08. 05.
09. 05.
«

Gáborík zaznamenal tri body, Kolník dva

V siedmych utorkových zápasoch sa predstavilo dvanásť hokejistov spod Tatier. Bodovo sa presadili štyria. Najviac sa darilo Mariánovi Gáboríkovi, ktorý zaznamenal 3 body.

Marián GáboríkV stretnutí Minnesoty s Los Angeles sa darilo slovenskému hokejistovi v službách Wild Mariánovi Gáboríkovi, ktorý zaznamenal tri body za dva góly a jednu asistenciu. Gáborík v posledných zápasoch žiari, v každom z posledných piatich zápasoch strelil gól. Prvý gól strelil Marián v 34. minúte, druhý pridal štyri minúty pred koncom zápasu. Keď sa darí Gáboríkovi, tak sa darí aj Minnesote. Los Angeles dnes na Wild nestačilo, Minnesota vyhrala 5:1. Po stretnutí bol za prvú hviezdu vyhlásený zaslúžene Marián Gáborík.

Juraj Kolník v aktuálnej sezóne príliš neboduje, no v zápase Washingtonu s Floridou zaznamenal dva body za gól a asistenciu. Jeden bod si do kanadského bodovania zapísal aj Jozef Stümpel ktorý prihrával na prvý gól stretnutia. Florida vyhrala nad Washingtonm 5:0, treťou hviezdou zápasu sa stal nitriansky rodák Juraj Kolník.

Druhou hviezdou zápasu sa stal Marián Hossa. V stretnutí Toronta s Atlantou strelil slovenský útočník jediný gól Thrashers, keď znižoval na 1:3. Toronto zápas napokon vyhralo 4:1. Hossa v zápase odohral 22 minút a na brankára Toronta vystrelil 5 striel.

NHL Ice:
Zápas Colorada s Edmontonom bol na päť minút prerušený pre problémy s ľadom. ... Už 26. zápas Montrealu doma bol vypredaný.