SlovakNHL.sk
Dnes je 28. 10. 2020, 13:15. Meniny má Dobromila, Kevin.

Najnovšie články

Využijú Blackhawks Seattle na to, aby sa zbavili Seabrooka?
Publikované: 27. 10. 2020
Vyzerá to takmer nemožne predstaviť si, ako tím Chicago Blackhawks vymieňa obrancu Brenta Seabrooka s jeho aktuálnym kontraktom. Šanca, že opustí „veterné mesto“ tam však stále je.

Mark Lazerus verí, že Blackhawks ponúka spôsob, ako sa zbaviť preplateného veterána, tím Seattle Kraken, do ktorého by ho mohli vymeniť počas rozširovacieho draftu.

Za touto myšlienkou sa skrýva motivácia Seattlu pridať do mužstva veterána s vodcovskými kvalitami, ktorý vie, čo je potrebné na zisk Stanleyho pohára.

„Zdroj blízky k Seabrookovi povedal, že nemá záujem vzdať sa klauzuly o nevymeniteľnosti, ale rovnaký zdroj nevylúčil predstavu, že by Seabrook putoval počas rozširovacieho draftu do Seattlu, ak by sa Blackhawks dokázali s Kraken na niečom dohodnúť,“ poznamenal Lazerus.

Lazerus dodal, že by problémom nebol platový strop, no momentálne nie je pravdepodobnosť toho, že by k tomu v skutočnosti aj došlo, vysoká. Tridsaťpäťročný Seabrook má zmluvu s „cap-hitom“ 6,875 milióna dolárov platnú do konca sezóny 2023/24.
Colliton: Toews, Kane a ďalší veteráni nám musia pomôcť s prestavbou
Publikované: 26. 10. 2020
Kapitán Jonathan Toews, hviezdny útočník Patrick Kane a zvyšní veteráni Chicaga Blackhawks musia ísť príkladom počas plánovaného obdobie prestavby. Pre Chicago Tribune to uviedol hlavný tréner Jeremy Colliton.

„Musia nám s týmto pomôcť,“ povedal Colliton. „Zohrajú úlohu v tom, aby pomáhali rozvíjajúcim sa mladíkom a boli príkladom v tom, ako chceme od nich, aby sa správali na ľade a mimo neho. To tento proces urýchli a nakoniec to bude dobré aj pre nich.“

Blackhawks sa minulý týždeň zaviazali otvoreným listom fanúšikom k prestavbe. Predtým kapitán Toews povedal, že jadro tímu o tom nikto neinformoval a vyjadril prekvapenie. On a zvyšní veteráni, ktorí zažili v tíme veľké úspechy, očakávali iné smerovanie tímu.

„Niekedy sa veteránom nepáči každá situácia, každé rozhodnutie, ale sú koncentrovaní na svoju hru a to, ako môžu pomôcť tímu individuálne. Mojou úlohou je zamerať sa na väčšie dobro a väčšiu skupinu hráčov, aby sme mohli mať aj úspešnú sezónu, ale tiež aby sme boli v nadchádzajúcich rokoch excelentným, elitným tímom,“ poznamenal Colliton.

Blackhawks získali Stanleyho poháre v rokoch 2010, 2013 a 2015, ale od posledného titulu sa nedostali do druhého kola play-off. Po minulej sezóne sa rozlúčili s brankárom Coreym Crawfordom a útočníkom Brandonom Saadom.

„Musíme sa spoliehať na našich mladíkov, pretože si nemôžeme dovoliť etablovaných veteránov, ktorí to už dokázali, pre našu ťažkú situáciu so stropom,“ povedal Colliton, ktorý sa spolu s generálnym manažérom a viceprezidentom hokejových operácií stretol s Toewsom, Kaneom, Duncanom Keithom a Brentom Seabrookom, aby im vysvetlili plány klubu.

„Mali by byť nadšení z toho, že toto je o tom, aby sme boli opäť elitným tímom. To je to, smerom k čomu pracujeme. To od nich očakávam. Chcem, aby dali všetko do toho, aby nás k tomu doviedli čo najrýchlejšie to bude možné. A ak to tak bude, tak to bude prínosom aj pre nich. To je to, čo im musím predať. Majú toho ešte veľa na ponúknutie a chceme, aby boli toho súčasťou.“
John Scott: Blackhawks by sa mali za ten list hanbiť. Bol trápny
Publikované: 25. 10. 2020
Niekdajší bitkár John Scott, ktorý si v NHL zahral okrem iného aj za Chicago, verí, že by sa vedenie Blackhawks mali hanbiť za odkaz, ktorý poslalo fanúšikom začiatkom tohto týždňa.


