SlovakNHL.sk
Dnes je 19. 6. 2024, 05:10. Meniny má Alfréd.

Najnovšie články

Poučili sa Panthers? Dnes budú mať druhú šancu na zisk Stanleyho pohára
Publikované: 18. 06. 2024
Slnko v Sunrise svieti, je teplo a tím Florida Panthers je len jedno víťazstvo od toho, aby získal Stanleyho pohár. Za stavu 3:1 na zápasy to bude môcť dosiahnuť doma, kde bude v utorok hostiť piaty zápas finálovej série proti Edmontonu.

Panthers mali prvú šancu získať majstrovský titul v sobotu, ale Oilers ich zdolali hladko 8:1. Len po siedmy raz v histórii NHL sa stalo, že medzi víťazom a porazeným bol vo finále rozdiel siedmich gólov. Rekord vytvorili v roku 1991 Penguins výhrou 8:0 nad Minnesotou.

„Myslím si, že teraz budeme pripravení lepšie,“ konštatuje útočník Panthers Evan Rodrigues. Jeho tréner Paul Maurice tvrdí, že sobota musí byť učebnou lekciou: „Je to odlišné. Pred zápasom máte cieľ. V zápase číslo tri ním bolo víťazstvo v zápase. Titul sme vyhrať nemohli. Prioritou sa stal zápas. Ale keď je pred vami možnosť získať Pohár, musíte prísť na to, ako ho za prioritami zaradiť až za zápas. Neviem, či to dáva zmysel, ale myslíte na to, keď prídete na štadión. Viete, že je to na dosah.“

Edmonton po treťom zápase série nemával bielou vlajkou. Brankár Stuart Skinner povedal, že ak je tím, ktorý by mohol dokázať otočiť sériu za takéhoto stavu, tak sú to Oilers. Tí to musia brať zápas po zápase. V sobotu urobili dobrý prvý krok, druhý musia urobiť v utorok a od zápasu číslo sedem ich bude deliť už len jedna výhra.

„Nemyslím si, že boli nejaké pochybnosti, že nie sme dobrým tímom a že by sme tu nemohli dnes stať. Myslím si, že viera bola súčasťou kabíny neustále,“ hovorí tréner Edmontonu Kris Knoblauch. O súdržnosti hovoril aj Skinner: „Bez ohľadu na to, čo ľudia hovoria, prišli sme ako bratia. V kabíne nie je nič iné, len láska. Máme tu mimoriadnu skupinu hráčov, ktorá ukázala veľký charakter všetkým, čím si prešla. Teraz sme tu opäť, čelíme vyradeniu a budeme bojovať spoločne, ako to vždy robíme.“

Oilers sa v utorok môžu stať štvrtým tímom v histórii ligy, ktorý by vo finále vynútil zápas číslo šesť po tom, čo prehrával 0:3 na zápasy. Zažil to pritom aj Adam Henrique ešte v drese New Jersey. Prípadný šiesty zápas sa znova odohrá v Kanade. Panthers však majú šancu byť piatym tímom za ostatných 25 rokov, ktorý by svoj prvý Stanleyho pohár v klubovej histórii získal doma.
Koľko budúcich členov Siene slávy hrá v tohtoročnom finále?
Publikované: 17. 06. 2024
Tohtoroční finalisti, Florida a Edmonton, nemajú núdzu o hviezdne mená vo svojich zostavách. Ako sa na ne budeme pozerať v budúcnosti? Koľko budúcich členov Siene slávy hrá v tohtoročnom finále?

Touto otázkou sa zaoberali odborníci z Daily Faceoff. Najštedrejší k hráčom bol Matt Larkin, ktorý ich vymenoval až sedem – Connora McDavida, Leona Draisaitla, Evana Boucharda, Coreyho Perryho, Matthewa Tkachuka, Aleksandra Barkova a Sergeja Bobrovského.

Aj Paul Pidutti si myslí, že v tomto finále vidíme sedem budúcich členov Siene slávy. Len šiesti sú však hráči – McDavid, Draisaitl, Bobrovskij, Barkov, Tkachuk a Perry. Siedmeho vidí v trénerovi Panthers Paulovi Mauriceovi.

