16. 05.
17. 05.
«

Budaj hviezdou zápasu, Višňovský dvojbodový

Jedenásť nočných zápasov a dvanásť slovenských hokejistov. Do kanadského bodovania sa z nich dokázali zapísať len dvaja. Najproduktívnejším Slovákom bol dnes Ľubomír Višňovský.

V zápase Minnesoty s Coloradom sa na ľade predstavili piati slovenskí hokejisti. V bráne Colorada dostal po piaty raz v rade prednosť Peter Budaj, ktorý sa v počte odchytaných zápasov dotiahol na Jose Theodorea. Budaj v zápase musel čeliť aj najväčšej hviezde Minnesoty Mariánovi Gáboríkovi, ktorý sa po zranení slabín vrátil opäť do akcie. Gáborík v zápase nezaznamenal ani jeden bod a za trinásť minút stihol Budaja otestovať päťkrát. Slovenský brankár bol prekonaný iba na začiatku zápasu Mikko Koivom a za svoj chrbát už v normálnom hracom čase gól nepustil. Marek Svatoš v drese Colorada neexceloval, keď si do svojich štatistík nepripísal žiadnu strelu. Demitra a Radivojevič v drese Wild rovnako ako Gáborík nebodovali. Demitra zaznamenal jednu strelu a Radivojevič dve. Zápas sa skončil nerozhodne 1:1. V predĺžení sa nerozhodlo a v nájazdoch sa viac šťastia usmialo na Colorado. Peter Budaj inkasoval v nájazdoch gól iba od Pavla Demitru. Budaj v zápase čelil 25 pokusom súpera, z ktorých za svoj chrbát pustil iba spomínaný jeden gól. Po zápase bol zaslúžene vyhlásený za prvú hviezdu duelu.

Los Angeles privítalo na domácom ľade Detroit, ktorý nie je v optimálnej forme. Dnešný zápas to len potvrdil. Zápas bol na strely vyrovnaný, no z väčšieho počtu gólov a z víťazstva sa tešili domáci hráči. Kings vyhrali nad Red Wings 4:2. Do kanadského bodovania sa zapísal aj slovenský obranca Ľubomír Višňovský, ktorý zaznamenal dva body za gól a asistenciu. Gól strelil v 9. minúte druhej tretiny, keď znižoval stav zápasu na 1:2. Višňovský zaznamenal asistenciu na víťaznom góle, ktorý strelil Cammalleri dve minúty pred koncom normálnej hracej doby. Topoľčiansky rodák v zápase odohral 25 minút a okrem dvoch bodov si zapísal do štatistík aj štyri strely.

Do kanadského bodovania sa zapísal aj útočník tímu New York Islanders Miroslav Šatan. Šatan v zápase proti Caroline strelil svoj jedenásty gól, ktorým uzavrel skóre zápasu, ktorý vyhrali domáci Hurricanes 4:2. Šatan v zápase odohral 21 minút a na dosiahnutie jedného gólu potreboval dva strelecké pokusy.