1, 1:2, 1:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

29. 06. 2022 - Útočník Kasper Björkqvist opúšťa organizáciu Penguins po tom, čo v poslednej sezóne zažil debut v NHL a nakoniec v nej odohral šesť zápasov so ziskom gólu. Väčšinu ročníka strávil v AHL, kde v drese Wilkes-Barre/Scranton odohral 54 zápasov so ziskom 12 bodov (8+4). V šiestich dueloch play-off pridal asistenciu. Jeho kroky teraz povedú do Kärpätu Oulu z fínskej Liigy.
26. 05. 2022 - Obranca Taylor Fedun podpísal s Pittsburghom novú dvojročnú dvojcestnú zmluvu, ktorá mu na úrovni NHL vynesie 762 500 amerických dolárov ročne. Tridsaťtriročný rodák z Edmontonu strávil celú sezónu v záložnom tíme Wilkes-Barre/Scranton z AHL. V 44 zápasoch zaznamenal 16 bodov (5+11). Bola to jeho prvá sezóna v organizácii. Predtým odohral aj 127 zápasov NHL za Oilers, Sharks, Canucks, Sabres a Stars. Pripísal si v nich 35 bodov (8+27).
03. 05. 2022 - Útočník Raivis Ansons podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Pittsburghom, ktorý ho draftoval v roku 2020 zo 149. miesta. Dvadsaťročný Lotyš strávil tento ročník v juniorskej QMJHL, kde hrával za Baie-Comeau a a Saint John. V 56 zápasoch strelil 18 gólov a pridal 42 asistencií.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V tíme nemá platnú zmluvu ani jeden Slovák.

Reklama

O tíme v kocke

Pittsburgh Penguins

Vznik: 1967
Aréna: PPG Paints Arena (kapacita: 18 087)
Adresa: PPG Paints Arena, 1001 Fifth Ave., Pittsburgh, PA 15219
Oficiálny web: www.pittsburghpenguins.com
Farma(AHL): Wilkes-Barre/Scranton Penguins
Najväčšie úspechy: 5x Stanley Cup (1991, 1992, 2009, 2016, 2017)
Vyradené čísla: 21 (M.Briere), 66 (M.Lemieux), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Róbert Dome, Ladislav Karabín, Martin Štrbák, Richard Lintner, Žigmund Pálffy, Tomáš Surový, Ronald Petrovický, Marián Hossa, Miroslav Šatan