«

AHL

Týždeň v AHL: Pospíšil s novým rekordom, Húska vychytal výhru

Minulý týždeň sme v AHL videli v akcii všetkých štyroch Slovákov. Ako sa im darilo?

Martin Pospíšil sa po izolácii vrátil do akcie a v troch zápasoch zaznamenal gól a asistenciu, plusový bod a deväť trestných minút, keď sa stihol aj pobiť. Po druhýkrát v sezóne. So šiestym gólom v sezóne si stanovil nové osobné maximum. Zaznamenal ho v sobotu, kedy sa stal treťou hviezdou duelu. Richard Pánik nebodoval v dvoch zápasoch, Maxim Čajkovič v jednom. Pánik zaznamenal aj mínusový bod.

Brankár Adam Húska si zhoršil svoje čísla. Minulý týždeň zasiahol do dvoch duelov. Najskôr v sobotu vystrieda Keitha Kinkaida a v jednej tretine inkasoval tri góly z 15 striel. O deň neskôr pomohol k výhre 3:2 nad Hershey 26 zákrokmi. Bola to jeho štvrtá výhra v 12 zápasoch.

Z tímov uvedených Slovákov je na tom najlepšie Stockton, ktorý vedie Pacifickú divíziu. Hartford je druhý v Atlantickej divízii, v ktorej patrí Bridgeportu predposledné siedme miesto. Na piatom mieste Severnej divízie nájdeme Syracuse. Top tímom ligy je stále Utica.

Hráčom týždňa Rocco Grimaldi

Hráčom uplynulého týždňa sa v AHL stal útočník Rocco Grimaldi z tímu Milwaukee Admirals, ktorý je záložným tímom Nashvillu. Grimaldi odohral tri zápasy, v ktorých zaznamenal päť gólov a päť asistencií. Admirals pomohol k trom výhram, pričom dosiahol aj hetrik.