Scott Maxwell súhlasí s výberom Piduttiho, ale za istotu považuje len McDavida, Draisaitla, Bobrovského a Barkova, pričom Tkachuk je na rozhraní v závislosti od toho, či ho nepostretne podobný zostup, ako v minulosti Vincenta Lecavaliera či Danyho Heatleyho. Pridal aj čierneho koňa, ktorým je podľa neho Gustav Forsling.

Steven Ellis vybral rovnakých hráčov a Mauricea ako Pidutii. Mike Gould je trochu viac vyberavý a myslí si, že sa z tohtoročných účastníkov finále dostanú do Siene slávy len McDavid, Draisaitl, Barkov a Bobrovskij. Verí, že nakoniec sa tam dostane aj Maurice, ale ako puntičkár poukazuje na to, že otázkou je, koľko budúcich členov v sérii „hrá“.

A čo myslíte vy?
Panthers sú pred sobotou uvoľnení. Nie je to pre nás nič nové, hovorí tréner
Publikované: 15. 06. 2024
Hoci ich delí len jedno víťazstvo od zisku prvého Stanleyho pohára v klubovej histórii, človek nadobudne pocit, že tím Florida Panthers zápas číslo štyri finálovej série proti Edmontou berie ako zápas číslo 44 zo základnej časti.

Panthers sa na sobotný zápas pozerajú len ako na ďalšiu výzvu v ich dlhej ceste za prvým majstrovským titulom. Preto k nemu pristupujú tak, ako ku všetkým predošlým zápasom vo vyraďovacej fáze ročníka.

„Odviedli sme doteraz takú dobrú prácu s týmto prístupom zameraným na jeden zápas. Pristupujeme k tomu jednoducho: Vyhrať prvú tretinu, vyhrať prvých niekoľko striedaní. Dnes sme len naozaj pokojná, uvoľnená skupina. Využijeme to v náš prospech,“ povedal Matthew Tkatchuk pre AP.

V prospech Floridy by mohlo hrať aj to, že má skúsenosti z opačnej strany. V minuloročného finále využilo Vegas prvý majstrovský mečbal, aby ukončilo jej nádeje. Hlavný tréner Paula Maurice od svojich zverencov chce, aby k zápasu pristupovali tak, ako keby im hrozilo vyradenie.

„Vrátime sa k tomu, čo poznáme. To, čo urobíme, nie je pre nás nič nové. Puk bude vhodený, udeje sa to presne na tom istom mieste, takže tu nie je nič nové. Kontext je iný,“ poznamenal Maurice.

Odlišný kontext znamená vedenie 3:0 na zápasy. Takéto vedenie vo finále Stanleyho pohára premrhal len jeden tím – Detroit v roku 1942. Ostaných 27 tímov svoju misia po takto rozbehnutom finále nakoniec aj splnilo. Dokážu to aj Panthers a dokážu to už v sobotu?

„Nikdy nemyslíme príliš dopredu. Je to tu pre nás, ale nepremýšľame o tom. Nemôžete o tom premýšľať. Všetko, čo musíte urobiť, je brať to jeden moment po druhom,“ dodal kapitán Aleksander Barkov.
Barkov urobil pokrok. Bude dnes hrať?
Publikované: 13. 06. 2024
Hviezdny center tímu Florida Panthers, Aleksander Barkov, trénoval v stredu bez obmedzení, ale jeho status pred tretím zápasom finálovej série proti Edmontonu zostáva otázny.

„Dnes sa cítil lepšie. Pokiaľ viem, tak si prešiel tréningom. Po ňom ho ešte vyšetria,“ povedal hlavný tréner Paul Maurice.

„Pôjde s nami lietadlom, vystúpi z neho, pôjde znova na ľade a uvidíme, na čom zajtra bude. Dnes vyzeral dobre.“

Pre počasie odleteli Panthers do Edmontonu o tri a pol hodiny neskôr, okolo 16:30 východného času.

