Dnes je 17. 2. 2020, 05:43. Meniny má Miloslava.

Smith bude mimo hry pre reznú ranu
Publikované: 15. 02. 2020
Útočník Zack Smith nebude súčasťou základnej zostavy tímu Chicago Blackhawks nasledujúcich sedem až desať dní pre zranenie ľavej ruky.

Tridsaťjedenročný Kanaďan utrpel zranenie na konci druhej tretiny stredajšieho zápasu proti Vancouveru, keď ho na ruke porezal nôž korčule.

Smith je vo svojej prvej sezóne v Chicagu. Odohral v nej doteraz 50 zápasov, v ktorých zaznamenal 11 bodov za štyri góly a sedem asistencií.
Seabrook absolvoval ďalšiu operáciu. Stihne tréningový kemp?
Publikované: 07. 02. 2020
Skúsený obranca Brent Seabrook absolvoval vo štvrtok operáciu pravého bedrového kĺbu, ktorá by však nemala ohroziť jeho účasť v tréningovom kempe tímu Chicago Blackhawks.

Tridsaťštyriročný rodák z Britskej Kolumbie už v januári absolvoval operáciu aj ľavého bedrového kĺbu po tom, čo mu koncom decembra operovali pravé rameno. Zotavovať by sa mal päť až šesť mesiacov.

Seabrook, ktorý odohral v tejto sezóne 32 zápasov so ziskom troch gólov a asistencie, nehral od 15. decembra. Doteraz absolvoval v NHL 1114 zápasov, všetky v drese Blackhawks, v ktorých zaznamenal 464 bodov (103+361).
Chicago získalo amerického obrancu Minnesoty
Publikované: 04. 02. 2020
Obranca Nick Seeler nezostal na waiver listine nechránených hráčov nepovšimnutý. Minnesote ho v pondelok vyfúkol tím Chicago Blackhawks.

Dvadsaťšesťročný rodák z Minnesoty odohral v tejto sezóne len šesť zápasov, v ktorých nebodoval a zaznamenal šesť mínusových bodov. Naposledy hral 7. decembra.

Seeler odohral v minulom ročníku za Wild 71 stretnutí, v ktorých strelil dva góly a pridal päť asistencií. Jeho zmluva s „cap-hitom“ 725 000 amerických dolárov platí do konca budúcej sezóny.
Vyrovnal i vytvoril klubový rekord. Český útočník nováčikom mesiaca
Publikované: 01. 02. 2020
Národná hokejová liga (NHL) oznámila v prvý februárový deň meno najlepšieho nováčika za mesiac január. Stal sa ním český útočník Dominik Kubalík z tímu Chicago Blackhawks.

Dvadsaťštyriročný ľavý krídelník viedol všetkých nováčikov s 10 gólmi aj 14 bodmi v 10 zápasoch. Vyrovnal tak klubový nováčikovský rekord Alexa DeBrincata z novembra 2017 v počte gólov v jednom mesiaci.

Plzeňský rodák začal január duelom s troma asistenciami, ktorý naštartoval jeho šesťzápasovú bodovú sériu trvajúcu do 14. januára (7+3). Z nováčikov Chicaga ťahal pred ním takú dlhú naposledy Artemij Panarin v sezóne 2015/16, keď vyhral Calderovu trofej.

Kubalík zakončil bodovú sériu dvoma dvojgólovými výkonmi po sebe. Natiahol si tak gólovú sériu na päť duelov, druhú najdlhšiu od nováčika v klubovej histórii. Ako posledný nováčik Chicaga pred ním skóroval v piatich zápasoch v rade Jeremy Roenick (1989/90).

Český mladík bodoval v ôsmich zápasoch mesiaca, pričom najlepší výkon podal 18. januára proti Torontu (2+1). Stal sa vtedy prvým nováčikom v 93-ročnej klubovej histórii s troma dvojgólovými zápismi v rozmedzí štyroch duelov.

