»
19. 03.
20. 03.
«

Pánik hviezdou zápasu, Ružička skóroval po peknej prihrávke Pospíšila + video (príprava)

Streda priniesla v NHL osem prípravných zápasov. V akcii boli šiesti Slováci a polovica z nich bodovala.

Montreal - Florida 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

V Renous z New Brunswicku sa odohral zápas Hockeyville, v ktorom o výhre Montrealu 4:3 nad Floridou rozhodol gólom v oslabení Belzile. Petry, Peca a Barber sa tiež tešili z gólov, Lindgren kryl 17 striel. Tomáš Tatar nebodoval. O góly Panthers sa postarali Dadonov, Hoffman a Huberdeau. Driedger opustil duel s 15 zákrokmi. Oba tímy sa stretnú aj vo štvrtok v Montreale.

Carolina - Tampa Bay 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Carolina opäť porazila Tampu Bay a opäť na nulu. Tentoraz ju spoločnými silami vychytali Mrázek (6/6) a Nedeljkovic (15/15). O góly sa postarali Lorentz a Bishop. V bráne Lightning, za ktorých Erik Černák nenastúpil, sa prestriedali Martin (12/13) a Fucale (10/11). Obaja inkasovali po góle.

NY Rangers - New Jersey 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Artemij Panarin pri svojom debute v drese Rangers skóroval po spolupráci s Troubom a Kakkom, ale duel nedohral pre zranenie. Z jeho spoluhráčov sa presadili aj Haley a Andersson, ale ani to ne výhru nestačilo. Z triumfu 4:3 sa tešili Devils, ktorí nastúpili bez Hughesa, ale s Gusevom. A ten skóroval. Okrem neho sa do čierneho trafili aj Hischier, Malcev a Seney. Schneider kryl 27 striel z 29, Cormier 12 z 13. V newyorskej bráne stáli Georgiev (8/11) a Šesťorkin (12/13). Slováci nehrali.

Washington - St. Louis 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Výborný debut v novom drese má za sebou Richard Pánik, ktorý pomohol k zvratu presilovkovým gólom a stal sa druhou hviezdou zápasu. Odohral v ňom 17 minút a prezentoval sa troma strelami. Po vyrovnávajúcom góle Slováka rozhodol o výhre Washingtonu 3:2 nad St. Louis dvojbodový Bäckström. Prvý gól strelil dvojbodový Gudas a v bráne sa vystriedali Samsonov (12/13) s Vaněčkom (13/14). V zostave Capitals sa objavil aj obranca Martin Fehérváry, ktorý odohral 19 minút so ziskom mínusového bodu, strely a troch bodyčekov. Z tímu úradujúceho šampióna skórovali Poganski a Sanford. Binnington zastavil 22 striel z 23, Fitzpatrick následne 8 z 10.

Ottawa - Toronto 4:3 (2:0, 1:1, 1:2)

Maple Leafs a Senators si dali v Ottawe odvetu a opäť sa z víťazstva tešil tím z hlavného mesta. Tentoraz sa z neho priamo na ľade tešil aj slovenský obranca Christián Jaroš, ktorý odohral 20 minút, nazbieral dva plusové body i dve trestné minúty. Víťazný gól nakoniec strelil dvojgólový Brady Tkachuk, ktorý za stavu 3:2 trafil prázdnu bránu. Okrem neho skórovali aj Veronneau, Brown a Ennis, kým Anderson (20/21) a Gustavsson (16/18) nakombinovali 36 zákrokov. Dva góly hostí strelil Matthews, jeden Shore. Cody Ceci, ktorý sa vrátil do Ottawy, nebodoval. Martin Marinčin nehral.

Winnipeg - Minnesota 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Wheeler a Copp zaznamenali po góle a asistencii, aby pomohol Winnipegu k výhre 4:1 nad Minnesotou. Morrissey strelil presilovkový gól a Suess pridal poistku do prázdnej brány. Laurent Brossoit čelil 21 strelám a ako jediný na neho našiel recept Nico Sturm. Kahkonen inkasoval v bráne Wild dva góly z 20 striel, jeho nástupca Robson urobil v tretej tretine 10 zákrokov.

Chicago - Detroit 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Detroit sa ujal vedenia zásluhou gólu Hiroseho, ale Hagel s Keithom otočili zápas v prospech Chicaga. K výhre 2:1 pomohol 23 zákrokmi aj Crawford. V opačnej bráne sa objavili dvaja brankári a obaja inkasovali po góle – Bernier urobil 10 zákrokov, Larsson 16.

Calgary - San Jose 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)

Dvaja mladí Slováci sa tešili z víťazstva Calgary 6:4 nad San Jose a obaja aj bodovali. Adam Ružička strelil gól a Martin Pospíšil mu naň výborným spôsobom prihrával. Zvyšné góly strelili Monahan, Quine, Ryan, Dube a Gaudreau. Gillies čelil 20 strelám, z ktorých ho prekonali Bergmann, Čechovič a dvakrát Wiederer. V bráne Sharks stál Bibeau, ktorý urobil 17 zákrokov. Ružička ho počas 12 minút v akcii ohrozil dvakrát. Pospíšil odohral necelých 11 minút. Obaja si pripísali aj po mínusovom bode.