Barkov nedohral pondelkový zápas po tom, čo ho v strede tretej tretiny zasiahol lakťom do tváre Leon Draisaitl. V stredu mal na hlave prilbu s bežným plexisklom a trénoval v prvom útoku s Evanom Rodriguesom a Samom Reinhartom.
Ako to vyzerá s Barkovom deň po zápase, ktorý nedohral?
Publikované: 12. 06. 2024
Hviezdny kapitán tímu Florida Panthers, Aleksander Barkov, vynechal druhú polovicu tretej tretiny pondelkového druhého zápasu finálovej série proti Edmontonu Oilers a nad jeho štartom v zápase číslo tri visí aj deň po tom otáznik.

Barkov opustil zápas po tom, čo ho lakťom do tváre zasiahol Leon Draisaitl. Hlavný tréner Paul Maurice nemal o jeho stav po zápase žiadne novinky, ale v utorok stav víťaza Selkeho trofeje komentoval.

„Nie je to horšie, takže to je pre nás dobré. Skutočné novinky prídu zajtra,“ povedal Maurice.

„Dnes sme sa na nejaké veci potreli a nie je tam nič zlovestné, ale musíte tomu dať ďalších 24 hodín, aby ste sa uistili, že sa bude cítiť silno a efektívne. Ak bude pokračovať v pokrokoch, bude za nás hrať.“

Po prvých dvoch zápasoch sa séria sťahuje do Edmontonu a tímy majú pred druhým a tretím zápasom až dva dni voľna, čo hrá v tejto situáciu trochu v prospech Panthers. Barkov je v play-off produktívny, keď vyprodukoval 19 bodov v 19 zápasoch, no zohráva kľúčovú úlohu aj v neutralizovaní top útokov súperov.
 

Posledný zápas

09. 04. 2011
FLO 
-
 WAS

1:0

(0:0, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

EDM 
-
 FLA
21. 06. 2024 -

Novinky z tímu

09. 05. 2024 - Center druhej formácie Floridy, Sam Bennett, vynechal aj druhý zápas série druhého kola play-off proti Bostonu pre zranenie hornej časti tela, ale podľa slov tréner Paula Mauricea by sa mohol vrátiť do hry už v treťom alebo štvrtom zápase série. Bennett nehral od druhého zápasu série prvého kola proti Tampe a v utorok už korčuľoval.
02. 05. 2024 - Očakáva sa, že útočník tímu Florida Panthers, Sam Bennett, bude hrať v druhom kole play-off po tom, čo nehral od druhého zápasu prvého kola pre zranenie ruky. „Je to veľmi reálna možnosť. Zajtra bude po prvýkrát korčuľovať a potom vám prinesiem novinky pred štartom ďalšej série,“ povedal tréner Paul Maurice, ktorého tím bude čeliť Bostonu alebo Torontu.
24. 04. 2024 - Florida nastúpila na druhý zápas série proti Tampe Bay bez útočníka Ryana Lomberga, ktorý ochorel. V zostave ho nahradil Steven Lorentz, ktorý vo štvrtom útoku doplnil Kevina Stenlunda a Nicka Cousinsa. Lomberg odohral v otváracom zápase série šesť a pol minúty s jednou strelou na bránu.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Panthers Róbert Švehla, Andrej Podkonický, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Kristián Kudroč, Juraj Kolník, Jozef Stumpel, Richard Zedník a Tomáš Kopecký.

Reklama

O tíme v kocke

Florida Panthers

Vznik: 1993
Aréna: BankAtlantic Center (kapacita: 19 250)
Adresa: BankAtlantic Center, One Panthers Parkway, Sunrise, FL 33323
Oficiálny web: www.floridapanthers.com
Farma(AHL): Rochester Americans
Najväčšie úspechy: finále Stanley Cupu (1996, 2023, 2024)
Vyradené čísla: 37 (W.Huizenga), 93 (B.Torrey), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Róbert Švehla, Andrej Podkonický, Branislav Mezei, Ivan Majeský, Kristián Kudroč, Juraj Kolník, Jozef Stumpel, Richard Zedník, Tomáš Kopecký