SlovakNHL.sk

Carolina prišla na pár týždňov o skúseného brankára

Hlavný tréner tímu Carolina Hurricanes Rod Brind’Amour očakáva, že brankár Antti Raanta vynechá „minimálne pár týždňov“ pre zranenie dolnej časti tela. Informoval o tom tímový reportér Walt Ruff.

Tridsaťštyriročný Fín nastúpil do štvrtkového zápasu proti Coloradu po tom, čo Piotr Kočetkov inkasoval v poslednej minúte prvej tretiny dva góly. Veterán odchytal celú druhú tretinu a zastavil všetkých deväť striel. V tretej tretine však už opäť stál v bráne Kočetkov.

Raanta zažíva náročný ročník, keď má len 87,2% úspešnosť zákrokov pri bilancii 12-7-2. V decembri bol umiestnený na waiver listinu, ale nikto si ho z nej nestiahol aj napriek tomu, že v tom čase po brankároch poškuľovalo viacero tímov.

Hurricanes momentálne chýba aj Frederik Andersen. V januári získali cez waiver listinu Spencera Martina, ktorý odvtedy absolvoval za svoj nový tím len jeden štart.

// Publikované: 11. 02. 2024
 

Posledný zápas

16. 04. 2024
CBJ 
-
 CAR

6:3

(3:2, 1:1, 2:0)

Nasledujúci zápas

CAR 
-
 NYI
20. 04. 2024 -

Novinky z tímu

20. 04. 2024 - Tím Carolina Hurricanes odštartuje sériu prvého kola play-off proti Islanders bez útočníka Jespera Fasta, ktorého sužuje zranenie hornej časti tela, ktoré utrpel v poslednom zápase proti Columbusu. Informoval o tom hlavný tréner Rod Brind’Amour.
18. 03. 2024 - Útočník Caroliny Teuvo Teräväinen vynechal v nedeľu druhý zápas po sebe pre zranenie hornej časti tela. Hlavný tréner Rod Brind’Amour k jeho stavu uviedol: „Dúfame, že bude k dispozícii v nejakom bode budúceho týždňa. Uvidíme, či to bude utorok. Nemyslím si, že pôjde o dlhodobé zranenie.“
07. 03. 2024 - Carolina v stredu aktivovala z listiny zranených hráčov brankára Anttiho Raantu, ktorý nechytal od 8. februára pre zranenie dolnej časti tela. V stredu už trénoval s tímom a bude tretím gólmanom na aktívnej súpiske Hurricanes. Figurujú na nej aj Piotr Kočetkov a Spencer Martin. Frederik Andersen ešte povolanie k návratu do zápasovej akcie nedostal, ale malo by k tomu dôjsť už v blízkej budúcnosti.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Hurricanes Tomáš Malec a Andrej Sekera. Ešte za Hartford hrávali aj Jerguš Bača a Róbert Petrovický.

Reklama

O tíme v kocke

Carolina Hurricanes

Vznik: 1972/1997
Aréna: RBC Center (kapacita: 18 730)
Adresa: Carolina Hurricanes, 1400 Edwards Mill Road, Raleigh, NC 27607
Oficiálny web: www.carolinahurricanes.com
Farma(AHL): Charlotte Checkers
Najväčšie úspechy: 1x Stanley Cup (2006)
Vyradené čísla: 2 (G.Wesley), 10 (R.Francis), 17 (R.Brind'Amour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jerguš Bača, Róbert Petrovický (Hartford); Tomáš Malec, Andrej Sekera