SlovakNHL.sk
Dnes je 23. 8. 2019, 02:59. Meniny má Filip.

Najnovšie články

Panthers vyradia prvé číslo vo svojej histórii
Publikované: 12. 08. 2019
Tím Florida Panthers v pondelok oznámil, že v budúcej sezóne vyradí prvé číslo hráča vo svojej 26-ročnej histórii. Bude to jednotka, ktorú vo svojej kariére na chrbte nosieval brankár Roberto Luongo.

Tím zo Sunrise informoval, že slávnostný ceremoniál sa uskutoční 7. marca, keď budú Panthers hostiť tím Montreal Canadiens.

Už štyridsaťročný rodák z Montrealu ukončil kariéru v júni po 19 sezónach v NHL, v ktorých si zachytal aj za Islanders a Canucks. Jeho 489 víťazstiev ho radí na tretie miesto historického poradia za Martina Brodeura a Patricka Roya.

Luongo ukončil svoju kariéru s 91,9% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,61 inkasovaného gólu na zápas. Odchytal spolu 1044 zápasov a šesťkrát si zahral aj v zápase hviezd. S Kanadou získal olympijské zlatá v rokoch 2010 a 2014.
Je čas ukončiť čakanie na play-off, myslí si Barkov
Publikované: 07. 08. 2019
Kapitánovi floridských Panterov, Aleksanderovi Barkovovi, dochádza trpezlivosť a nevie sa dočkať štartu novej sezóny. Unavený je však už aj z čakania na účasť v play-off, v ktorom tím zo Sunrise nehral v šiestich z posledných siedmich sezón.

Dvadsaťtriročný Fín si zahral v play-off len v roku 2016, v ktorom absolvoval šesť zápasov so ziskom dvoch gólov a jednej asistencie. Jeho tím ťahá sériu troch sezón bez play-off, ktorú by chcel ukončiť už v novom ročníku.

„Už žiadne výhovorky,“ povedal Barkov pre ligový web. „Myslím si, že ich už ani nebudeme potrebovať. V základnej časti napáchame trochu škody a dúfajme, že sa dostaneme do play-off a v ňom pôjdeme ďaleko.“

Hviezdny útočník je z vyhliadok nadšený. Do tímu prišiel renomovaný tréner Joel Quenneville, hviezdny brankár Sergej Bobrovskij a tri užitočné posily so skúsenosťami z play-off, obranca Anton Stralman a útočníci Niel Acciari s Brettom Connollym.

„Myslím si, že aj predtým sme mali celkom dobrý tím, ktorý mal minimálne postúpiť do play-off a niečo tam dokázať. Ale prichádza nová sezóna a nechcete myslieť na minulosť. Chcete myslieť na novú sezónu. Máme pár veľmi dobrých hráčov a nového trénera,“ poznamenal Barkov.

„Cítim, že všetci hráči z našej šatne sú tu preto, aby vyhrávali, aby sa dostali do play-off a aby v ňom išli ďaleko. Je frustrujúce nedostať sa do play-off s tímom, ktorý sme tu v ostatných pár rokoch mali. Môžete viniť len hráčov. No nie je nutné myslieť na minulosť. Myslíme na to, čo je pred nami, a myslím si, že sme z toho vzrušení.“
Bobrovskij: Nebola šanca, aby som zostal v Columbuse
Publikované: 25. 07. 2019
Brankár Sergej Bobrovskij dal jasne najavo, že v jeho záujme nikdy nebolo podpísanie novej zmluvy s tímom Columbus Blue Jackets. Cítil, že potrebuje zmenu, a preto teraz jeho srdce patrí tímu Florida Panthers.

„Nebola žiadna šanca, aby som s nimi podpísal novú zmluvu. Cítil som, že potrebujem zmenu scenérie. A nie len pre napätie, ktoré som mal s Jackets. Bolo to viac o tom, že mi srdce hovorilo, aby som začal preskúmavať nové horizonty,“ povedal pre Sport24.

Bobrovskij hneď po otvorení trhu s voľnými hráčmi podpísal sedemročný kontrakt s Panthers po ročníku, ktorý neotvoril ako štartujúci brankár a v ktorom bol nútený tímom jeden zápas vynechať po tom, čo v predošlom zápase musel striedať.

