SlovakNHL.sk
Dnes je 11. 7. 2020, 19:05. Meniny má Milota.

Najnovšie články

Fehérváry v rozpakoch. Ružička sa nákazy nebojí
Publikované: 22. 06. 2020
Situácia ohľadom koronavírusu by mohla pomôcť mladým slovenským hráčom, ktorí by mohli byť pri obnovení ročníka súčasťou prvých tímov. Týka sa to obrancu Martina Fehérváryho či útočníka Adama Ružičku, ktorý v NHL ešte nikdy nehral.

Minulý týždeň sa opäť ukázalo, že ani hráči kanadsko-americkej ligy nie sú imúnni voči koronavírusu, keď sa ich nakazilo ďalších 11. Aj napriek tomu Ružička, ktorí patrí medzi nádeje Calgary Flames, obavy nemá.

„Viem o tom, že sa v Tampe nakazilo pár chalanov a k tomu aj Auston Matthews. Uvidíme, ako sa to vyvinie. Situácia je zlá, ale čakáme telefonáty a uvidíme, čo sa stane. Ja osobne sa nebojím. Proti korone som odolný,“ povedal so smiechom Ružička pre sport.sk.

Fehérváry už plánoval odletieť do Washingtonu a hoci ani on nemá z nákazy strach, celková situácia u neho vzbudzuje rozpaky.

„V pondelok mám už rezervované letenky z Prahy, ale keď som videl nové prípady, tak trochu som zneistel. Vyzerá to tak, že sa to znova posunie. Teraz naozaj neviem, či budem schopný odletieť a či sa mi to vôbec oplatí,“ povedal Martin Fehérváry.

„Washington mi dal mailom vedieť, aby som bol 23. júna tam, ale vyskytli sa spomínané nové prípady. Teraz budem musieť riešiť, či naozaj odletím. Osobne však nemám strach z nákazy, no netreba to brať na ľahkú váhu.“
Bondra: Dúfam, že Fehérváry bude budúci rok už v prvom tíme
Publikované: 21. 06. 2020
Slovenský reprezentant Dávid Bondra je momentálne v hlavnom meste Spojených štátov amerických, kde sa pripravuje na ďalší ročník. Vo Washingtone vyrastal, a tak nikoho neprekvapí, že sleduje aj miestnych Capitals.

„Áno. Predsa len, otec odohral v drese Washingtonu najväčšiu časť kariéry, patrí medzi legendy klubu a stále s ním spolupracuje. Fandím im, aby to dotiahli až na vrchol. Ako dieťa som chodil na každý domáci zápas,“ povedal Bondra pre denník Šport.

V klube momentálne pôsobí slovenský útočník Richard Pánik a v záložnom tíme na svoju šancu čaká obranca Martin Fehérváry. Práve do neho sa vkladajú veľké nádeje. Po tom, čo v tejto sezóne odohral v NHL šesť zápasov, by mohol dostať významne viac priestoru už v ročníku budúcom. Bondra by mu to doprial.

„Je to pekné, držím chalanom palce. ´Fehyho´ som stretol vo Washingtone, keď bol vlani v kempe. Dúfam, že už na budúci rok bude mať pevné miesto v prvom tíme. Zaslúži si to za prácu, ktorú odvádza. Je to veľký talent slovenského hokeja,“ skonštatoval.

Samotný Bondra je už zotavený zo zranenia ruky a čaká na podpis zmluvy. Rád by zostal v KHL, odkiaľ dostal ponuku od Kunlunu, ale zmluvu tam ešte pri súčasnej neistote nepodpísal nikto. Inak má aj ponuky z nemeckej DEL a od dvoch tímov z českej extraligy.
Ovečkinov návrat sa blíži. Mentálne aj fyzicky je na tom dobre, tvrdí tréner
Publikované: 16. 06. 2020
Hviezdny útočník Alex Ovečkin by sa mohol pripojiť k spoluhráčom z tímu Washington Capitals v rámci druhej fázy návratu NHL už čoskoro. V pondelok to povedal hlavný tréner Todd Reirden.

Tridsaťštyriročný moskovský rodák pôvodne zostáva po prerušení ročníka v oblasti Washingtonu, ale spolu s rodinou sa pred narodením druhého syna presunul na Floridu. Tam aj korčuľuje so skupinou hráčov, ako sú Igor Šesťorkin, Nikita Zadorov či Jevgenij Dadonov.