Kubalík dosiahol 20-gólovú hranicu ako prvý nováčik v tejto sezóne NHL, a to už v jeho 47. zápase v súťaži. Po 49 dueloch vedie všetkých nováčikov s 21 gólmi a je medzi nimi štvrtý s 32 bodmi. Do Chicaga prišiel v januári 2019 výmenou z L.A., ktoré ho draftovalo v roku 2013 zo 191. miesta.

V hlasovaní o nováčika mesiaca január skončili za Kubalíkom brankári Elvis Merzlikinš s Iľjom Samsonovom a obrancovia Adam Fox, Cale Makar a Quinn Hughes. Bol tak jediným útočníkom v ankete, ktorú vyhral.
Gól minulej dekády rozjasal aj Hossu s Kopeckým + video
Publikované: 23. 01. 2020
Panel odborníkov oficiálnej ligovej stránky vybral za top gól minulej dekády presný zásah, ktorý rozhodol o držiteľovi Stanleyho pohára v roku 2010.

Vo finále sa vtedy stretli Philadelphia a Chicago. Hral sa šiesty zápas série, v ktorej Blackhawks viedli 3:2 na zápasy. Po 60 minútach sa duel nerozhodol. Z predĺženia ubehli len štyri minúty predtým, ako došlo k radostnému momentu.

Patrick Kane strelil jeden zo svojich najpamätnejších gólov, aby rozhodol o výhre 4:3 a aj o tom, že sa Chicago dočkalo svoj prvého Stanleyho pohára od roku 1961.

„Bola to skvelá jazda celým play-off. Vediete 3:2 a už si myslíte, že ste na tom dobre. Oni potom vyrovnajú stav. Vyzeralo to tak, že do predĺženia vstúpia na koni. My sme však mali hneď v úvode pár šancí. Myslím, že aj Versteeg mal jednu v pozícii pred bránou,“ spomínal Kane.

„Ja som si pýtal puk a snažil som sa prejsť cez obrancu Timonena. Prešiel som okolo neho a uvidel som cestičku, ktorou by som mohol poslať puk na bránu. Nemyslel som si, že z tej strely skórujem, ale skúsil som to s tým, že možno dôjde k dorážke alebo sa vytvorí zmätok pred bránou. Potom som už len sledoval, ako mu puk preletel cez jeho nohy, odrazil sa od betónu a zostal v bráne.“

Z ukončenia 49 rokov trvajúcich majstrovských suchôt mali radosť aj dvaja Slováci v mužstve – Marián Hossa získal svoj prvý Stanleyho pohár, Tomáš Kopecký druhý.

Novinky z tímu

24. 01. 2020 - Brankár Matt Tomkins podpísal ako voľný hráč dvojročnú dvojcestnú zmluvu so Chicagom, ktoré ho draftovalo ešte v roku 2012 zo 199. miesta. Dvadsaťpäťročný rodák z Edmontonu odchytal v tejto sezóne deväť zápasov za Rockford v nižšej AHL. Kryl v nich 91,6 % striel a inkasoval v priemere 2,45 gólu na zápas. Jeho bilancia je 5-4-0.
03. 01. 2020 - Asistent trénera Chicaga, Marc Crawford, sa vo štvrtok vrátil na lavičku tímu v zápase proti Vancouveru, ktorý bol jeho prvý od suspendácie zo strany tímu. Tá prišla 2. decembra po tom, čo bol Crawford obvinený bývalými zverencami Seanom Averym a Patrickom O’Sullivanom z násilného správania. Vyšetrovanie Blackhawks prišlo na to, že v súčasnosti už podobné metódy nepatria do trénerského arzenálu Crawforda a 16. decembra klub oznámil, že suspendácia skončí 2. januára.
17. 11. 2019 - Obranca Connor Murphy sa v sobotu vrátil do zostavy Chicaga po tom, čo vynechal 11 zápasov pre zranenie slabín. Proti Nashvillu odohral 19 a pol minúty s jednou strelou na bránu. Bol to jeho siedmy duel sezóny. Doteraz nebodoval a pripísal si len dve trestné minúty.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.