„Bol som suspendovaný tímom, pretože tam boli nejaké konflikty. Bolo veľa stretnutí a niektoré z nich boli len kvôli mne. Necítil som sa tam už dobre. Aj napriek tomu sa však Jackets celú sezónu snažili a snažili, aby som podpísal novú zmluvu,“ pokračoval tridsaťročný Rus.

Bobrovskij priznal, že mu tím ponúkol návštevu psychológa, čo mu prišlo „divné“, pretože jedného navštevuje od svojich 21 rokov. Tím vraj už po sezóne 2017/18 informoval, že s ním novú zmluvu určite nepodpíše.

„Vedeniu som po sezóne 2017/18 povedal, že nezostanem, a nič nerobilo. Paradoxne začalo čoraz viac rozprávať o predĺžení zmluvy. Ja som typ osoby, ktorá dá o svojich plánoch vedieť a nehrá žiadne hry. Bolo by pre mňa omnoho ťažšie povedať každému, že zostávam, a potom odísť. Mentálne to bolo náročné, hlavne na začiatku sezóny. Atmosféra nebola príjemná, v šatni boli konflikty, mali sme veľa stretnutí, prišla moja suspendácia a iné veci,“ poznamenal dvojnásobný držiteľ Vezinovej trofeje.

Bobrovskij strávil v Columbuse ostatných sedem rokov a pod vedením Johna Tortorellu sa tím dostal v posledných troch sezónach aj do play-off. Práve temperamentný tréner sa v špekuláciách považoval za jeden z možných dôvodov, prečo chcel elitný brankár Ohio opustiť.

„Torts má svoje plusy aj mínusy. Je taký, aký je. Je výbušný. Hovorí, čo si myslí. Robí to, čo si myslí, že je správne. Boli dni, keď rozdával pochvaly, ale boli aj dni, keď vás skritizoval počas tlačovej konferencie alebo v šatni. Nie vždy som s ním súhlasil, a preto sme mali viacero vyhrotených konverzácií,“ povedal Bobrovskij.

„Má však aj veľa plusov. Tím začal hrať lepšie po jeho príchode. Nastavil určitú disciplínu. Požadoval maximálny výkon od každého hráča. Začali sme sa pravidelne dostávať do play-off. Je aj zručným psychológom a veľmi silným motivátorom.“
Weegar sa vyhol arbitráži s Floridou. Dosiahol zvýšenie platu
Publikované: 22. 07. 2019
Tím Florida Panthers mal dnes absolvovať arbitrážne konanie s obrancom MacKenziem Weegarom. Napokon sa však obe strany krátko predtým dohodli na podmienkach novej jednoročnej zmluvy.

Dvadsaťpäťročný Kanaďan sa stal obmedzeným voľným hráčom po jeho druhej plnej sezóne v NHL, v ktorej zarábal 900 000 amerických dolárov. V tej budúcej bude poberať mzdu 1,6 milióna dolárov a opäť sa po nej bude môcť stať voľným hráčom s obmedzením.

Weegar si v ročníku 2018/19 vytvoril osobné maximá so 64 odohranými zápasmi, štyrmi gólmi, 11 asistenciami aj 15 bodmi. Pridal k nim 64 trestných minút. Za Panthers, ktorí ho draftovali v roku 2013 z 206. miesta, už odohral 127 duelov so ziskom 23 bodov a 100 trestných minút.

Okrem Weegara majú na 22. júla naplánované arbitrážne konania aj Zach Aston-Reese (Pittsburgh) a Christian Djoos (Washington).
Ako vyzerajú dnes? Florida Panthers
Publikované: 21. 07. 2019
Je leto, máme po drafte i po otvorení hráčskeho trhu. Niektorí hráči stále čakajú na zmluvy, ale najväčší ruch už máme za sebou. Preto sa pomaly môžeme pozrieť na to, ako vyzerajú jednotlivé tímy po doterajších transakciách. Na rade je Florida.

logo Florida Panthers

Florida v tretej sezóne po sebe nepostúpila do play-off. V Atlantickej divízii obsadila piate miesto s bilanciou 36-32-14, ktorá sa zaradila na 10. miesto vo Východnej konferencii.

