Dnes je 20. 2. 2020, 22:11. Meniny má Lívia.

Johnsson vynechá pol roka, Toronto získalo útočníka od Panthers
Publikované: 19. 02. 2020
Tím Toronto Maple Leafs si bude musieť šesť mesiacov poradiť bez útočníka Andreasa Johnssona, ktorý v stredu podstúpil operáciu kolena. Generálny manažér Kyle Dubas v rovnaký deň posilnil šírku útoku cez výmenu.

Od tímu Florida Panthers získal útočníka Denisa Malgina, za ktorého poslal opačným smerom útočníka Masona Marchmenta.

Dvadsaťtriročný Malgin, ktorý sa v lete môže stať obmedzeným voľným hráčom, odohral v tomto ročníku za Panthers 36 zápasov so ziskom štyroch gólov a 12 bodov. Celkovo odohral v NHL 184 duelov so ziskom 60 bodov (28+32).

O rok starší Marchment odohral v tejto sezóne za Maple Leafs štyri zápasy so ziskom asistencie. V nižšej AHL pridal 13 gólov a päť asistencií v 24 stretnutiach.

Johnsson si zranil koleno pri kolízii so spoluhráčom Kaspari Kapanenom vo štvrtkovom zápase proti Stars. Tréner Sheldon Keefe vtedy tvrdil, že vynechá minimálne osem týždňov. Dvadsaťpäťročný Švéd zaznamenal 21 bodov (8+13) v 43 dueloch tejto sezóny.
Radosť na Floride: Barkov je pripravený na návrat do akcie
Publikované: 08. 02. 2020
Dobrá správa pre fanúšikov tímu Florida Panthers. Do základnej zostavy ich tímu sa už v sobotnom zápase proti Pittsburghu vráti hviezdny útočník Aleksander Barkov.

„Som šťastný, že som späť na ľade so zvyškom tímu. Bolo divné nehrať, ale samozrejme, musel som sa o to postarať a vrátiť sa, keď sa budem cítiť dobre. Neznášam zápasy len sledovať, ale musel som to zobrať ako výhodu a učiť sa z inej perspektívy, aby som sa vrátil ešte lepší, ako som bol predtým,“ povedal kapitán Panthers.

Barkov vynechal posledné tri zápasy pre zranenie dolnej časti tela. V prvých 50 zápasoch sezóny zaznamenal 54 bodov za 16 gólov a 38 asistencií. Tím mal bez neho bilanciu 1-1-1.

„Je kľúčovým hráčom, naším kapitánom, naším lídrom a robí pre nás všetko. Využívame ho vo všetkých situáciách a v posledných troch zápasoch nám chýbal. Dokáže nám pomôcť v každom smere,“ poznamenal tréner Joel Quenneville.
Toto by si chceli Panthers vylepšiť pred prestupovou uzávierkou
Publikované: 05. 02. 2020
Generálny manažér tímu Florida Panthers, Dale Tallon, odhalil svoje plány pred prestupovou uzávierkou, ktorá v Národnej hokejovej lige nastane 24. februára.

Posilnenie útoku pre neho nie je veľkou prioritou, naopak, rád by pridal do mužstva ešte skúseného obrancu, ktorý by bol schopný hrať po boku Aarona Ekblada.

„Rád by som získal skúseného obrancu, ak by mohol hrať s Ekbladom a trochu vzadu upokojiť veci. Potrebujeme v defenzíve podávať vyrovnanejšie výkony,“ povedal Tallon pre ligový web.

Panthers boli vlani na 28. pozícii ligy s priemerom 3,33 inkasovaného gólu na zápas. V lete angažovali trénera Joela Quennevillea, získali brankára Sergeja Bobrovského i obrancu Antona Stralmana. Ich priemer inkasovaný gólov sa však v tomto ročníku zlepšil len o trochu – na 3,27 inkasovaného gólu na zápas, s čím sú na 25. mieste.

Strieľanie gólov, naopak, nie je pre Floridu žiadnou obavou. Tím ich v priemere dosiahne 3,63 na zápas, s čím je druhým najlepším tímom NHL.

Klub zo Sunrise je momentálne tretí v Atlantickej divízii a snaží sa dostať do play-off po prvýkrát za ostatné štyri sezóny. Práve preto by Tallon mohol ešte vystužiť defenzívu, aby zvýšil šance na úspech.

„Dostali sme sa do pozície, aby sme boli úspešní. Teraz to musíme pozdvihnúť na vyššiu úroveň. Musíme vyhrávať. Musíme v to veriť,“ dodal generálny manažér.
Pysyk strelil hetrik a Panthers si vyrovnali klubový rekord + video
Publikované: 04. 02. 2020
Florida v pondelok uspela v Toronte 5:3, pričom o tri jej góly sa postaral obranca hrajúci v štvrtom útoku Mark Pysyk, ktorý dosiahol svoj prvý hetrik v kanadsko-americkej NHL.

