Účet používateľaVyhľadávanie
Menu
Vyhľadávanie Zavrieť SlovakNHL.sk
»
02:00info
NYR
FLA
NHL live
22. 05.
kurzy
02:00info
NYR
FLA
NHL live
23. 05.
kurzy
02:30info
DAL
EDM
NHL live
«

Slováci v NHL

Nebolo to k Slafkovskému fér, tvrdí expert. Porovnal preto draftové jednotky inak!

Jozef Struhár  
25.04.2024

Na The Athletic vyšiel rebríček, ktorý porovnával potenciálnu jednotku tohtoročného draftu Macklina Celebriniho s poslednými deviatim draftovými jednotkami. Juraj Slafkovský skončil posledný, s čím sa nevedel stotožniť Mathias Brunet z montrealského denníka La Presse.


Rebríček The Athletic vznikol na základe hlasovania šiestich skautov a manažérov na základe toho, aké dojmy mali z hráčov v ich draftovom roku. Slafkovský skončil posledný za Connorom McDavidom, Connorom Bedardom, Austonom Matthewsom, Jackom Hughesom, Celebrinim, Rasmusom Dahlinom, Owenom Powerom, Nicom Hischierom a Alexisom Lafreniereom.

„Ročník 2022 nebol nikdy považovaný za výnimočný na vrchole pyramídy. Ani Slafkovský nebol jednoznačný, spomeňte si na istého Shanea Wrighta,“ poznamenal Brunet. „V tomto zmysle sa zdá, že porovnávanie Slafkovského s jednotkami z iných rokov je trochu nespravodlivé na základe súčasného rozruchu, najmä, keď sú tam hráči ako McDavid, Matthews či Hughes.“

Podľa Bruneta by bolo spravodlivejšie porovnávať Slafkovského s hráčmi, ktorí boli draftovaní po ňom. V tomto smere má navrch – odohral najviac zápasov (121) a nazbieral najviac bodov (60). V prvom smere je za ním druhý Logan Cooley s 82 duelmi, v druhom ho nasledujú Cooley so 44 bodmi a Pavol Minťjukov s 28 bodmi.

Článok pokračuje pod reklamou

Brunet sa pýta, či si na základe skutočnej hodnoty zaslúži byť Slafkovský pri porovnaní draftových jednotiek posledný.

„Lafreniere má práve za sebou najlepšiu sezónu v kariére s 57 bodmi. Má ich o sedem viac ako Slafkovský. Lafreniere má ale 22 rokov a hral štvrtú sezónu v NHL. Slafkovský má 20 rokov. Pozrime sa namiesto toho na produktivitu posledných 10 draftových jednotiek v ich druhej sezóne v lige,“ skonštatoval Brunet.

V tomto porovnaní mal Slafkovský bodový priemer výrazne vyšší ako Lafreniere v rovnakej fáze kariéry. Mal ho vyšší aj ako Hughes a skoro rovnako vysoký ako Nico Hischier:

McDavid – 1,22 bodu na zápas
Bedard – 0,90 bodu na zápas, ale v prvej sezóne, keďže druhú ešte nehral
Matthews – 1,02 bodu na zápas
Hughes – 0,55 bodu na zápas
Celebrini – ešte v NHL nehral
Dahlin – 0,68 bodu na zápas
Power – 0,46 bodu na zápas
Hischier – 0,68 bodu na zápas
Lafreniere – 0,39 bodu na zápas
Slafkovský – 0,61 bodu na zápas

Brunet sa tiež zameral len na druhú polovicu Slafkovského druhej sezóny v NHL, v ktorej mal priemer 0,88 bodu na zápas, čím sa blíži k Bedardovi, ktorý sa považuje za výnimočný talent. Tiež sa približuje k Hischierovi vo veku 25 rokov. S obrancami Dahlinom a Powerom sa priamo porovnávať nemôže vzhľadom na rozdielne povahy ich postov.

„Skrátka, múdrejšie by bolo povedať, že Slafkovský si nemôže nárokovať status McDavida, Bedarda, Matthewsa a Hughesa, no nakoniec bude môcť vstúpiť do debaty s ostatnými bez toho, aby trpel imposter syndrómom,“ doplniť Brunet.Neprehliadnite
Krátke správy
Najnovšie články
Aktuálne v diskusii
SlovakFitness.sk

Prečítajte si na SlovakFitness.sk

SlovakNHL.sk - správy, výsledky, štatistiky z NHL Facebook   Instagram   Twitter   RSS Webdesign and Internet media - Streftec
© 2005 - 2024 SlovakNHL.sk. Všetky loga a známky NHL a tímov, ako aj dalšie tu zobrazené materiály sú majetkom NHL, NHL Enterprises, L. P. a príslušných tímov.

Reklama na webe   |   O nás & kontakt   |   Mapa webu   |   Osobné údaje   |   Cookies