SlovakNHL.sk

Adam Sýkora: Šanca na zápas v NHL v tejto sezóne tu je

Slovenský útočník Adam Sýkora zažíva vcelku vydarený prvý kompletný ročník v nižšej AHL, kde oblieka dres Hartfordu Wolf Pack, záložného tímu New York Rangers. Mohla by do jeho konca prísť šanca zahrať si aj za materský tím v NHL?

„Ak budem pokračovať v nastolených výkonoch, šanca na jeden zápas tu je. Mám to aj napísané v cieľoch. Bude však záležať na tom, ako budú hrať a kto sa zraní,“ cituje slová Sýkoru z rozhovoru pre Filipa Lengyela športový.čas.sk.

Devätnásťročný rodák z Piešťan odohral v tejto sezóne 35 zápasov, v ktorých nazbieral 16 bodov za štyri góly a 12 asistencií. V tíme sa ho ujal veterán Arťom Anisimov, ktorý má bohaté skúsenosti z takmer ôsmich stoviek zápasov NHL.

„Hneď, ako prišiel, práve mňa pozval na večeru. Odvtedy ma pozýva asi každý druhý deň. Asi som mu tiež veľmi sadol. Vnímam ho pozitívne, dáva mi veľké rady do života, keďže v NHL strávil dvanásť sezón. Som rád, že sme sa spoznali a že mi pomáha,“ prezradil Sýkora.

Sýkora tiež priznal, že ho teší dôvera trénerov, ktorú využíva na ľade i mimo neho. Problém mu nerobí ani to, že ako najmladší hráč mužstva musí zbierať puky či vynášať smeti z autobusu.

// Publikované: 02. 02. 2024
 

Posledný zápas

15. 04. 2024
NYR 
-
 OTT

4:0

(1:0, 1:0, 2:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

13. 04. 2024 - Český útočník Filip Chytil v piatok trénoval s Rangers, ale ešte stále nebol stanovený potenciálny termín návratu zo zranenia hornej časti tela. Chytil utrpel zranenie 26. januára a krátko na to tím informoval, že vynechá zvyšok základnej časti. V piatok sa zapojil aj do kontaktov.
30. 03. 2024 - Obranca Jacob Trouba by sa mohol vrátiť do akcie v sobotnom zápase Rangers proti Arizone. Kapitán New Yorku vynechal 11 zápasov pre zranenie dolnej časti tela, ale skôr počas tohto týždňa začal znova trénovať. Ak by v sobotu ešte nehral, v zostave by mal zostať Zac Jones. Hrať ešte nebude Erik Gustafsson, ktorý vynechal posledné dva zápasy pre zranenie hornej časti tela.
26. 03. 2024 - Obranca Erik Gustafsson vynechal pondelkový tréning Rangers pre zranenie hornej časti tela, ktorého stav sa posudzuje na dennej báze. Medzitým, obranca Ryan Lindgren sa vrátil do tréningového procesu, ale mal na sebe len dres zakazujúci kontakty. Pre zranenie nohy, ktoré sa malo posudzovať na týždennej báze, vynechal tri zápasy. Rangers v utorok privítajú Flyers.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekali dres Rangers Igor Liba, Peter Smrek, Zdeno Cíger, Ronald Petrovický, Richard Lintner, Jozef Balej, Marcel Hossa, Marián Gáborík a Adam Húska.

Reklama

O tíme v kocke

New York Rangers

Vznik: 1926
Aréna: Madison Square Garden (kapacita: 18 200)
Adresa: Madison Square Garden, 14th Floor, 2 Pennsylvania Plaza, New York, NY 10121
Oficiálny web: www.newyorkrangers.com
Farma(AHL): Connecticut Whale
Najväčšie úspechy: 4x Stanley Cup (1928, 1933, 1940, 1994)
Vyradené čísla: 1 (E.Giacomin), 2 (B.Leetch), 3 (H.Howell), 7 (R.Gilbert), 9 (A.Graves, A.Bathgate), 11 (M.Messier, V.Hadfield), 19 (J.Ratelle), 35 (M.Richter), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Igor Liba, Peter Smrek, Zdeno Cíger, Ronald Petrovický, Richard Lintner, Jozef Balej, Marcel Hossa, Marián Gáborík, Marek Hrivík, Adam Húska, Jaroslav Halák