„Myslím si, že je pripravený a bude pripravený, keď príde ten čas, aby sme sa mohli oficiálne vrátiť k hraniu. Mohli by sme ho tu vidieť už čoskoro, na základe toho, ako to tu bude vyzerať so zdravím a ké budú plány NHL,“ povedal Reirden.

Ovečkin počas prerušenia ročníka ťažil aj z prítomnosti jeho osobného kondičného trénera Pavla Burlačenka, ktorý ho udržiaval vo forme aj mimo ľadu. Do zámoria stihol prísť krátko pred prerušením sezóny.

„Znie skutočne dobre a je nadšený z návrtu aj šancí nášho tímu. Samozrejme, vie, že to bude veľmi nepredvídateľné. V NHL niečo takéto zažívame prvýkrát. Je na skutočne dobrom mieste mentálne aj fyzicky. Myslím si, že máme skutočné šťastie, že s ním bol schopný stráviť celý ten čas jeho tréner Pavel,“ skonštatoval Reirder.

Washington si pred začiatkom prvého kola play-off zahrá o nasadenie proti Bostonu, Tampe a Philadelphii. V súčasnosti sa v tréningovom zariadení v Arlingtone pripravujú len štyri hráči – brankár Braden Holtby, obranca John Carlson a útočníci Jevgenij Kuznecov a Lars Eller.
Neistá situácia vplýva na Holtbyho: Bude dvojkou alebo odíde?
Publikované: 12. 06. 2020
Jedným z najčastejšie spomínaných príbehov tejto sezóny bola budúcnosť brankára Capitals Bradena Holtbyho. Je v poslednom roku svojej zmluvy a existuje viacero dôvodov, prečo by tento ročník mohol byť jeho posledný vo Washingtone.

J.J. Regan z NBC Sports tvrdí, že osud Holtbyho bol pomerne jasný, ak by nedošlo k niečomu neočakávanému, ako napríklad k prerušeniu ročníka NHL následkom pandémie... Ako teda súčasná situácia a neistá pozícia potenciálnych voľných hráčov vplýva na Holtbyho? Zvyšuje pravdepodobnosť, že by sa dohodol s Capitals na novej zmluve?

„Aby som bol úprimný, nemám ani poňatia,“ povedal Holtby. „Momentálne je veľa vecí vo hviezdach, dokonca aj keby trh s voľnými hráčmi bol v októbri, novembri či kedy... Naša prvá myšlienka bola, čo urobíme s deťmi v škole, ale kto vie, či dovtedy vôbec budú školy v prevádzke, takže neviem.“

Koronavírus ovplyvní trh s voľnými hráčmi nie len tým, že sa otvorí neskôr a obdobie na podpisovanie zmlúv môže byť kratšie, ale aj tým, že sa nezvýši platový strop v rozpočtoch tímov. Tie tak budú šetriť a nebudú také štedré pri rozdávaní zmlúv.

Holtby bude mať v septembri 31 rokov a tento rok mohol podpísať svoj posledný veľký kontrakt. Nedáva však pri súčasnej situácia lepší zmysel podpis jednoročnej zmluvy s Washingtonom a odloženie jeho dôležitého rozhodnutia o rok?

„Myslím si, že dlhodobý kontrakt pre Holtbyho nedáva zmysel. Budúca jednotka tímu Iľja Samsonov je už v zostave, tím by nemohol Holtbyho chrániť na rozširovacom drafte a jednoducho si ho nemôže ani dovoliť,“ myslí si Regan.

„Problémom krátkodobej zmluvy je, že mnoho rovnakých problémov pre tím i hráča pretrvá. Rozširovací draft nebude problémom pri ročnom kontrakte, ale Samsonov nikam nepôjde. Vo väčšine sezóny bol lepší ako Holtby a nemyslím si, že by tím chcel Holtbyho naspäť ako jednotku. Využiť ho po boku Samsonova dáva zmysel, ale nie v pozícii jednotky. Problémom takého tandemu však je, že Capitals majú už teraz tesný rozpočet. Ak Holtbyho súčasný cap-hit 6,1 milióna dolárov by mohol byť výzvou.“

Pre Holtbyho by krátkodobá zmluva dávala zmysel len vtedy, ak by si pred príchodom na trh s voľnými hráčmi zvýšil svoju hodnotu. Ak sa bude o miesto v bráne deliť alebo bude dvojkou pod lacnejším kontraktom, jeho hodnota pôjde o rok skôr dole.