Za Floridu si už zahralo deväť Slovákov, ale od odchodu Tomáša Kopeckého v roku 2015 si jeho dres neobliekol žiaden hráč spod Tatier. Momentálne žiaden nepôsobí ani v systéme. Tím má momentálne využitých 41 miest z 50 na zmluvy, pričom v základe je písaných 18 hráčov.

Cieľom tímu je návrat do play-off, čo dal jasne najavo hlavne dvoma akvizíciami – novým trénerom sa stal Joel Quenneville a do tímu prišiel aj elitný brankár Sergej Bobrovskij, ktorý bude nástupcom Roberta Luonga. Populárny „Lou“ totiž ukončil kariéru. Okrem Bobrovského prišiel aj Anton Stralman, ale stále by mohlo byť potrebné zapracovať na defenzíve, ktorá vlani inkasovala najviac gólov v klubovej histórii. Budúca sezóna bude z pohľadu Panthers zaujímavá a tiež bude zaujímavé sledovať osud desiatky draftu 2017, Owena Tippetta.

Voľby na drafte

Draftovou jednotkou Panthers sa stal americký brankár Spencer Knight vybraný z celkového 13. miesta. Ďalšími voľbami plodného draftu boli bieloruský obranca Vladislav Kolyachonok (52.), kanadský obranca John Ludvig (69.), kanadský útočník Cole Schwindt (81.), kanadský obranca Carter Berger (106.), kanadský útočník Henrik Rybinski (136.), americký útočník Owen Lindmark (137.), kanadský útočník Greg Meireles (168.) a kanadský útočník Matthew Wedman(199.).

Hráčske príchody

Po príchode Joela Quennevillea prišlo do Sunrise aj veľa nových hráčov. Cez výmeny to boli útočník Dominik Toninato (z Colorada) a brankár Scott Darling (z Caroliny), ktorý už bol vykúpený zo zmluvy. Ako voľní hráči prišli brankári Sergej Bobrovskij a Philippe Desrosiers, obrancovia Ethan Prow, Tommy Cross, Anton Stralman a Jake Massie a útočníci Rodrigo Abols, Noel Acciari, Brett Connolly, Joel Lowry a Kevin Roy.

Hráčske odchody

Okrem „dôchodcu“ Roberta Luonga opustili organizáciu zo Sunrise aj brankár James Reimer a obranca Jacob MacDonald, ktorí boli vymenení do Caroliny, resp. Colorada. Ako voľní hráči zamierili inam Jean-Sebastien Dea a štyria hráči smerujúci na „starý kontinent“ – obranca Lodwig Bystrom a útočníci Vincent Praplan, Henrik Haapala a Juho Lammikko. Na trhu sú aj ďalší hráči, o ktorých osude sa nerozhodlo, vrátane Jamieho McGinna, Rileyho Sheahana či Troya Brouwera.

Aktuálna zostava a platový rozpočet

V súčasnosti má tím zo Sunrise k dispozícii zhruba 4,7 milióna amerických dolárov, pretože okrem platných zmlúv si nesie aj pár záťaží (vykúpenie zo zmluvy a pod). Dobrou správou je, že kľúčoví hráči sú pod zmluvami. Obmedzenými voľnými hráčmi sú len útočník Denis Malgin a obrancovia Ian McCoshen a MacKenzie Weegar, ktorý je prihlásený na arbitráž. V systéme je bez zmluvy len Maxim Mamin, ktorý však pôsobí v KHL. V budúcom roku by sa neobmedzenými voľnými hráčmi mohli stať obranca Mark Pysyk a útočníci Mike Hoffman s Jevgenijom Dadonovom, ako aj traja útočníci zo systému (Kevin Roy, Joel Lowry a Paul Thompson).

Využitie platového rozpočtu (78,59 mil. USD*):
Ú O B
* - odpočítané vykúpenie Darlinga zo zmluvy (1,23 mil. $), udržaný plat Demersa (0,563 mil. $) a trest za Luonga (1,09 mil. $)

Aktuálnu zostavu Panthers tvorí 10 útočníkov, ktorí si vyžiadajú dokopy zhruba 35,6 milióna amerických dolárov. Najlepšie plateným útočníkom tímu je Jonathan Huberdeau s „cap-hitom“ 5,9 milióna amerických dolárov. Šancu v novej sezóne by mal dostať spomínaný Tippett a v predpokladaných útokoch figuruje aj Jayce Hawryluk:

