Dnes je 17. 11. 2019, 23:50. Meniny má Klaudia.

Publikované: 13. 11. 2019
Americký útočník Columbusu Eric Robinson nedokázal skórovať v posledných dvoch sezónach, keď dostal šancu zahrať si v NHL. Pri debute v tomto ročníku sa mu to však podarilo a mohol sa tešiť z premiérového gólu v lige.

Dvadsaťštyriročný ľavý krídelník otváral skóre utorkového duelu proti Montrealu (2:3 SN) v 17. minúte prvej tretiny. Pripísal si vôbec prvý kanadský bod v 15. zápase v súťaži. Ligový debut absolvoval ešte v sezóne 2017/18, ďalších 13 zápasov odohral v uplynulom ročníku.

„Samozrejme, je to veľká úľava. Emil Bemström odviedol skvelú prácu, aby ma našiel prihrávkou,“ opísal nedraftovaný Robinson svoj prvý veľký míľnik v kariére.

Foligna neobišiel trest. Za nebezpečný zákrok bol suspendovaný + video
Publikované: 12. 11. 2019
Kapitán Columbusu Nick Foligno bude svojmu tímu chýbať viac ako týždeň. Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL ho totiž suspendovalo na tri zápasy bez platu za jeho neprimeraný zákrok zo sobotného zápasu proti Coloradu.

Foligno zasiahol lakťom do hlavy Pierre-Edouard Bellemarea, za čo od rozhodcov dostal vyšší aj osobný trest. Francúzsky útočník utrpel otras mozgu, ale podľa trénera Avalanche Jareda Bednara sa už cíti lepšie a pocestuje s tímom na najbližší výjazd po západnej Kanade.

Čo sa týka útočníka Blue Jackets, ten vynechá utorkový zápas v Montreale, piatkový proti St. Louis aj ďalší súboj s Canadiens na budúci utorok. Do akcie sa bude môcť vrátiť až vo štvrtok 21. novembra v domácom zápase proti Detroitu.

Tréner Columbusu John Tortorella sa po pondelkovom tímovom tréningu zastal svojho zverenca: „Jeho hra hovorí sama za seba. Nikdy nechce nikoho zraniť. Nie je to v jeho DNA. Hrá len tvrdo,“ povedal o Folignovi, ktorý korčuľoval so spoluhráčmi. Tím na jeho miesto povolal Erica Robinsona a do zostavy sa zrejme vráti aj Riley Nash.

Kapitán Columbusu absolvuje rozhovor s disciplinárkou + video
Publikované: 11. 11. 2019
Kapitán tímu Columbus Blue Jackets si v sobotnom zápase proti Coloradu zavaril. Prezentoval sa nebezpečným zákrokom na hlavu súpera, za ktorý bol vylúčený. Hrozí mu aj dodatočný trest od Oddelenia hráčskej bezpečnosti NHL.

Nick Foligno v závere druhej tretiny zasiahol lakťom či ramenom do hlavy Pierre-Edouard Bellemarea, ktorý sa práve zbavil puku v strednom pásme. Rozhodcovia mu za zákrok udelili vyšší päťminútový aj osobný desaťminútový trest za napadnutie.

Obaja hráči už do duelu nezasiahli. Bellemare utrpel nešpecifikované zranenie, o ktorom tréner Jared Bednar zatiaľ nepovedal viac. Foligno nedohral zápas pre trest a je možné, že bude aj dodatočne suspendovaný. Ako vysvetlil svoj zákrok?

„Vlastne som vôbec nevedel, že som ho trafil do hlavy. Preto som reagoval prekvapene, keď som uvidel záznam. Určite som ho nechcel takto zasiahnuť. Chcel som ho bodyčekovať, ale on sa otočil a odohral puk. Stalo sa to tak rýchlo. Cítil som sa veľmi zle, keď som videl, čo sa stalo. Bola to nešťastná zrážka. Dúfam, že je v poriadku. Z ich kabíny som už začul, že sa cíti dobre,“ povedal Foligno Aaronovi Portzlineovi z The Athletic.

DOPLNENÉ: Oddelenie hráčskej bezpečnosti NHL v nedeľu informovalo, že s ním Foligno absolvuje v pondelok pojednávanie ohľadom zákroku na Bellemareho.
Publikované: 08. 11. 2019
Švédsky útočník Columbusu Emil Bemström má za sebou výnimočný večer. Vo štvrtkovom zápase proti Arizone prispel k výhre Blue Jackets 3:2 svojím premiérovým gólom v NHL.

Dvadsaťročný center skóroval v 38. minúte, keď využil jedinú zo štyroch presilových hier Columbusu a vyrovnal stav duelu na 2:2. Bol to jeho tretí kanadský bod v 16. zápase v súťaži, v ktorej debutoval v tejto sezóne. Tím z Ohia ho draftoval v roku 2017 zo 117. miesta.

„Veľmi ma netrápi, ako puk prešiel do brány. Bol to zlomový moment zápasu, lebo znamenal vyrovnanie stavu na 2:2. Bjorkstrand potom strelil víťazný gól. Výjazd sme začali skvele,“ zhodnotil Bemström svoj míľnik aj celý duel.

Columbus zapísal dvoch hráčov na listinu zranených
Publikované: 29. 10. 2019
Tím Columbus Blue Jackets v pondelok zapísal na listinu zranených hráčov obrancu Ryana Murraya a útočníka Alexandreho Texiera, ktorí utrpeli zranenie v sobotnom zápase proti Philadelphii.

Murray si zlomil ruku a očakáva sa, že vynechá tri až štyri týždne. V prvých desiatich zápasoch sezóny zaznamenal štyri body za gól a tri asistencie, pričom v priemere hrával 19 a pol minúty na zápas.

Texiera trápi zranenie kolena, pre ktoré by si nemal zahrať dva až štyri týždne. Zranenie utrpel pri osobnom súboji s Chrisom Stewartom po vhadzovaní v druhej tretine. V 11 zápasoch tejto sezóny získal dva góly a jednu asistenciu.

Novinky z tímu

25. 10. 2019 - Obranca Markus Nutivaara vynechal štvrtkový zápas Columbusu proti Caroline pre zranenie dolnej časti tela, ktoré sa bude monitorovať na dennej báze. Dvadsaťpäťročný Fín odohral v tomto ročníku osem zápasov, v ktorých strelil dva góly a nazbieral dve trestné minúty. V priemere hrával 16 a štvrť minúty na zápas. Vynechal už aj stredajší tréning.
05. 10. 2019 - Veľký nápis „LOJALITA“ a sekvencia, ktorá ju ďalej zdôrazňuje. Takto vyzeralo v piatok úvodné video Columbusu pred otváracím zápasom sezóny, v ktorej tím ocenil hráčov, ktorí mu zostali verní. Sergej Bobrovskij, Artemij Panarin, Matt Duchene a Ryan Dzigel to neboli...
26. 06. 2019 - Tím Columbus Blue Jackets v utorok uzavrel novú dvojročnú zmluvu s obrancom Adamom Clendeningom a novú jednoročnú zmluvu s útočníkom Ericom Robinsonom. Prvý menovaný v uplynulej sezóne odohral v NHL štyri zápasy základnej časti a sedem zápasov play-off. V play-off si pripísal jednu asistenciu. Druhý menovaný odohral 13 zápasov, v ktorých nebodoval. Obaja väčšinu ročníka strávili v AHL. Clendening odohral za Cleveland 45 zápasov so ziskom 37 bodov (4+33) a Robinson 45 zápasov so ziskom 24 bodov (12+12).

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.