„Skutočnosť, že sa takto poddávajú svojej fanúšikovskej základni a musia napísať takýto list, je trápna,“ povedal Scott vo svojom podcaste Dropping the Gloves.

V utorok Blackhawks zdieľali s držiteľmi permanentiek otvorený list, v ktorom sa zaviazali k prestavbe.

V prvý deň otvorenia trhu s voľnými hráčmi sa Chicago rozlúčilo s brankárom Coreym Crawfordom a o deň neskôr vymenilo útočníka Brandona Saada do Colorada za obrancu Nikitu Zadorova.

Deň po tej výmene vyjadrili skúsení hráči Blackhawks svoju frustráciu a kapitán Jonathan Toews povedal, že to pre veteránov z jadra prišlo ako šok a že také smerovanie tímu neočakávali.

„Bol by som naštvaný, ak by som bol Toewsom alebo Kaneom. Hanbil by som sa, ak by som bol organizáciou, a ak by som bol fanúšikom, tak by to bolo ako: ‘Skvelé, sťažoval som sa a oni mi odpovedali, takže hádejte čo? Budem sa sťažovať ešte viac a radšej nech mi znovu odpovedajú, inak budem super naštvaný,’“ myslí si Scott.

„Nemali by ste musieť vysvetľovať svoje kroky trollom z Twitteru len preto, že ste urobili pár výmen. Pôsobí to jednoducho slabo. Vyzerá to mäkko. Nepáči sa mi to.“

Scott si tiež myslí, že klub by nenapísal podobný list, ak by v ňom stále pôsobil bývalý prezident John McDonough. Toho tím vyhodil v apríli a nahradil ho Dannym Wirtzom, synom majiteľa Rockyho Wirtza. McDonough stal za znovuzrodením organizácie, ktorá dokázala získať tri tituly za šesť rokov.
Mohol by byť Duncan Keith vymenený?
Publikované: 25. 10. 2020
Hoci generálny manažér tímu Chicago Blackhawks, Stan Bowman, povedal, že nikto zo štvorice hráčov z jadra tímu – Patrick Kane, Jonathan Toews, Duncan Keith či Brent Seabrook – nebude vymenený, v skutočnosti by to nemusela byť pravda.

Podľa Marka Lazerusa z The Athletic by tím z „veterného mesta“ mohol opustiť Keith, ktorého meno sa objavovalo v špekuláciách aj pred oboma z posledných dvoch prestupových uzávierok.

Lazerus dodáva, že skúsený obranca chce vyhrávať a hoci by bol rád, ak by to bolo s Blackhawks, nemusel by byť veľmi trpezlivý v organizácii, ktorá otvorene priznala vstup do prestavby.

„Chcem tu byť. Chcem však aj získať Stanleyho pohár,“ povedal nedávno Keith. „Už som ho vyhral, v Chicagu sa mi páči a nechcem ísť nikam. Mali by sme sa snažiť získať ho? Sme Blackhawks, no nie? Poďme na to.“

Podľa Lazerusa by o Keitha bol v ostatných tímoch veľký záujem, ak by bol dostupný na výmenu. Stále je to obranca do prvých dvoch párov, ktorý dokáže hrať veľké minúty a jeho kontrakt by nebol pre viacero tímov problémom. Jeho „cap-hit“ je 5,538 milióna dolárov, no skutočný plat bude v nasledujúcich troch sezónach 2,65 milióna dolárov, 2,1 milióna dolárov a 1,5 milióna dolárov.
Blackhawks sú odhodlaní prestavať si mužstvo
Publikované: 21. 10. 2020
Tím Chicago Blackhawks napísal list držiteľom sezónnych permanentiek, v ktorom im potvrdil, že je odhodlaný prejsť prestavbou svojho mužstva po tom, čo ho tento mesiac opustili Brandon Saad a Corey Crawford.

„Nedávno sme sa rozlúčili s párom populárnych, dvojnásobných šampiónov a získali sme niekoľko nových hráčov cez výmeny alebo trh s voľnými hráčmi. Chápeme, že bolo ťažké vidieť odchod týchto rešpektovaných veteránov, a uvedomujeme si, že možno máte nejaké otázky o našom smerovaní. Radi by sme sa k tomu vyjadrili a zdieľali, prečo sme plní nádeje pred budúcnosťou Blackhawks,“ stálo v liste.