Jonathan Huberdeau - Aleksander Barkov - Jevgenij Dadonov
Mike Hoffman - Vincent Trocheck - Owen Tippett
Frank Vatrano - Henrik Borgstrom - Brett Connolly
Colton Sceviour - Noel Acciari - Jayce Hawryluk

V obrane je momentálne vedených šesť hráčov zaťažujúcich rozpočet sumou 27,63 milióna amerických dolárov. Najviac z čiastky ukrojí Aaron Ekblad, ktorý je s „cap-hitom“ 7,5 milióna amerických dolárov najlepšie plateným korčuliarom tímu. Takto by mohli vyzerať predpokladané páry:

Keith Yandle - Aaron Ekblad
Mike Matheson - Anton Stralman
Mark Pysyk - Josh Brown

Florida má pod jednocestnou zmluvou dvoch brankárov, ktorí majú jasne rozdelené pozície a spolu zaťažujú rozpočet sumou 10,7 milióna amerických dolárov. Jednotkou bude Sergej Bobrovskij, ktorý je s 10-miliónovým „cap-hitom“ najlepšie plateným hráčom tímu. Kryť chrbát by mu mal Samuel Montembeault.

Silnejšie alebo slabšie? Ako vyzerá tento tím dnes?
Svoj názor môžete vyjadriť v komentároch.
 

Posledný zápas

09. 04. 2011
FLO 
-
 WAS

1:0

(0:0, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

TBL 
-
 FLA
03. 10. 2019 -

Novinky z tímu

30. 07. 2019 - Denis Potvin, niekdajší skvelý obranca a člen Hokejovej siene slávy, v pondelok po 21 rokoch ukončil svoju komentátorskú kariéru. Šesťdesiatpäťročný Potvin začínal ako spolukomentátor prenosov Panthers v sezóne 1993/94. Medzi rokmi 2010 až 2014 pracoval ako analytik v Ottawe a následne sa znovu vrátil na Floridu, kde komentoval zápasy miestnych „Panterov“. „Hoci si budem musieť zvyknúť na život bez komentovania, teším sa na to, ako budm tráviť viac času s rodinou a vnúčatami,“ poznamenal Potvin.
18. 07. 2019 - Tím Florida Panthers podpísal jednoročné dvojcestné zmluvy s dvoma obmedzenými voľnými hráčmi. Týkajú sa dvadsaťdvaročného obrancu Thomasa Schemitscha a o rok staršieho krídelníka Drydena Hunta. Prvý menovaný ešte v NHL nikdy nehral, druhý absolvoval v minulej sezóne 31 zápasov so ziskom troch gólov a siedmich asistencií. Debut za Panthers pritom zažil už v ročníku 2017/18, v ktorom odohral 11 zápasov so ziskom asistencie.
30. 06. 2019 - Colorado v sobotu získalo obrancu Jacoba MacDonalda, za ktorého poslalo Floride centra Dominica Toninata. Obaja v uplynulej sezóne odohrali dva zápasy NHL a obaja v nich strelili jeden gól. Dvadsaťšesťročný MacDonald inak odohral aj 72 zápasov AHL, v ktorých strelil 14 gólov a pridal 29 asistencií. O rok mladší Toninato si v nižšej lige pripísal 29 bodov (14+15) v 57 dueloch. Z NHL má viac skúseností, keď v sezóne 2017/18 odohral za Avalanche ďalších 37 zápasov so ziskom dvoch asistencií.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Panthers Róbert Švehla, Andrej Podkonický, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Kristián Kudroč, Juraj Kolník, Jozef Stumpel, Richard Zedník a Tomáš Kopecký.

Reklama

O tíme v kocke

Florida Panthers

Vznik: 1993
Aréna: BankAtlantic Center (kapacita: 19 250)
Adresa: BankAtlantic Center, One Panthers Parkway, Sunrise, FL 33323
Oficiálny web: www.floridapanthers.com
Farma(AHL): Rochester Americans
Najväčšie úspechy: finále Stanley Cupu (1996)
Vyradené čísla: 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Róbert Švehla, Andrej Podkonický, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Kristián Kudroč, Juraj Kolník, Jozef Stumpel, Richard Zedník, Tomáš Kopecký