«

Reprezentácia

MSJ 2020: Švajčiari strelili Slovákom najviac gólov v histórii

Jozef Struhár    |  30.12.2019
Po jednej výhre, jednej prehre a dni voľna sa Slovensko na juniorských majstrovstvách sveta postavilo reprezentácii Švajčiarska. Tá Slovensku ešte nikdy predtým na svetových šampionátoch nestrelila toľko gólov.

Slovensko - Švajčiarsko 2:7 (0:3, 1:2, 1:2)

Góly: 39. Faško-Rudáš (Okuliar)(OS), 47. Džugan (Čajkovič, Mudrák)(PP) – 8. Kohler (Berni, Nussbaumer), 11. Kohler (Nussbaumer, Moser)(PP), 15. Nussbaumer (Verboon), 34. Knak (Jobin, Pezzullo), 40. Schmid (Aebischer), 51. Henauer (Moser, Nussbaumer)(PP), 53. Verboon (Kohler)
Strely: 29:26 (3:11, 12:10, 14:5), Presilovky: 1/7-2/6

Zostava SVK: Hlavaj (od 15. Vyletelka) – Bučko, Dlugoš, Vitaloš, Kňažko, Mudrák, Česánek, Turan, Stacha – Faško-Rudáš, M. Minárik, Džugan – Čajkovič, Kováčik, Okuliar – Mrázik, Paulíny, Tkáč – Jendek, J. Minárik, Ďurina.

Zostava SUI: Hollenstein (Charlin) – Berni, Aebischer, Guggenheim, Moser, Pezzullo, Henauer – Wetter, Schmid, Patry – Verboon, Nussbaumer, Kohler – Gerber, Mettler, Berri – Jobin, Salzgeber, Knak – Sopa.

Už v druhej minúte zápasu sa držania dopustil Kováčik, ale Švajčiari presilovku nevyužili. Od šiestej minúty si zahralo v početnej prevahe aj Slovensko. Ani v nej sa skóre nemenilo. Prvá väčšia šanca zápasu prišla v ôsmej minúte, keď sa k zakončeniu z prvej v blízkosti brány dostal Okuliar – trafil tyčku. Krátko na to však zahrmelo na druhej strane a skóre stretnutia otvoril Kohler. V desiatej minúte sa sekania dopustil Džugan a túto Helvéti využili – svoj druhý gól strelil po peknej krížnej prihrávke Nussbaumera Kohler. V 12. minúte dostali Slováci možnosť streliť kontaktný gól v presilovke. Ani tá však nepriniesla prvú strelu Slovenska na bránu. V 15. minúte to bolo už 0:3, keď slovenský nedôraz využil Nussbaumer. Do brány putoval namiesto Hlavaja Vyletelka. Krátko na to prišla tretia presilovka pre hráčov v modro-bielom. V 17. minúte priniesla prvú strelu Slovenska na bránu, hoci bola taká nemastná-neslaná. Nakoniec malo po prvých 20 minútach tri strely.

Švajčiari začali druhú tretinu zostra, ale k prvej väčšej príležitosti sa po prihrávke Čajkoviča spoza bránky dostal v druhej minúte Džugan. Krátko na to sa slušnou individuálnou akciou prezentoval Jendek. Švajčiari si potom svojou aktivitou získali presilovku, v ktorej sa do prečíslenia dvoch na brankára dostali Slováci. Kováčika skvelým zákrokom vychytal Hollenstein. Po skončení oslabenia sa výborným zákrokom prezentoval aj Vyletelka pri švajčiarskom prečíslení troch na jedného. Paulínyho v individuálnom prieniku nedovolene zastavil Schmid a presilovku si zahrali aj hráči spod Tatier. Trikrát ohrozili bránu, ale puk do nej nedostali. Po jej skončení sa faulu dopustil Ďurina a pomer hráčov na ľade sa vymenili. Švajčiari sa k príležitosti dostali až po presilovke. A z tej ďalšej už aj skórovali. Knak v 34. minúte zvýšil na 4:0. Opätovnú šancu dostali pri vylúčení Jendeka v 37. minúte. Slováci sa v oslabení dočkali prvého gólu, keď Okuliar využil obrovské zaváhanie brankára Hollensteina pri rozohrávaní puku a poslal puk Faško-Rudášovi, ktorý zakončoval do prázdnej brány. Štyri sekundy pred koncom tretiny si však Švajčiari obnovil štvorgólové vedenie vďaka Schmidovi.