Nateraz je všetko neisté a situácia by sa mohla rýchlo zmeniť. Preto nateraz Holtby myslí len na jediné – aby sa pripravil čo najlepšie na obnovenie ročníka: „Práve teraz sa koncentrujem na to, aby som sa vrátil späť na ľad a pokúsil sa vyhrávať s Capitals. Pokúsim sa urobiť všetko, čo viem, aby sme po obnovení ročníka hrali o titul.“
Žiadna sláva: V zámorí oznámkovali Pánikovi prvú sezónu vo Washingtone
Publikované: 11. 06. 2020
Základná časť bola prednedávnom oficiálne ukončená, a tak sa dá rekapitulovať to, ako sa v nej jednotlivým mužstvám darilo. Je to zároveň čas vystaviť hráčom vysvedčenie. V prípade tímu Washington Capitals tak teraz urobil Michael Marzzacco zo Stars & Sticks.

Capitals patria medzi tímy, ktoré si ešte zahrajú, ak by sa NHL definitívne rozhodla obnoviť ročník 2019/20. Momentálne ako líder Metropolitnej divízie čakajú na to, kto by mohol byť ich súperom v prvom kole a pripravujú sa na sériu zápasov o nasadenie.

V tomto ročníku je súčasťou základnej zostavy aj slovenský útočník Richard Pánik, ktorý minulý rok v lete podpísal s Washingtonom štvorročnú zmluvu za 2,75 milióna amerických dolárov ročne. Jeho výkony boli ohodnotené známkou C. Inak povedané, na vysvedčení by za ne mal dvojku.

„Pánik zaznamenal deväť gólov a 13 asistencií, aby dokopy získal 22 bodov. Od jeho presunutia do štvrtého útoku po príchode Iľju Kovaľčuka sa jeho hra zlepšila,“ poznamenal Marzzacco.

V porovnaní s inými útočníkmi klubu nedopadol dobre. Všetci mali hodnotenie lepšie: Alex Ovečkin (A+), Jakub Vrána (A+), Iľja Kovaľčuk (B-), Nicklas Bäckström (B), Lars Eller (A), Garnet Hathaway (A), Nick Dowd (A), Tom Wilson (A), Carl Hagelin (B).

Z obrancov bol rovnako hodnotený len Nick Jensen, ostatní boli hodnotení lepšie: Brenden Dillon (C+), Michal Kempný (C+), Dmitrj Orlov (B), Radko Gudas (B), Jonas Siegenthaler (B). A takto boli oznámkovaní brankári: Iľja Samsonov (A), Braden Holtby (B).
 

Posledný zápas

09. 03. 2020
BUF 
-
 WSH

3:2 SN

(1:0, 1:0, 0:2, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

WSH 
-
 DET
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

13. 05. 2020 - Brankár tímu Washington Capitals Braden Holtby a jeho manželka Brandi pomohli v pondelok zachrániť uviaznutú mačku na moste. Stalo sa tak podvečer, keď boli na prechádzke. Manželka potom túto záchrannú misiu odhalila svetu cez video na sociálnej sieti:


18. 04. 2020 - Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin je zvyknutý žiariť na ľade. Teraz však žiari aj v ruskej reklame na kozmetické produkty pre deti. Dopĺňajú hu v nej aj manželka Nasťa a syn Sergej.04. 04. 2020 - Milé video pred pár dňami zverejnil na sociálnej sieti tím Washington Capitals. Jeho kapitán Alexander Ovečkin akurát venoval svoje úsilie domácemu tréningu, keď ho v tom prekvapil malý Sergej. Hviezdny útočník neodolal, cvičenie prerušil a so svojim synom si zatancoval:

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

Reklama

O tíme v kocke

Vznik:
Aréna: (kapacita: )
Adresa:
Oficiálny web:
Farma(AHL):
Najväčšie úspechy:
Vyradené čísla:
Slováci v tíme: