Dnes je 19. 3. 2024, 06:39. Meniny má Jozef.

Ruský obranca bol suspendovaný za svoj čin z floridského derby
Publikované: 19. 03. 2024
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v pondelok suspendovalo obrancu Floridy Dmitriho Kulikova na dva zápasy bez platu za nepovolený zákrok na hlavu útočníka Conora Shearyho.

Incident sa stal v druhej tretine sobotného derby Panthers vs. Lightning, keď Kulikov prikorčuľoval ku Shearymu a zasiahol do hlavy pred bránou Tampy. Od rozhodcov za to dostal väčší trest i trest do konca zápasu.

doplníme...

Pôjde na koberec: Ruského obrancu čaká konfrontácia s disciplinárkou NHL
Publikované: 18. 03. 2024
Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v nedeľu oznámilo, že v pondelok absolvuje pojednávanie s obrancom tímu Florida Panthers, Dmitrim Kulikovom.

Kulokovovi hrozí suspendácia po tom, čo v úvode druhej tretiny sobotného zápasu proti Tampe Bay zasiahol do hlavy útočníka Lightning Conora Shearyho. Od rozhodcov za to dostal väčší trest a putoval predčasne pod sprchy.

Tridsaťtriročný Rus, ktorý zaznamenal 16 asistencií v 64 stretnutiach tejto sezóny, bol v minulosti suspendovaný raz – v roku 2015 ba štyri zápasy za zákrok, ktorým na niekoľko týždňov vyradil z hry Tylera Seguina.
Po góle Panthers sa spustilo peklo. Kulikov zamieril pod sprchy + video
Publikované: 17. 03. 2024
Obranca tímu Florida Panthers Dmitrij Kulikov dostal trest do konca zápasu v sobotnom derby proti Tampe Bay, keď v rozpore s pravidlami zasiahol do hlavy útočníka Lightning Conora Shearyho.

Trest tiež znegoval gól Panthers, po ktorom sa spustila hromadná šarvátka. Prechádzal jej samotný zákrok Kulikova na Shearyho, ktorý sa snažil pri bránení dostať puk do bezpečia. Útočník duel zo zdravotných dôvodov nedohral.

Kulikov bol počas svojej 15-ročnej kariéry v NHL suspendovaný len jeden raz – v roku 2015 dostal štvorzápasový dištanc za úmyselný pád pod nohy súpera.
Hviezda Floridy vynechá minimálne pár týždňov
Publikované: 12. 03. 2024
Hlavný tréner tímu Florida Panthers, Paul Maurice, v pondelok oznámil, že obranca Aaron Ekblad vynechá minimálne dva týždne pre zranenie dolnej časti tela.

Maurice povedal, že Ekblad bude po dvoch týždňoch posudzovaný na dennej báze, pričom tím odhaduje jeho návrat do akcie koncom marca alebo začiatkom apríla.

„Budeme čakať, kým nebude v stopercentnom stave,“ poznamenal.

Ekblad sa zranil v prvej tretine sobotného zápasu proti Calgary, keď sa dostal do kolízie s novým spoluhráčom Vladimirom Tarasenkom.

Dvadsaťosemročný Kanaďan odohral v tejto sezóne 47 zápasov, v ktorých zaznamenal 17 bodov (4+13). V priemere hráva viac ako 21 minút na zápas.
Traja hráči sa v piatok sťahovali v NHL aj bez výmeny
Publikované: 09. 03. 2024
Na waiver listinu nechránených hráčov neboli v piatok zapísaní žiadni hráči. Z ôsmich, ktorí na ňu boli zapísaní vo štvrtok, zaujali konkurenciu traja.

Anaheim si osvojil obrancu Toronta Williama Lagessona, Ottawa útočníka Chicaga Borisa Katchouka a Florida obrancu Vegas Tobiasa Björnfota.

Dvadsaťosemročný Lagesson odohral v tomto ročníku 30 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri asistencie a 19 trestných minút. Zahral si aj v AHL, kde si pripísal v piatich dueloch len jednu asistenciu.

Dvadsaťpäťročný Katchouk zaznamenal päť gólov a štyri asistencie v 38 stretnutiach v drese Blackhawks. V šiestich dueloch nižšej AHL zaknihoval ďalších päť bodov za tri góly a dve asistencie.

Dvadsaťdvaročný Björnfot mení dres cez waiver listinu po druhýkrát v tejto sezóne. V nej najskôr odohral jeden bezbodový duel za Los Angeles a deväť bezbodových duelov za Ontario v AHL. Za Vegas absolvoval len dva bezbodové zápasy. Nebodoval ani v piatich dueloch v drese Hendersonu z nižšej ligy.

Novinky z tímu

15. 03. 2024 - Florida nastúpila na štvrtkový zápas proti Caroline (0:4) bez útočníkov Sama Bennetta a Evana Rodriguesa. Prvého menovaného sužuje nešpecifikované zranenie, druhý vynechal už druhý zápas pre zranenie dolnej časti tela. Hlavný tréner Paul Maurice povedal, že stav oboch sa posudzuje na dennej báze.
05. 03. 2024 - Schopnosti a talent Aleksandra Barkova boli naplno zobrazené v pondelkovom zápase Floridy proti Rangers. Kapitán Panthers v strede druhej tretiny prihrával Samovi Reinhartovi na vyrovnávajúci gól. A bola to neuveriteľná sekvencia. Barkov najskôr preukázal svoje žonglérske schopnosti, ktoré by mu zaistili miesto aj v Cirque du Soleil, a následne v páde prihral na gól:

25. 02. 2024 - Útočník Floridy Mathew Tkachuk vynechal v sobotu svoj prvý zápas v sezóne pre zranenie hornej časti tela, ktoré mu spôsobil bodyček Andreja Svečnikova vo štvrtkovom zápase proti Caroline. Jeho stav sa posudzuje na dennej báze. Obranca Gustav Forsling, ktorý tiež nedohral duel proti Hurricanes, bol v sobotu v akcii.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.