Fanshop tímu New Jersey Devils - tričká, šiltovky a dresy »

Video

Palmieri dosiahol druhý hetrik v kariére. K výhre neviedol + video

Jozef Struhár  |  31.10.2019
V Newarku sme v stredu videli zápas s najväčším počtom gólov v tejto sezóne. Neprekvapí teda, že sme v ňom videli aj hráča, ktorý dosiahol hetrik. Bol ním domáci útočník Kyle Palmieri.

Jeho ani zvyšok tímu – a určite ani divákov – však výsledok zápasu nepotešil. New Jersey síce malo streleckú prevahu a v zápase vyhrávalo, no nakoniec podľahlo Tampe Bay 6:7 po predĺžení.

Palmieri hetrikom pomohol tímu aspoň k bodu a to veľkou mierou – skompletizoval ho len osem sekúnd pred koncom tretej tretiny, aby vyrovnal stav na 6:6 a vynútil nadstavený čas.

Pre dvadsaťosemročného rodáka z newyorského Smithtownu, išlo o druhý trojgólový zápas v NHL, ale o prvý, ktorý dosiahol v drese Devils (predošlý zažil ešte ako hráč Anaheimu 27. februára 2013). Gól pritom v stredu strelil v každej tretine.

Palmieri si vďaka trom gólom zdvojnásobil počet gólov, ktoré strelil v tejto sezóne. Po desiatich dueloch má na konte šesť gólov a jednu asistenciu. Vlani strelil 27 gólov a nazbieral 50 bodov v 74 stretnutiach.

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (2) Komentáre k článku (2)
paciente Ignorovať31. 10. 2019 08:13
Toľko talentu a dno tabuľky. Ten plešatý kretén si asi zalieva kávu vývarom z makovíc a namiesto cukru si do toho sype kox. Guseva dá do štvrtej lajnu a následne na tribúnu, lebo nie je dostatočne produktívny. Nechápem, prečo s celou lavičkou Shero už dávno nevyrazil dvere. Devils sú v ešte väčšej žumpe, ako keď bol trénerom Maclean a to teda bola poriadna riť.
Pens Ignorovať31. 10. 2019 10:46
Nikita Gusev v tejto sezóne v porovnaní so zvyškom ligy v hre 5 na 5 (+50 min, 603 hodnotených hráčov). CF% 34,44 (600., čiže 4. najhorší v súťaži), xGF% 29,45 (601.), tím s ním na ľade vyprodukuje v prepočte na 60 minút (SF/60) 26,68 striel a súperom dovolia (SA/60) 43,09, možno trochu zavádza vysoká úspešnosť streľby s ním na ľade 12,82%. V porovnaní so spoluhráčmi RelCF% -15,66 (najhorší v tíme), Rel SF% -12,84 (2.najhorší), RelxGF% -22,71 (najhorší), RelSCF% -19,55 (najhorší) či RelHDCF% -36,39 !!! Treba však spomenúť, že jeho Zone Start Ratio (ZSR) je 4. najnižšie z útočníkov v tíme za 0,4 a len 25,68% vhadzovaní začína v útočnej tretine. TOI% QoT (kvalita času na ľade - vážený priemer hracieho času spoluhráčov, s ktorými nastupoval) je zhruba rovnaký ako TOI% QoC (kvalita času na ľade - vážený priemer hracieho času protihráčov proti ktorým nastupoval) a to 28,52 ku 28,28.