SlovakNHL.sk

O tíme

Tím bol založený v roku 1998 a momentálne hráva svoje domáce zápasy v hale Bridgestone Arena, do ktorej sa na stretnutia NHL zmestí 17 113 divákov. Klub má vyradené čísla 99 (W.Gretzky) a medzi jeho najvýznamejšie úspechy patrí finále Stanleyho pohára (2017). Farmárskym tímom je klub Milwaukee Admirals. Počas existencie organizácie hrávali v prvom tíme aj Slováci, konkrétne Marián Cisár, Richard Lintner, Ján Lašák, Vladimír Országh, Marek Svatoš.
Tím Nashville Predators je klubom sídliacim v Nashville, hlavnom meste amerického štátu Tennessee. Tento štát nemal s hokejom príliš veľa spojení. Prvý hokejový klub v ňom však pôsobil už v roku 1962 vo forme Dixie Flyers z Eastern Hockey League. Tento klub ukončil svoju činnosť v roku 1971.

O desať rokov neskôr prišiel Larry Schmittou s nápadom založiť druhú hokejovú organizáciu. Nashville South Stars však nevydržali dlho a po dvoch rokoch skončili so svojou činnosťou. V roku 1989 vznikol tím Nashville Knights, ktorý hrával v ECHL a bol snáď najpopulárnejším tímom, ktorý prišiel do tohto mesta.

V roku 1995 sa špekulovalo o presťahovaní tímu New Jersey Devils do hlavného mesta štátu Tennessee, kde sa v Nashville plánovalo postaviť novú multifunkčnú arénu. Devils sa do mesta napokon nepresťahovali, no v roku 1997 komisár NHL Gary Bettman vyhlásil, že Nashville bude minimálne zvažovaný za nové mesto na ligovej mape.

25. septembra 1997 sa začal pomaly formovať nový tím NHL, keď majiteľ Craig Leipold a prezident Jack Diller prezentovali nové logo organizácie, ktorá neskôr vymenovala za prvého generálneho manažéra Davida Poila a hlavným trénerom sa stal Barry Trotz.

V roku 1998 sa sen stal skutočnosťou a vznikol tím Nashville Predators, ktorý svoj prvý zápas odohral 10. októbra 1998 v domácom prostredí, v ktorom nestačil na tím Florida Panthers, s ktorým prehral tesne 0:1. Prvé víťazstvo (3:2) prišlo o tri dni neskôr v zápase proti Caroline.

Prvá sezóna klubu bola v znamení nevýrazných výkonov a tím skončil na predposlednom mieste v Západnej konferencii. Až do sezóny 2005/06 sa situácia príliš nezmenila. V tomto ročníku však Predators prvýkrát postúpili do play-off, v ktorom nechýbali až do sezóny 2008/09, v ktorej obsadili 10. miesto v tabuľke Západnej konferencie.

Rok 2007 nepriniesol len rekord v počte nazbieraných bodov v základnej časti – 110, ale aj vážne špekulácie o sťahovaní klubu do kanadského Hamiltonu. O klub vtedy prejavil vážny záujem kanadský podnikateľ Jim Balsillie, no napokon sa novým majiteľom stala skupina Predators Holding LLC, ktorá klub v Nashville udržala.
 

Posledný zápas

10. 03. 2020
MTL 
-
 NSH

2:4

(0:0, 0:4, 2:0)

Nasledujúci zápas

TOR 
-
 NSH
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

30. 03. 2020 - Útočník Nashvillu Mikael Granlund a jeho manželka Emmi sú v smútku. V nedeľu oznámili, že ich dcéra sa narodila bez činnosti srdcového svalu. „Náš anjelík, naša dcérka sa v utorok narodila bez srdcového tepu. Našli sme nádej v tom, že je hore a sleduje nás tam, ako náš strážny anjel. Veríme, že všetko, čo sa stáva, sa stáva z nejakého dôvodu,“ napísala Emmi. Pár je zosobášený od júla 2019 a má spolu už jedno dieťa.
27. 02. 2020 - Peter Laviolette, ktorého Nashville vyhodil 6. januára z pozície hlavného trénera, povedie mužstvo Spojených štátoch amerických na májových majstrovstvách sveta vo Švajčiarsku. Bude to jeho štvrtá účasť na turnaji, pričom v roku 2004 získal bronz. „Je skvelé mať Petera za nášho hlavného trénera. Prináša so sebou medzinárodné skúsenosti, či už z hráčskej alebo trénerskej kariéry. Jeho vášeň a odhodlanie víťaziť sú v súlade s naším cieľom priniesť domov zlatú medailu,“ vyhlásil generálny manažér reprezentácie Chris Drury.
20. 10. 2019 - Krídelník Jegor Afanasejev podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Nashvillom, ktorý ho draftoval v tomto roku z celkového 45. miesta. Osemnásťročný moskovský rodák hráva v tejto sezóne za Windsor v juniorskej OHL. V prvých 11 zápasoch nazbieral 12 bodov za päť gólov a sedem asistencií.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Predators Marián Cisár, Richard Lintner, Ján Lašák, Vladimír Országh a Marek Svatoš.

Reklama

O tíme v kocke

Nashville Predators

Vznik: 1998
Aréna: Bridgestone Arena (kapacita: 17 113)
Adresa: Bridgestone Arena, 501 Broadway, Nashville, TN 37203
Oficiálny web: www.nashvillepredators.com
Farma(AHL): Milwaukee Admirals
Najväčšie úspechy: finále Stanleyho pohára (2017)
Vyradené čísla: 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Marián Cisár, Richard Lintner, Ján Lašák, Vladimír Országh, Marek Svatoš