14. 05.
15. 05.
«

Bodovalo 10 Slovákov, Budaj musel striedať

V dvanástich nočných zápasoch nastúpil desať slovenských hokejistov, ktorý dokázali bodovať. V bráne Colorada sme mohli vidieť aj Petra Budaja, ktorý veľa zo svojho remesla neukázal a po dvoch inkasovaných gólov zo štyroch striel bol vystriedaný Aebischerom.

Demitra hviezdou zápasu, Budaj by sa radšej schoval
V zápase Colorada s Los Angeles sa predstavili štyria Slováci. Nedarilo sa domácim zástupcom v drese Avalanche. Marek Svatoš nezaznamenal ani jeden bod a Peter Budaj musel po jedenástich minútach opustiť bránu. Inkasoval dva góly zo štyroch striel. Ani striedanie brankárov však Coloradu nepomohlo. Kým Budajovi dal zo Slovákov gól Višňovský, tak Pavol Demitra strelil dva Aebischerovi. „Kluby s brankármi takýchto kvalít by som bral každý deň. Pomáha to k víťazstvám,“ povedal vysmiaty Demitra, ktorému sa proti Coloradu nesmierne darí. V 26-tich zápasoch s Coloradom strelil 12 gólov a zaznamenal spolu 29 bodov. V dnešnom zápase obaja naši králi zaznamenali aj po asistencii a po zápase bol Demitra vyhlásený za prvú hviezdu zápasu. Los Angeles vyhralo 5:3, čo sa nepáčilo domácim fanúšikom, ktorý poriadne vypískali a vybučali brankára Davida Aebischera.

Nagy bol kľúčom k úspechu Phoenixu
San Jose doma hostilo kojotov z Phoenixu. Ten správny kojot je v tíme Ladislav Nagy, ktorý je pre tím kľúčovým hráčom. Potvrdil to aj v dnešnom zápase, v ktorom si pripísal na svoje konto tri body za tri asistencie, ktoré tímu priniesli dôležité góly, ktoré znamenali víťazstvo Phoenixu nad San Jose 5:4. Prvou hviezdou zápasu sa stal zaslúžene Ladislav Nagy.

Gáborík strelil dva góly
Marián Gáborík strelil dva góly v zápase Edmontonu Oilers s Minnesotou Wild. „Divoký“ útočník z tímu Minnesoty Wild dal prvý gól z celkovo druhej streli svojho tímu a druhý pridal v závere do prázdnej brány. Minnesota sa tešila z víťazstva 4:2. Marián vystrelil na bránu štyrikrát a okrem dvoch gólov zaznamenal aj dva plusové body a dve trestné minúty.

Radivojevič dal gól, Handzuš na dva prihrával
Atlanta Thrashers privítala na svojom ľade Philadelphiu Flyers. V zápase sa predstavili štyria slovenskí hokejisti. Do bodovania sa zapísali iba zástupcovia vo Philadelphii. Branko Radivojevič streli jeden gól a Michal Handzuš na dva prihrával. Branko odohral 12 minút a na bránu vystrelil päťkrát. V zápase ho bolo visieť a bojoval o každučký puk. Náhradník v olympijskej nominácii si pripísal do štatistík aj jeden plusový bod. Philadelphia vyhrala nad Atlantou 4:3 po predĺžení.

Richard Zedník strelil jeden gól
Aj Richard Zedník sa mohol tešiť z bodu. V zápase Montrealu Canadiens s Tampou Bay zaznamenal jeden gól, ktorým pomohol Kanaďanom k víťazstvu 4:3. Jeden z najpopulárnejších hokejistov Montrealu strelil gól v presilovej hre. V sezóne strelil už 11 gól, pričom úvod sezóny vynechal pre zranenie. na svojom konte má 16 bodov.

Chára, Majeský a Stümpel prihrávali
Do kanadského bodovania sa zapísali aj slovenskí obrancovia Zdeno Chára a Ivan Majeský. Aj s útočníkom Jozefom Stümpelom zaznamenali jeden bod za asistenciu. Stümpelova Florida vyhrala s Bostonom 6:4. V zápase chýbal Milan Jurčina. Ottawa vyhrala nad Carolinou 6:2 a Washington podľahol New Jersey 2:7.

Zdeno CHÁRA (OTT): 1a, +3, 6str, 4tmin, odohral 26:41
Ľubomír VIŠŇOVSKÝ (LOS): 1g, 1a, 2str, +1, odohral 23:36
Miroslav ŠATAN (NYI): -2, 2str, odohral 22:46
Radoslav SUCHÝ (CBJ): +1, 3str, odohral 21:23
Ladislav NAGY (PHO): 3a, 1str, +1, 2tmin, odohral 20:40
Andrej MESZÁROŠ (OTT): +1, 2tmin, odohral 20:13
Pavol DEMITRA (LOS): 2g, 1a, 6str, +2, odohral 19:28
Marián HOSSA (ATL): -1, 3str, odohral 18:05