SlovakNHL.sk
Dnes je 29. 5. 2020, 15:55. Meniny má Vilma.

Najnovšie články

Čo urobí Toronto s prvou voľbou na drafte? Dostane Robertson šancu v play-off?
Publikované: 28. 05. 2020
Toronto vymenilo svoju prvú voľbu na tohtoročnom drafte do Caroliny vo výmene Patricka Marleaua. Táto voľba je však chránená, a preto po predstavení scenára možného obnovenia ročníka podnecuje otázku, čo s ňou Maple Leafs nakoniec urobia.

James Mirtle a Jonas Seigel z The Athletic sa nad touto zaujímavou otázkou zamysleli a uvažovali, ako by plány Toronta mohol ovplyvniť nový formát play-off. Ak by totiž Toronto malo na drafte vyberať z 10 a lepšieho miesta, voľbu si môže ponechať.

„Znamená to, že ak by Leafs nejakým spôsobom skončili ako víťazi draftovej lotérie a vyberali by vyššie ako z 11. miesta, tak namiesto tejto voľby vymenia tú z draftu 2021,“ poznamenali zámorskí odborníci.

Draftová lotéria rozhodne o umiestnení na prvých 15 miestach, pričom okrem siedmich tímov, pre ktoré sa už ročník definitívne skončil, do nej budú zahrnuté aj tímy, ktoré vypadnú z kvalifikačného predkola.

V ňom bude potenciálne bojovať o postup do prvého kola play-off aj Toronto, ktoré má naplánovanú sériu proti Columbusu. Najhorší tím z vypadnutých z predkola, má pritom 6% šancu, že vyhrá lotériu. Ďalšie ju majú 5%, 3,5%, 3%, 2,5%, 2%, 1,5% a 1%.

Robertson dostane šancu v play-off

Medzitým generálny manažér Kyle Dubas povedal, že nádejný útočník Nick Robertson bude súčasťou rozšírenej zostavy, ktorú klub využije v play-off. Informoval o tom Chris Johnston zo Sportsnet.

Osemnásťročný Američan má za sebou 46 zápasov v juniorskej OHL, kde v drese Peterborough zaznamenal 55 gólov a 86 bodov. Toronto ho draftovalo z 53. miesta v minulom roku a je považovaný za jednu z najväčších nádejí organizácie.

„Dynamická hra v rýchlom tempe kalifornského rodáka by mohla spôsobiť, že tam pekne zapasuje ako tajná zbraň torontskej ofenzívnej sily,“ poznamenala Emily Sadlerová.
Je divné vstupovať teraz na trh s voľnými hráčmi, hovorí známy obranca
Publikované: 22. 05. 2020
Obranca tímu Toronto Maple Leafs, Tyson Barrie, sa po tejto sezóne môže stať neobmedzeným voľným hráčom, ale momentálne pre krízu spôsobenú koronavírusom zostáva nejasné, kedy sa ním stane.

„Je to divný čas mieriť teraz na trh s voľnými hráčmi,“ poznamenal Barrie pre TSN. „Stále nemáme jasno v tom, ako sa to tu vyvinie. V tomto bode sa môžem koncentrovať len na to, aby som sa pripravil na hranie, ak budeme hrať, a na pomoc Torontu Maple Leafs v play-off.“

Stanleyho pohár sa typicky odovzdáva začiatkom júna a trh s voľnými hráčmi sa následne otvára 1. júla. Momentálne však nie je jasné to, kedy sa skončí aktuálna sezóny ani ako bude vyzerať platový strop v budúcom ročníku – o tom sa stále diskutuje v zákulisí.

A hoci termíny sú nejasné, Barrie má jasno v tom, čo bude hľadať, keď sa voľným hráčom stane.

„Musí to byť miesto, kde zapasujem. Myslím si, že to musí byť miesto, kde budú potrebovať niekoho, ako som ja. Dobrý tím idúci tým správnym smerom a dobrá organizácia. Myslím si, že je tam veľa tých pravých organizácií, ktoré by tie kritéria splnili,“ skonštatoval dvadsaťosemročný Kanaďan.

Barrie podpísal pred sezónou 2016/17 štvorročnú zmluvu v hodnote 22 miliónov amerických dolárov s Coloradom. Do Toronto prišiel v minulom lete. V kanadskom tíme bol s 39 bodmi najproduktívnejším obrancom, pričom v priemere hrával takmer 22 minút na zápas.