Švajčiari mali aktívny vstup do tretej tretiny, ale neskôr sa v útočnom pásme usídlili Slováci a v 44. minúte sa na trestnú lavicu porúčal Schmid. Presilovka nepriniesla ani jednu strelu na bránu, ale hneď po návrate Schmida sa sekaním previnil Jobin a pre zverencov Róberta Petrovického prišla ďalšia príležitosť na zníženie stavu. Paulíny sa v nej dostával do peknej šance, ale k zakončeniu sa nedostal. Krátko na to však Džugan využil peknú prihrávku Čajkoviča a znížil na 2:5. Bol to jeho tretí gól na turnaji. Od 48. minúty hrali Slováci ďalšiu presilovú hru. Táto však najlepšie nedopadla. Po jej skončení si Slovensko vyskúšalo aj hru v oslabení po faule Mareka Minárika. Netrvalo dlho. Henauer v 51. minúte po jednoduchej kombinácii strelou spoza kruhov zvýšil vedenie hráčov v červenom na 6:2. O minútu neskor otestoval reflexy Hollensteina Paulíny. V 53. minúte po individuálnej akcii strelil siedmy gól Švajčiarska Verboon. Slováci sa snažili výsledok skorigovať, ale ani jedna strana sa do väčších šancí nedostávala. Tri minúty pred koncom došlo ešte k menšej šarvátke. O pol minúty neskôr sa ešte po dlhšom čase predviedol zákrokom Hollenstein. Skóre sa už do konca nezmenilo.

Slovensko už teraz vie, že aj bez ohľadu na výsledok zo zajtrajšieho duelu proti Švédsku obsadí v Skupine A štvrté miesto. Posledný skupinový zápas odohrajú Slováci od 15:00.

Ďalšie zápasy

15:00 Kazachstan – Švédsko 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Stretnutie neprinieslo žiadne prekvapenie a Švédsko aj napriek vlažnému výkonu zdolalo Kazachstan 6:2. Na obrátkach pridalo až v druhej tretine po tom, čo po prvej viedlo len o gól. Dva góly si z duelu odniesol Fagemo, po jednom Berggren, Hoglander, Raymond a Oberg. Eliassona prekonali Bojko a Musorov, ktorí znižovali na 1:5 a 2:6. Nurek čelil 35 strelám, Kazachovia ich na opačnú bránu vyslali 19.

15:00 Nemecko - Kanada 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Kanada si prehru s Ruskom aspoň čiastočne vykompenzovala víťazstvom 4:1 nad nepríjemným Nemeckom. Favorit bol lepším tímom a na strely vyhral 26:19. Haneho prekonali postupne Foote, Foudy a Addison, poistku do prázdnej brány pridal Dellandrea. Hofer prišiel o čisté konto v 59. minúte, keď ho prekonal Valenti.

19:00 USA - Česko 4:3 PP (1:2, 2:0, 0:1, 1:0)
Česko získalo v súboji proti Spojeným štátom americkým veľmi dôležitý bod, ale v predĺžení o výhre favorita 4:3 rozhodol Caufield. Paříka, ktorý čelil 43 strelám, prekonali v normálnej hracej dobe aj Pinto, Kaliyev a Drury. Knight urobil 26 zákrokov. Dvakrát ho prekonal Zábranský, raz Čajka, ktorý v tretej tretine vyrovnal stav na 3:3. Američania ukončili skupinovú fázu so ziskom ôsmich bodov, Čechov čaká ešte zajtra Kanada.

Viac informácií o turnaji na: msj2020.slovaknhl.sk

Mohlo by vás zaujímať:

Zobraziť komentáre k článku (16) Komentáre k článku (16)
Phobos Ignorovať30. 12. 2019 19:33
To v našich dresoch nastúpili Kórejci? Nevieme si prihrať, nevieme podržať puk, nevieme vystreliť (a to sme mali 2 presilovky), to je žalostný pohľad.
Reagovať    4
snoopy Ignorovať30. 12. 2019 19:42
Po kanaloch by som chodil...
Hanib Ignorovať30. 12. 2019 19:44
To je skoda pozerat mohol radsej ten kazastan postupit treba radsej kukat Usa-cz
Reagovať    3
Senator97 Ignorovať30. 12. 2019 19:46
A to som odvážne vyhlásil zápas s Kazachstanom za najhorší výkon U20 dekády a chlapci si pripravia pre mňa také "prekvapenie".
Reagovať    2
rigi137 Ignorovať30. 12. 2019 19:46
Ani mi nehovorte ja som šiel priamo na zápas do Trinca. Z našej strany sa to nedá nazvať hokejom. Švajčiari zaslúžene vedu.
fanusik19 Ignorovať30. 12. 2019 21:37
Ja som bol na zápas s Fínskom. Mal som aspoň super športový zážitok - sanozrejme vďaka Fínom. Lebo sledovať ich hru a zručnosti bolo neskutočné!! Na druhej strane aj smutné kde sa náš hokej nachádza!
mikelino Ignorovať30. 12. 2019 19:47
bohuzial od zapasu k zapasu horsie..smutne je ze si stale nevieme nahrat..to je tusim uz piaty zapas..aspon keby nieco v presilovkach ukazali, nejake rozostavenie Ten projekt Orange20 asi mal nejaky vyznam, sice sme aj vtedy dostavali nakladacky od top timov, ale proti rovnocenym superom sme nikdy nehrali takto zle ako tento rok..neviem kde je chyba tento rok
Reagovať    5
Gabby NY Ignorovať30. 12. 2019 20:45
Veľmi slabý ročník. Je to síce veľmi jednoduché to takto zhodnotiť, ale toto ,,vyprodukoval,, náš hokejový systém za posledných 15 rokov... šampionát nám nastavil zrkadlo. Neviem si predstaviť, že toto je budúcnosť nášho A tímu. A už vôbec nie, že by to mali byť hráči NHL.
aruN Ignorovať30. 12. 2019 20:53
"Zlaté časy" sú nenávratne preč. Ako píšete chalani nado mnou, je to bohužiaľ obraz doby a toho ako sa na Slovensku venujeme športu. Dovolím si povedať, že v najbližších 10-tich rokoch ani nevidím, že by sa to malo ubrať k lepšiemu. Buďme radi za to, že nás v zámorí ešte tých pár statočných reprezentuje.
fanusik19 Ignorovať30. 12. 2019 21:23
Veľmi nerád kritizujem výkony našich alebo zahr. športovcov lebo viem, že určite sa snažia a neprehrávajú naschvál. Takisto si ucedomujem, že kvalitou sme úpkne inde ako Kanada, USA, SWE, FIN atd. Ale tak výkony na týchto MS sú katastrofálne. Takmer každé MS vieme aspoň potrápiť nejakého favorita. Odohrať trošku vyrovnaný zápas. Ale toto čo sa deje tento rok je hanbou!! Proti KAZ sme hrali vyrovnaný zápas a vyhrali so šťastím, proti Fínom sme vyzerali ako nejaká amatérska partia, čo si chodí 2x za týždeň zahrať o 22 00 na zimný štadión (bez preháňania). A ešte k tomu sa niektorí hráci nehanbili povedať, že pri hre 5na5 sme hrali vyrovnaný hokej??? Ale ok Fíni sú úplne inde ako my. Teraz so Švajčiarmi orehrávame 7:2????? My si nevieme nahrať, zakombinovať, prejsť do útočného pásma, udržať sa v ňom. Dúfal som, že dnes môžeme vyhrať a proti Fínom sme iba vybuchli ale očividne som sa mýlil. Toto je na uterák!! Máme obrovské štastie, že sme nedostali do skupiny Nemcov ale KAZ lebo by sme na 99% vypadli!
Jake Ignorovať30. 12. 2019 21:33
Vsak aj tento rok sme potrapili favorita, dokonca sme mu ukradli 3 body
fanusik19 Ignorovať30. 12. 2019 21:34
no takýmto tempom to o pár rokov (možno už aj ďalši rok) nebude irónia ale realita.
Roman9763 Ignorovať30. 12. 2019 21:37
Radšej si pozrite Česko - Usa pekný vyrovnaný hokej kde to asi pôjde do predĺženia.
mike10 Ignorovať30. 12. 2019 21:42
tam som to prepol uz davno lebo na nas sa nedalo pozerat. hanbil by som sa jak pes keby som bol na stadione. nechapem ze cesi sa vzdy zomknu a dokazu zabojovat aj ked to vyzeralo ze uz budu hrat o zachranu. toto slovaci nikdy nevedeli
univerzal majo Ignorovať30. 12. 2019 22:44
Ak nebudú chalani na sebe tvrdo makať a hlavne nebudú pokorný,čo ani nevedia čo to je,nikde sa neposunú,po výprasku od Fínov, povedali, ideme vyhrať každý zápas,no jéda, chlapci menej soc.sieti,nelietať v oblakoch a tvrdo makať,poznáte Zdena Cháru🇸🇰👍Držte sa
Roman9763 Ignorovať30. 12. 2019 22:47
Vsak toto. Prečo oni sa vždy zomknu v kritickom stave a vždy nejako uhraju tie zápasy tak aby si neurobili az takú hanbu. A naši keď už prehrávajú tak sa nevedia zomknúť akoby ani nechceli možno je to všetko v hlavách tých hráčov. Neverím tomu ze česi maju kvalitný káder skôr je to o tom ze je to skupinka bojovníkov, ktorý hrajú jeden za druhého a tímovo, kde sa to o našich nedá vôbec povedať.