Dnes je 24. 5. 2022, 10:50. Meniny má Ela.

Korpisalo podpísal novú zmluvu s Blue Jackets
Publikované: 21. 05. 2022
Tím Columbus Blue Jackets a brankár Joonas Korpisalo v piatok podpísali novú jednoročnú zmluvu v hodnote 1,3 milióna amerických dolárov.

Dvadsaťosemročný Fín sa v lete mohol stať neobmedzeným voľným hráčom. Jeho končiaca dvojročná zmluva mala hodnotu 2,8 milióna dolárov ročne.

Korpisalo sa v tejto sezóne vyrovnával so zraneniami a v hierarchii tímu klesol za Elvisa Merzlikinsa. V 22 zápasoch dosiahol bilanciu 7-11-0 s 87,7% úspešnosťou zákrokov.

Blue Jackets draftovali Korpisala v roku 2012 z celkového 62. miesta. Odvtedy má v NHL bilanciu 76-67-21 s 90,2% úspešnosťou zákrokov a priemerom 3,04 inkasovaného gólu na zápas.
Patrik Laine: Podpis novej zmluvy s Blue Jackets by nemal byť problém
Publikované: 01. 05. 2022
Útočník Patrik Laine sa môže 13. júla stať obmedzeným voľným hráčom. Podľa neho by však podpísanie novej zmluvy s tímom Columbus Blue Jackets nemalo byť problémom.

„Nemyslím si, že by to mal byť problém,“ povedal Laine. „Vyjadrili sa, že chcú, aby som zostal. Ja som povedal to isté. Je to vzájomné. Už treba len doriešiť dĺžku a peniaze. Myslím si, že by to malo byť v poriadku.“

Dvadsaťštyriročný Fín zaznamenal v 56 zápasoch tejto sezóny 56 bodov za 26 gólov a 30 asistencií. Ovplyvnili mu ju zranenia a smrť otca. Za dôvod, prečo by chcel zostať v Ohiu, označil svojich spoluhráčov.

„Každý mi bol nápomocný s tým všetkým, čo sa mi stalo v tomto roku. Chcel som sa k týmto chlapcom vrátiť tak skoro, ako to išlo. Veľmi mi to uľahčili, takže budem navždy vďačný každému z nich. Oni sú veľký dôvod toho, prečo zbožňujem tento tím. Je to tu ako veľká rodina,“ poznamenal Laine.

Laine akceptoval v minulom roku ako obmedzený voľný hráč jednoročnú zmluvu v hodnote 7,5 milióna amerických dolárov. Columbus jeho a útočníka Jacka Roslovica získal od Winnipegu 23. januára 2021. Jeho hra sa pozdvihla príchodom trénera Brada Larsena, ktorý nahradil Johna Tortorellu.

„Skutočne sa mi páčilo, ako riadil celý tím. Ako tím sme svoju prácu neodviedli, ale cítil som, že on každého hráča zvládal nie rovnakým spôsobom, ale svojím vlastným. Bol som skutočne spokojný s hraním pre Larsa a dúfajme, že pod ním budem hrať aj v budúcnosti,“ skonštatoval Laine.
Publikované: 25. 04. 2022
Naznačil prihrávku a vystrelil na bránu. Obranca Nick Blankenburg strelil v nedeľu svoj prvý gól v NHL, ktorým nakoniec rozhodol o výhre Columbusu 5:2 nad Edmontonom.

Dvadsaťtriročný americký rodák odohral v nedeľu svoj šiesty zápas v kariére i v tejto sezóne a pripísal si v ňom aj asistenciu. Tie má na konte už dve.

„Celý čas sa snažím prestať usmievať. Je to sen, ktorý sa stal skutočnosťou. Streliť gól a doma, streliť ho proti Edmontonu a poslať nás do vedenia 3:2 10 minút pred koncom. Bolo to pre mňa veľmi špeciálne,“ povedal Blankenburg, ktorý strelil svoj prvý gól v lige ako ôsmy hráč Blue Jackets v tejto sezóne.

Budúca sezóna NHL odštartuje v Prahe
Publikované: 21. 04. 2022
V úvode budúcej sezóny NHL sa na scénu vrátia zápasy z Globálnej série. Tímy Nashville Predators, San Jose Sharks, Colorado Avalanche a Columbus Blue Jackets otvoria základnú časť na starom kontinente.