Niektorí zámorskí „insideri“ veria, že sa v budúcej sezóne nevráti do Toronto, ale ako možný adept na zisk jeho služieb sa spomína Vancouver, s ktorým sa spájal aj pred prestupovou uzávierkou. Je rodákom z Britskej Kolumbie a Canucks by mohli hľadať obrancu, ak by sa rozlúčili s Chrisom Tanevom alebo Troyom Stecherom.
Marner: Bolo by cool vyhrať Selkeho trofej
Publikované: 21. 05. 2020
Hviezdny útočník Toronta Mitchell Marner je známy najmä pre svoje ofenzívne schopnosti, no tvrdí, že získanie ceny pre najlepšie brániaceho útočníka je niečo, čo by rád jedného dňa dosiahol.

„Cena, ktorú by bolo podľa mňa cool získať a byť s ňou spájaný, je Selkeho trofej,“ povedal Marner pre Podcast Connora Carricka.

„Hráči, ktorí sa vždy spomínajú v súvislosti so Selkeho trofejou, sú chlapci, ktorých sa na ľade každý obáva. Sú to hráči, o ktorých viete, že proti nim budete hrať a nebude to stáť za nič.“

Marner zaznamenal 57 bodov (16+51) a získal päť plusových bodov v 59 zápasoch predtým, ako NHL prerušila ročníka pre šírenie koronavírusu. V minulej sezóne si vytvoril osobné maximá s 26 gólmi, 68 asistenciami, 94 bodmi a 22 „pluskami“.

V 23 rokoch má za sebou v lige už 300 zápasov, v ktorých nazbieral 291 bodov za 83 gólov a 208 asistencií. Až v tomto ročníku sa stal aj súčasťou oslabení Maple Leafs, v ktorých viedol útočníkov tímu s priemerným časom 2:12. V NHL bol deviaty so 64 získanými pukmi. Jeho spoluhráč Auston Matthews ich získal 78.

Posledným krídelníkom, ktorý získal Selkeho trofej, bol Jere Lehtinen z Dallasu v roku 2003. Okrem neho ju získali aj Bob Gainey, Craig Ramsay a Dirk Graham. Trofej väčšinou putuje do rúk centrov. Naposledy ju získal Ryan O’Reilly zo St. Louis.
Tavares si nie je istý, ako je možné dokončiť sezónu najspravodlivejšie
Publikované: 19. 05. 2020
Kapitán tímu Toronto Maple Leafs, John Tavares, vie, že neexistuje ľahká odpoveď, pokiaľ o možnosti dohrania sezóny 2019/20. Chcel by, aby to bolo čo najspravodlivejšie pre každého, ale daná situácia možnosti limituje.

„Nie som si istý, či som úplne na 100 percent za akýkoľvek formát. Najdôležitejšia vec je, aby sa ctila základná časť najviac, ako dokážeme, aby bol súčasťou každý tím, ktorý si zaslúži tú príležitosť alebo ktorý by stále mohol bojovať o play-off,“ povedal Tavares pre Sports Illustrated.

„Je náročné vybrať najspravodlivejší spôsob, ako to urobiť, keď je mimo našej kontroly toľko premenných, či už ide o počty zápasov, ktoré tímy odohrali, o súperov, ktorým by do konca sezóny ešte čelili či o počet domácich zápasov, ktoré by ešte hrali.“

Aktuálna sezóna NHL bola prerušená pre pandémiu koronavírusu 12. marca a odvtedy sa objavilo množstvo možností na obnovenie ročníka. Aktuálne sa už hovorí len o play-off, ktoré by potenciálne mohlo počítať s rozšíreným formátom s 24 tímami.

Tavares, ktorý je súčasťou aj špeciálnej návratovej komisie, potvrdil, že hráči majú záujem obnoviť sezónu, ale musí sa zohľadniť viacero faktorov, vrátane toho, že by hráči mohli byť oddelení od rodín na niekoľko mesiacov.

„Chlapci chápu, aké šťastie máme, že sa môžeme živiť hraním tejto hry a ak by sme mali tú príležitosť, boli by sme z nej veľmi nadšení, hlavne v stave, v ktorom teraz svet je. Prinieslo by to späť pozitivitu. Zároveň však musia mať najvyššiu prioritu zdravie a bezpečnosť,“ poznamenal.
Uvidíme výmenu Frederika Andersena za Matta Murraya?
Publikované: 19. 05. 2020
Pokiaľ ide o bránkovisko, tím Toronto Maple Lefas sa v uplynulých sezónach spájal hlavne vyriešením otázky náhradného brankára. U tímu Pittsburgh Penguins to bolo o niečo komplexnejšie. Teraz sa oba kluby spájajú v jednej špekulácii.

V zámorí sa už dlhšie hovorí o možnej výmene Matta Murraya z Pittsburghu a nedávno sa objavila myšlienka, či by nemohol zakotviť v Toronte, ktoré by vymenilo Frederika Andersena. Luke Fox z televízie Sportsnet však odporúča, aby sa takým šumom nevenovalo veľa priestoru.

