02. 05.
03. 05.
«

Zápas hviezd: Halákov tím vyhral, Johansen hráčom duelu

Jaroslav Halák inkasoval štyri góly, rovnako ako aj jeho dvaja kolegovia z brány. Tím Jonathana Toewsa, za ktorý nastupoval, porazil domáci výber Nicka Foligna 17:12. Najužitočnejším hráčom zápasu hviezd sa stal Ryan Johansen.

11:05 Johansen (Foligno, Shattenkirk)
14:48 Shattenkirk (Nugent-Hopkins, Vrbata)
2 góly, 2 asistencie, 7 striel

Tak ako to býva zvykom, brankári v zápase hviezd majú náladu aj vtedy, keď inkasujú veľa gólov. Jaroslav Halák inkasoval štyri góly z desiatich striel a aj jeho spoluhráči z bránkoviska, Roberto Luongo a Corey Crawford, ich inkasovali rovnaký počet. Naopak, Carey Price, Marc-Andre Fleury a Brian Elliott ich dokopy pustili o päť viac. Výber Jonathana Toewsa tak porazil výber Nicka Foligna 17:12. Výsledné skóre bolo rekordné v histórii zápasov hviezd.

V Columbuse padlo vskutku veľa gólov, darilo sa viacerým hráčom a tým najužitočnejším bol domáci útočník Ryan Johansen, ktorý strelil dva góly a pridal dve asistencie. Bodoval aj jeho spoluhráč z Columbusu Nick Foligno. Ten si pripísal gól a asistenciu.

Vo víťaznom mužstve sa našli hráči, ktorí zažiarili ešte viac. Jakub Voráček strelil hetrik a pridal aj tri asistencie. O bod menej nazbierali Patrice Bergeron a Jonathan Toews. Obaja zaznamenali gól a štyri asistencie. Štyria hráč boli štvorbodoví, z toho John Tavares vďaka štyrom gólom. Aaron Ekblad a Vladimir Tatarsenko štyrikrát asistovali, Tylers Seguin strelil dva góly a pridal dve asistencie.

Z víťazného tímu bodoval každý hráč, z domáceho výberu nebodovali len Anže Kopitar, Zemgus Girgensons a Phil Kessel. Ani jeden hráč nebol vylúčený a nevideli sme ani jeden bodyček.

Úvodný gól zápasu strelil domáci Radim Vrbata, no hosťom sa podarilo rýchlo otočiť. „Čiernym“ sa ale opäť podarilo obnoviť vedenie, pokým John Tavares nevyrovnal v poslednej minúte prvej tretiny na 4:4. V druhej tretine dokázali domáci dvakrát zareagovať na góly „bielych“, ale tí nakoniec pridali štyri góly v rade a nakoniec ovládli tretinu pomerom 7:4. Pred treťou tretinou viedli 11:8. To už mal za sebou hetrik Tavares. V tretej tretine sa do akcie dostal aj Jaroslav Halák, ktorý čelil 10 strelám. Jeho tím si v nej zveľadil svoje vedenie a Voráček zavŕšil hetrik.

Tavares sa stal šiestym hráčom, ktorý v zápase hviezd strelil štyri góly. Predtým to dokázali Wayne Gretzky (1983), Mario Lemieux (1990), Mike Gartner (1991), Vincent Damphousse (1993) a Dany Heatley (2003). Voráček so šiestimi bodmi vyrovnal historický rekord Maria Lemieuxa.