Po prvýkrát od roku 2019 sa odohrajú zápasy NHL mimo Severnej Ameriky. Pôjde o dva prípravné zápasy a štyri súťažné. Hostiť ich budú štyri mestá.

Nashville si so San Jose 7. a 8. októbra zmerajú sily v O2 Aréne z českej Prahy a Colorado s Columbusom odohrajú 4. a 5. novembra zápasy v Nokia Aréne z fínskeho Tampere, ktoré bude takéto stretnutia hostiť premiérovo.

Predators tiež 3. októbra odohrajú prípravný zápas proti SC Bern v PostFinance Aréne zo švajčiarskeho Bernu a Sharks si 4. októbra zmerajú sily s Eisbarenom Berlín v Mercedes-Benz Aréne z nemeckého Berlína.
Roslovic v 300. zápase strelil hetrik a napodobnil Wrighta a Nasha + video
Publikované: 10. 04. 2022
Columbus si v sobotu poradil s Detroitom 5:4 najmä vďaka Jackovi Roslovicovi. Okrem toho, že skóroval dvakrát v normálnom hracom čase, do čierneho sa trafil aj v predĺžení. Bol to pritom už jeho štvrtý bod v zápase.

Roslovic v 14. minúte prvej tretiny otvoril skóre, následne v piatej minúte tretej tretiny posielal Blue Jackets do vedenie 3:2. To po jeho prihrávke zveľadil Justin Danfort, no na výhru po 60 minútach to nestačilo. Nakoniec to bolo aj pozitívne, pretože v štvrtej minúte nadstaveného času mohol Roslovic spečatiť svoj druhý hetrik v kariére.

„Myslel som si, že v poslednom čase Jackovi došla para, ale dnes bol excelentný. Samozrejme, strelil góly, no aj usilovne korčuľoval a využíval svoje nohy,“ povedal tréner Brad Larsen.

Dvadsaťpäťročný rodák z Columbusu, ktorý hral vo svojom 300. zápase v NHL, sa stal štvrtým hráčom organizácie, ktorý hetrikový gól strelil v predĺžení, a len tretím v základnej časti. V nej napodobnil Tylera Wrighta z 20. marca 2003 a Ricka Nasha z 27. januára 2009.

„Vždy, keď môžem pomôcť tímu strieľaním gólov, je to skvelý pocit,“ povedal Roslovic, ktorý svoj prvý hetrik dosiahol ešte v drese Winnipeg 2. februára 2019 pri výhre 9:3 nad Anaheimom.

Roslovic si s 15 gólmi v tejto sezóne vytvoril nové osobné maximum. V 72 zápasoch zaznamenal aj 21 asistencií, vďaka čomu si s 36 bodmi vytvoril aj nové bodové maximum.

Novinky z tímu

06. 05. 2022 - Útočník Mikael Pyyhtiä podpísal trojročnú nováčikovskú zmluvu s Columbusom, ktorý ho draftoval v roku 2020 z celkového 114. miesta. Dvadsaťročný Fín má za sebou sezónu v elitnej Liige, kde v drese TPS zaznamenal 35 bodov (21+14) v 56 zápasoch základnej časti a 13 bodov (8+5) v 18 stretnutiach play-off.
03. 05. 2022 - Útočník Kirill Marčenko podpísal dvojročný vstupný kontrakt s Columbusom, ktorý ho draftoval v roku 2018 zo 49. miesta. Dvadsaťjedenročný Rus odohral v tejto sezóne KHL 39 zápasov za Petrohrad, v ktorých zaznamenal 20 bodov (12+8). Hral aj v nižšej VHL, v ktorej absolvoval dva zápasy základnej časti a aj play-off. V ňom si pripísal osem bodov (6+2) v 12 stretnutiach.
11. 03. 2022 - Dvadsaťdvaročný francúzsky útočník Alexandre Texier dostal od Columbusu osobné voľno. „Nedávno zažil Tex osobné straty ľudí, ktorí sú mu blízki. Našou prioritou je momentálne podporovať ho akýmkoľvek spôsobom. Dáme mu čas, aký bude potrebovať,“ oznámil generálny manažér Jarmo Kekäläinen.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.