Pysyk otvoril skóre v 12. minúte prvej tretiny a potom zavelil k obratu v tretej minúte tretej tretiny, keď znižoval stratu na 2:3. Nakoniec aj uzatvoril skóre, keď sa v poslednej minúte trafil do prázdnej brány.

„Na konci som tam mal šťastie,“ poznamenal Pysyk, ktorý odhadoval, že posledný hetrik strelil ako 10- alebo 11-ročný. „Bol tam únik a prázdna brána. Myslel som si, že ju netrafím. Bol som trochu nervózny.“

Dvadsaťosemročný rodák z kanadskej Alberty si vďaka siedmim gólom vytvoril nové osobné maximum. Po 40. zápase sezóny má na konte 13 bodov, teda len štyri ho delia od osobného rekordu z ročníka 2016/17.

„Mark dnes urobil skutočne dobre mnoho vecí a strelil aj dobre načasované góly. Dodáva nám všestrannosť tým, že ho môžeme využiť aj ako útočníka, obrancu. Dokáže hrať v oslabeniach a hrá dôležité striedania, keď sa na niekoho potrebujeme zamerať. Nespoliehame sa na jeho body, ale po tých troch dnešných góloch o ňom nemôžete povedať dostatok dobrých vecí,“ skonštatoval tréner Joel Quenneville.

Hráči Floridy sa v tomto ročníku postarali už o päť hetrikov, s čím sa im nikto nemôže rovnať. Panthers si vyrovnali aj klubový rekord, keď päť hetrikov zažili ich hráči aj v ročníku 1999/2000. Prvé štyri hetriky v sezóne dosiahli Mike Hoffman, dvakrát Noel Acciari a Frank Vatrano

Barkov vynechal pre zranenie prvý duel sezóny. Ako je na tom?
Tím Florida Panthers v pondelok porazil Toronto 5:3 napriek tomu, že v tretej tretine prehrával 1:3. Zvrat sa mu pritom podaril bez kapitána Aleksandera Barkova, ktorý vynechal prvý duel v tomto ročníku.

Barkov nedohral sobotný zápas proti Montrealu, v ktorom sa v druhej tretine stal terčom tvrdého bodyčeku Sheu Webera. V nedeľu podstúpil vyšetrenie magnetickou rezonanciou, ktoré dopadlo dobre. Jeho zranenie dolnej časti tela sa tak bude posudzovať na dennej báze.

„Berieme to deň po dni, uvidíme. Keď sme o neho v poslednom zápase prišli, ovplyvnilo to našu presilovku, dôležité minúty v hre piatich proti piatim i oslabenia. Hrá veľa dôležitých minút a taká veľká súčasť zostavy vám samozrejme chýba, ale toto všetko je súčasťou sezóny. Bude to pre nás dobrý test,“ poznamenal tréner Joel Quenneville.

Dvadsaťštyriročný Fín zaznamenal v prvých 50 zápasoch tejto sezóny 54 bodov za 16 gólov a 38 asistencií. Najbližší bod bude jeho 400. v kariére. V nej už nazbieral 151 gólov a 248 asistencií v 463 stretnutiach.

Novinky z tímu

17. 02. 2020 - Tím Florida Panthers zapísal na waiver listinu nechránených hráčov krídelníka Jaycea Hawryluka, ktorý v tejto sezóne odohral 15 zápasov so ziskom gólu a dvoch asistencií. V priemere hrával necelých desať minút na zápas a po návrate zo zranenia býval prevažne zdravým náhradníkom. Nehral ani v posledných troch dueloch tímu.
20. 12. 2019 - Ak ste fanúšikom legendárneho animovaného seriálu Simpsonovci, určite viete, že tvorcovia nikdy neodhalili, v ktorom z mnohých Springfieldov sa dej odohráva. Ten, ktorý je domovom záložného tímu Panthers, však teraz využije 30. výročie seriálu na to, aby upravil svoje dresy a na jeden týždeň na prelome januára a februára sa premenoval na „Springfield Ice-O-Topes“:
20. 12. 2019 - Tím Florida Panthers vo štvrtok umiestnil na waiver listinu nechránených hráčov útočníka Sebastiana Repoa s cieľom ukončiť zmluvu. Dvadsaťtriročný Fín bol draftovaný tímom v roku 2017 zo 184. miesta. Vlani zažil zámorský debut a v 64 dueloch AHL si pripísal 20 bodov (12+8). V tejto sezóne odohral za Springfield 17 duelov so ziskom troch gólov a troch asistencií.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.