Hoci si Fox myslí, že Penguins by mohlo vymeniť Murraya, nie je presvedčený o tom, že by generálny manažér Maple Leafs Kyle Dubas vnímal Murraya ako lepšieho brankára, ako je Andersen. Verí, že by pre Toronto bolo lepšie, ak by s dánskym gólmanom počkali na rokovania o novej zmluve a vtedy uvideli, na čom budú – tá aktuálna zmluvu mu končí po budúcej sezóne.

Andersen má momentálne „cap-hit“ 5,0 milióna amerických dolárov, pričom v tomto ročníku má bilanciu 29-13-7 s 90,9% úspešnosťou zákrokov. Murray zaťažuje platový rozpočet sumou 3,75 milióna amerických dolárov a po tejto sezóne, v ktorej pri bilancii 20-11-5 kryl 89,9 % striel, bude obmedzeným voľným hráčom.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
TOR 
-
 TBL

2:1

(1:0, 0:1, 1:0)

Nasledujúci zápas

TOR 
-
 NSH
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

18. 05. 2020 - Jeremy Bracco je útočník, ktorý zažil vydarenú sezónu 2018/19, keď v AHL zaznamenal 20 gólov a 79 bodov v 75 dueloch. Do tréningového kempu pred touto sezónou vstupoval optimistický, že si dokáže vybojovať miesto v prvom tíme Toronto. To sa nestalo a ani cez sezónu doň nebol povolaný. Teraz Luke Fox zo Sportsnet informuje, že po zrušení sezóny AHL absolvoval s Maple Leafs výstupný rozhovor, čo znamená, že im nebude k dispozícii ani v zálohe, ak sa aktuálna sezóna dohrá. Bracco v strede tejto sezóne požiadal o výmenu, ku ktorej nedošlo. Po sezóne sa môže stať obmedzeným voľným hráčom.
09. 05. 2020 - Asistent trénera Toronta, Paul McFarland, akceptoval pozíciu hlavného trénera juniorského tímu Kingston Frontenacs z OHL, za ktorý hráva aj slovenský útočník Martin Chromiak. Tridsaťštyriročný McFarland bol na lavičke Maple Leafs od začiatku tejto sezóny po dvoch sezónach strávených v rovnakej úlohe na lavičke Floridy. Po vyhodení Mikea Babcocka si miesto udržal a ak by sa tento ročník dohrával, do jeho skončenia bude Sheldonovi Keefemu stále k dispozícii. V tomto ročníku mal na starosti presilovky, ktoré sú šieste najlepšie v NHL.
25. 04. 2020 - Spoločnosť Maple Leafs Sports & Entertainment začína využívať Scotiabank Arénu, domovský stánok Maple Leafs (NHL) a Raptors (NBA), na prípravu 10 000 jedál denne, ktoré sú určené pre zdravotníkov v prvej línii a ich rodiny. Priestor v hale sa pretransformoval na produkčnú linku, ktorá by až do konca júna mala byť v činnosti päť dní v týždni. Jedlá budú distribuované do útulkov, komunitných agentúr a nemocníc v Toronte pri striedaní zmien. Cieľom je, aby pracovníci mohli odísť domov aj s jedlom pre svojich rodinných príslušníkov. Táto aktivita poskytne prácu asi 90 ľuďom.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

marincinMartin
MARINČIN

obranca
#85

Reklama

O tíme v kocke

Toronto Maple Leafs

Vznik: 1917
Aréna: Scotiabank Arena (kapacita: 18 819)
Adresa: Scotiabank Arena, 40 Bay Street, Suite 400, Toronto, Ontario M5J 2X2
Oficiálny web: www.mapleleafs.com
Farma(AHL): Toronto Marlies
Najväčšie úspechy: 13x Stanley Cup (1918, 1922, 1932, 1942, 1945, 1947, 1948, 1949, 1951, 1962, 1963, 1964, 1967)
Vyradené čísla: 1 (T.Broda, J.Bower), 4 (H.Day, R.Kelly), 5 (B.Barilko), 6 (A.Bailey), 7 (K.Clancy, T.Horton), 9 (Ch.Conacher, T.Kennedy), 10 (S.Apps, G.Armstrong), 13 (M.Sundin), 14 (D.Keon), 17 (W.Clark), 21 (B.Salming), 27 (F.Mahovlich, D.Sittler), 93(D.Gilmour), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Miroslav Ihnačák, Peter Ihnačák, Marián Šťastný, Róbert Švehla, Richard Pánik, Martin Marinčin