Zdeno Chára Andrej Sekera Martin Marinčin Marián Hossa Richard Pánik Tomáš Jurčo Tomáš Tatar Marko Daňo Marián Gáborík Jaroslav Halák Peter Budaj

«

Pánik hviezdou duelu, v ktorom Chicago zdolalo Minnesotu

Jozef Struhár (Hymy) | 09.02.2017
Zdieľať na Facebooku Nahlásiť chybu Tlačiť článokPrenosy na TV Tipsport
V stredu sa v NHL odohral len jeden zápas. Marián Hossa v ňom nebodoval, ale jeho krajan a spoluhráč Richard Pánik rovno dvakrát. Ako tretia hviezda duelu prispel k tesnej výhre Chicaga.

Toews rozhodol o výhre v St. Paul, Pánik dvojbodový

Kapitán Jonathan Toews (11) potrestal faul Ryana Sutera a vo štvrtej minúte predĺženia strelil presilovkový gól, aby rozhodol o výhre Chicaga 4:3 na ľade Minnesoty. Blackhawks sa vďaka tomu jemne priblížili k lídrovi divízie i konferencie na rozdiel piatich bodov. Toews v normálnom hracom čase pridal dve asistencie a Richard Pánik (12) zaznamenal gól a asistenciu, s ktorými si vyslúžil post tretej hviezdy zápasu. Ryan Hartman (13) a Nick Schmaltz (4) vybudovali dvojgólové vedenie, o ktoré Chicago prišlo, keď Coreyho Crawforda prekonali Jared Spurgeon (7) a Zach Parise (11). Jeho gól bol posudzovaný pre zdanlivý ofsajd. Pánik obnovil vedenie svojho tímu v závere druhej tretiny, no v 57. minúte vynútil nadstavený čas Erik Haula (11). Bol to posledný gól, ktorý Crawford inkasoval z 38 striel. Darcy Kuemper opustil duel s 28 zákrokmi. Pánik ho počas 14 minút a 35 sekúnd strávených na ľade ohrozil trikrát, Marián Hossa raz. Slovenský veterán odohral 15 a štvrť minúty. Kým on zaznamenal jeden mínusový bod, Pánik si pripísal dva plusové. Odsedel si aj dvojminútový trest za hrubosť. Jeho tím hral prvý zápas od 4. februára, Wild hrali druhý v priebehu dvoch dní. Možno aj to bol dôvod, prečo prišli o osemzápasovú víťaznú sériu v zápasoch proti „Čiernym jastrabom“. Tí vyhrali celkovo tretí zápas po sebe. „Bolo to veľké víťazstvo. Museli sme tento duel vyhrať, aby sme sa udržali v dostihnuteľnej vzdialenosti. Urobili sme veľa dobrých vecí a tiež nám vyšiel začiatok zápasu. Bolo ťažké inkasovať ten posledný gól, ale zisk dvoch bodov bol určite dôležitý,“ poznamenal tréner Joel Quenneville.

Pánikov 12. gól v sezóne:

Hviezdy duelu: 1. J. Toews (CHI), 2. J. Spurgeon (MIN), 3. R. Pánik (CHI)

Speedthrash Ignorovať09. 02. 2017 07:36
Pánik výborne. Ja mám teda pocit, že 2.gól MIN bol ofsajd.
Scythe Ignorovať09. 02. 2017 07:44
Asi išlo o to, že sa puk do útočného pásma dostal po súboji hráča Minnesoty a Chicaga, a nie priamo nahrávkou. Nevidel som zápas či si tréner Quenneville zobral coach's challenge, ale ja by som neváhal, tá situácia mi prišla 50:50 či sa jednalo o offside alebo nie.
Speedthrash Ignorovať09. 02. 2017 07:52
Podľa mňa jednoznačný ofsajd, bola tam nahrávka na modrú, vstup do pásma, pričom myslím Parise ešte nestihol vykorčuľovať z pásma, podľa mňa dobrého pol metra. http://www.scoreboard.com/game/chicago-blackhawks-minnesota- wild-2016-2017/OWdsYXho/#video video 2:49-2:50
ham1k Ignorovať09. 02. 2017 08:47
Táto situácia sa dlho riešila z čoho boli prekvapení aj komentátori na nova športe, pretože to bol dosť jasný ofsajd. Čiže ešte viac prekvapilo rozhodnutie že gól platí. Ale potom aj réžia ukázala párkrát situáciu tesne po tomto ofsajde kedy už neviem presne kto z minesotty stiahol puk na modrú čiaru a možno až ta situácia sa posudzovala a v tom prípade by to ofsajd nebol lebo vtedy už parise aj ostatní hráči minesotty boli v strednom pásme.
ham1k Ignorovať09. 02. 2017 08:50
Ale zas je pravda že ho zobral len na modrú a nie až do stredného pásma čiže ten gól bol dosť diskutabilný
Marian24 Ignorovať09. 02. 2017 09:34
Kemper Ignorovať09. 02. 2017 09:48
Tiez si myslim, ze to bol celkom jasny ofsajd. Vsimol som si ale, ze zatial co na zaciatku rocnika sa tieto coach challenge dost dlho riesili (niekedy az moc), tak teraz sa na to rozhodcovia iba rychlo pozru a ked si nie su isty, tak miesto toho, aby ho detailnejsie pozreli, jednoducho povedia, ze je to nepresvedcive a nechaju gol platit.
Dedinky 1 Ignorovať09. 02. 2017 09:45
Áno puk neopustil útočné pásmo, tak si myslím, že to bolo všetko v poriadku. Celkovo veľmi dobrý hokej ...Pánik 1+1 CHI vyhralo po predĺžení .... všeobecná spokojnosť
majohaas Ignorovať09. 02. 2017 11:21
Hokej na úrovni play-off, výborne. Dôležité dva body, ale škoda, že jeden Minnesota aj tak uchmatla
Dany Ignorovať09. 02. 2017 14:43
Rišo zase raz ukázal šikovné ruky pri góle. Skoro všetky jeho góly v NHL boli šikovné a veľmi pohľadné...na začiatku sezóny po jeho výbornom úvode som dúfal v produktívnu sezónu. Potom sa trošku zasekol. no stále dúfam, že 20 gólov by mohol dať.
univerzal majo Ignorovať09. 02. 2017 15:39