„Sme odhodlaní rozvíjať mladých hráčov a prestavať našu zostavu. Chceme viac, ako len ďalšie okno na víťazenie, chceme opäť dosiahnuť vrchol a zostať na ňom – pôjde o snahu, ktorá si vyžiada zásobu rastúceho talentu, ktorým doplníme našich top hráčov. Príchod mladíkov a ich pokroky nám poskytnú flexibilitu v zostave a hĺbku pre našu zostavu. Už v play-off 2020 sme boli mladším tímom a niekoľko našich hráčov si vyskúšalo tú intenzitu po prvýkrát. Toto pomôže viac etablovať kultúru, v ktorej sa budeme zlepšovať pracovitosťou stimulovanou bojovníkmi, ktorí sú húževnatí, zainteresovaní a motivovaní dosahovať v prvom rade víťazstvá pre tím.“

„Ako sa naši mladí hráči budú rozvíjať a učiť ako vyhrávať na konzistentnej báze, dopustia sa niekoľkých chýb. Nevyhnutne sa nám niekedy nepodarí splniť náš cieľ, ale budeme s vami otvorene komunikovať o tejto našej spoločnej ceste. Vieme, že to, čo príde ďalej, musí byť viac ako len slová, a to nás inšpiruje.“

Blackhawks vyhrali tri Stanleyho poháre medzi rokmi 2010 a 2015 pod vedením Joela Quennevillea. Tím však od roku 2015 nepostúpil z prvého kola play-off a Quenneville dostal v sezóne 2018/19 výpoveď. Nahradil ho Jeremy Colliton.

Z majstrovského jadra zostali v tíme štyria hráči – Jonathan Toews, Patrick Kane a Duncan Keith majú zmluvy do konca ročníka 2022/23, Brent Seabrook do roku 2024.
 

Posledný zápas

18. 08. 2020
VGK 
-
 CHI

4:3

(1:2, 2:1, 1:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

14. 10. 2020 - Socha situovaná pred United Center v Chicagu sa v pondelok stala terčom vandalov. Medzičasom bola zo svojho miesta odstránená a poslaná na opravu. Socha obsahuje logo tímu Chicago Blackhawks, šesť hokejistov a zoznam bývalých hráčov tímu. Blackhawks sa stali terčom kritiky niektorých ľudí po tom, čo sa rozhodli, že nezmenia svoje meno ani logo, ktoré obsahuje hlavu indiána. Podľa nich nejde o nič urážlivé, ale skôr o poctu pre kmeň pôvodných Američanov. V lete si svoje meno musel zmeniť tím NFL Washington Redskins, ktorý sa po novom volá Washington Football Team.

19. 08. 2020 - Krídelník Cam Morrison podpísal ako voľný hráč dvojročný vstupný kontrakt s tímom Chicago Blackhawks. Dvadsaťjedenročný kanadský rodák sa stal voľným hráčom po tom, čo s ním nepodpísalo nováčikovskú zmluvu Colorado. To ho dokonca pred štyrmi rokmi draftovalo v druhom kole z celkového 40. miesta. Posledné štyri roky strávil na Univerzite Notre Dame. V poslednom ročníku odohral 37 duelov so ziskom 13 gólov a 27 bodov.
30. 07. 2020 - Tím Chicago Blackhawks od najbližšej príležitosti nedovolí návštevníkom United Center ani tímových aktivít, aby na hlavách nosili ozdoby pripomínajúce indiánov. „Tieto symboly sú posvätné a tradične rezervované pre lídrov, ktorí si vyslúžili veľký rešpekt vo svojom kmeni. Nemali by byť zovšeobecňované ako bežný kostým,“ vyhlásili Blackhawks.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

jurcoTomáš
JURČO

krídleník
#13

Reklama

O tíme v kocke

Chicago Blackhawks

Vznik: 1926
Aréna: United Center (kapacita: 20 500)
Adresa: 1901 West Madison Street, Chicago, Illinois, U.S
Oficiálny web: www.chicagoblackhawks.com
Farma(AHL): Rockford IceHogs
Najväčšie úspechy: 6x Stanley Cup (1934, 1938, 1961, 2010, 2013, 2015)
Vyradené čísla: 1 (G.Hall), 3 (K.Magnuson, P.Pilote), 9 (B.Hull), 18 (D.Savard), 21 (S.Mikita), 35 (T.Esposito), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Stan Mikita, Ivan Droppa, Milan Bartovič, Michal Handzuš, Peter Bondra, Marián Hossa, Tomáš Kopecký, Marko Daňo, Richard Pánik, Tomáš Jurčo