SlovakNHL.sk

Majiteľ Hurricanes je spokojný a verí, že si tím tvorí nových fanúšikov

Majiteľ Caroliny Tom Dundon s hrdosťou sledoval trénera Roda Brind’Amoura, ktorý po štvrtom víťaznom zápase série proti Islanders hovoril o tom, ako jeho tím do finále Východnej konferencie dostala pracovná disciplína a vyššie očakávania.

„Čo je dobré, je, že to v podstatne všetko zhodnocuje. Rod robí veci správnym spôsobom a každý ich tiež robí správnym spôsobom,“ poznamenal Dundon pre ligový web. „Keď nám veci v úvode ročníka nevychádzali, na nikoho sa nehneval, nikoho za nič nevinil a nikto sa nevzdával plánu... Je dosť dobré, že sa ho hráči v našej organizácii držali a teraz sa dočkali tohto.“

Dundon sa stal väčšinovým majiteľom tímu z Raleigh 11. januára 2018 s víziou, ku ktorej sa v tomto roku priblížil bez ohľadu na to, ako dlho bude ešte púť Hurricanes v play-off trvať. Tešia ho výsledky i fakt, že ľudia chodia do PNC Arény. Posledný duel sledovalo rekordných 19 495 fanúšikov.

„Je to zábava, že? Je to však aj úľava,“ skonštatoval Dundon, ktorý zápasy svojho tímu sleduje s veľkým napätím už niekoľko týždňov. Všetko sa začalo ešte predtým, ako sa vôbec Carolina kvalifikovala po prvýkrát od roku 2009 do play-off. „Myslel som si, že keď sa dostaneme do play-off, tak sa budem môcť uvoľniť. Potom sa však zmenia vaše očakávania.“

Hurricanes teraz čakajú na svojho ďalšieho súpera. Bude to Boston alebo Columbus. Momentálne v ich sérii vedú Bruins 3:2 na zápasy. Ak by sa však Blue Jackets podarilo sériu zvrátiť, Carolina by mala v konferenčnom finále výhodu domáceho prostredia. Doma má bilanciu 5-0 a fanúšikovia tvoria skvelú atmosféru.

„Rozprávali sme sa o tom, že musíme dať fanúšikom dôvod, aby na zápasy chodili a dúfajme, že už im ho dávame. Teraz musíme z týchto ľudí, ktorí nás predtým nesledovali, urobiť našich fanúšikov do budúcich rokov,“ povedal Dundon, podľa ktorého je na tom predaj permanentiek na budúcu sezónu už teraz podstatne lepšie ako bol vlani.

// Publikované: 06. 05. 2019
 

Posledný zápas

24. 02. 2021
TBL 
-
 CAR

3:0

(2:0, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

CAR 
-
 CHI
06. 05. 2021 -

Novinky z tímu

28. 02. 2021 - Nevidí sa často, aby sa jeden tím dostal až do troch únikov v priebehu jedného oslabenia. A už vôbec nie, ak ani jeden únik nie je zakončený gólom. A presne to sa „pošťastilo“ Caroline v sobotnom zápase proti Floride. Súčasťou toho bola aj tyčka:

27. 01. 2021 - Útočník Jeremy Bracco, ktorý zaostal za očakávaniami už v Toronte, bol tímom Carolina Hurricanes zapísaný na nepodmienečnú waiver listinu, aby mohol odísť dohrať aktuálny ročník do Fínska. Hrať tam bude za KalPu. Dvadsaťtriročný Američan bol draftovaný v roku 2015 zo 61. miesta, ale v NHL si nikdy nezahral. Pred touto sezónou podpísal s Hurricanes ročný kontrakt za 700 000 dolárov.
26. 01. 2021 - Tím Carolina Hurricanes obnovil v pondelok tréningový proces po tom, čo v nej došlo k šíreniu nákazy novým koronavírusom. Po nariadenej karanténe absolvovali hráči tréningy v štyroch oddelených skupinách a na ľade nebolo v jeden moment viac ako šesť hráčov. Každá skupina trénovala asi hodinu. V utorok by tím mal trénovať pokope a vo štvrtok by už mal byť znovu pripravený na hranie. Duel proti Tampe bude jeho prvý od 18. januára.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V sasnosti v tme nepsob slovensk hr. V minulosti obliekali dres Hurricanes Tom Malec a Andrej Sekera. Ete za Hartford hrvali aj Jergu Baa a Rbert Petrovick.

Reklama

O tíme v kocke

Carolina Hurricanes

Vznik: 1972/1997
Aréna: RBC Center (kapacita: 18 730)
Adresa: Carolina Hurricanes, 1400 Edwards Mill Road, Raleigh, NC 27607
Oficiálny web: www.carolinahurricanes.com
Farma(AHL): Charlotte Checkers
Najväčšie úspechy: 1x Stanley Cup (2006)
Vyradené čísla: 2 (G.Wesley), 10 (R.Francis), 17 (R.Brind'Amour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jergu Baa, Rbert Petrovick (Hartford); Tom Malec, Andrej Sekera