16. 05.
17. 05.
«

Handzuš, Hossa, Šatan bodovali, no ich tímy nie

V siedmych nočných zápasoch sa podarilo zapísať do kanadského bodovania trom slovenským útočníkom. Dva body zaznamenali Handzuš a Marián Hossa, bodoval aj Šatan.

Center Michal Handzuš zaznamenal v zápase Los Angeles proti Chicagu dva body za gól a asistenciu. Jeho zápis však nepomohol Kings a na ľade Chicaga jeho tím podľahol Blackhawks 3:6. Handzuš strelil svoj štvrtý gól sezóny v záverečnej minúte prvej tretiny, kedy v oslabení znížil na 1:3. V druhej tretine pridal svoju štvrtú asistenciu. „Vedeli sme, že to budeme mať proti nim ťažké, pretože potrebovali dobrý zápas. My sme však na to nedokázali odpovedať a v tom bol rozdiel,“ povedal po zápase Handzuš. Ladislav Nagy v zápase kvôli zraneniu nenastúpil a Ľubomír Višňovský si svoje konto pohoršil o jeden mínusový bod.

Boston odohral na ľade Atlanty veľmi dobrý zápas a vyhral zaslúžene 5:3. V Atlante sa dvoma gólmi prezentovala nová posila Thrashers Mark Recchi, ktorému na jeho prvý gól v novom drese nahrával Marián Hossa. Ten v zápase zaznamenal ešte jednu asistenciu, keď v 37. minúte nahrával na 24. gól Kovalchuka v sezóne. Atlantu jeho gól poslal do vedenia 3:2. Boston však strelil ešte ti góly, kým Thrashers nestrelili ani jeden. Marián Hossa vyslal na Aulda 6 striel. Štatistiky si pohoršil o tri mínusové body, no bodoval už v siedmom zápase za sebou a na svojom konte má už 28 bodov. Kapitán Bruins Zdeno Chára odohral skoro 32 minút a štatistiky si vylepšil o jednu plusku.

Do kanadského bodovania sa dokázal zapísať aj útočník NY Islanders Miroslav Šatan, ktorý strelil svoj 8. gól v sezóne. Ani on sa však nakoniec netešil z víťazstva. Islanders podľahli Buffalu 3:5 a zaznamenali šiestu prehru z posledných siedmych zápasov. Obranca Andrej Sekera odohral za Sabres skoro 20 minút a svoje konto si vylepšil o jeden plusový bod.

Ottawa na ľade Caroliny poriadne sfúkla domácich Hurricanes. Senators vyhrali 6:0. Obranca Andrej Meszároš sa do kanadského bodovania nezapísal, no odohral slušných 24 minút a zaznamenal jeden plusový bod.

Washington porazil NY Rangers 5:4 po predĺžení. Pri víťazstve Caps nebol Milan Jurčina, ktorého v zostave nahradil Brian Pothier. Útočník Rangers Marcel Hossa sa nezapísal do kanadského bodovania a zo zápasu si odniesol jeden plusový bod, dve strely a dve trestné minúty.

V Columbuse sa do brány Colorada postavil Jose Theodore, ktorý nastúpi na svoj tretí zápas v sérii. V stretnutí však inkasoval 3 góly zo 15 striel a Avalanche tak podľahli Blue Jackets 1:4. Útočník Marek Svatoš nebodoval a brankára Norrenu neohrozil ani jednou strelou.

Marek Svatoš (COL) 09:58 0 0 0 0 0 2
Miroslav Šatan (NYI) 19:26 1 0 1 -2 2 0
Andrej Sekera (BUF) 19:37 0 0 0 +1 0 0
Marcel Hossa (NYR) 15:09 0 0 0 +1 2 2
Zdeno Chára (BOS) 31:48 0 0 0 +1 1 0
Marián Hossa (ATL) 24:04 0 2 2 -3 6 2
Andrej Meszároš (OTT) 23:56 0 0 0 +1 1 0
Michal Handzuš (LAK) 18:13 1 1 2 0 2 0