SlovakNHL.sk
Dnes je 1. 6. 2020, 14:49. Meniny má Žaneta.

Najnovšie články

Foligno: Tortorella bude naša výhoda proti Maple Leafs
Publikované: 31. 05. 2020
Kapitán tímu Columbus Blue Jackets, Nick Foligno, verí, že výhodou jeho klubu v sérii kvalifikačného predkola proti tímu Toronto Maple Leafs bude hlavný tréner John Tortorella, ktorý má viac skúseností ako nováčik na lavičke kanadského tímu, Sheldon Keefe.

„Myslím si, že v skrátenej sérii bude mať výhodu tréner, ktorý pozná svoj tím najlepšie a ktorý vie, ako najrýchlejšie získať zo svojho mužstva výkonnosť. Tím, ktorý prepojí svoju myseľ so svojou identitou, bude mať výhodu,“ povedal skúsený útočník pre TSN.

Tortorella stojí na lavičke Columbusu už päť sezón. V kariére vyhral 110 zápasov play-off, dvakrát získal Cenu Jacka Adamsa a a v roku 2004 doviedol Tampu Bay k Stanleyho poháru. Práve Lightning vlani potupil – tím, ktorý vyhral v základnej časti rekordných 62 zápasov, vyradil v štyroch zápasoch prvého kola play-off.

„Dôveruje nám a tá dôvera sa buduje už niekoľko rokov. Môžete sa vrátiť k tomu videu pred sériou proti Tampe a k tomu príhovoru, ktorý na ňom mal, a presne tak sa všetci z nás cítime,“ poznamenal Foligno.

„Bral to úplne správne, pretože nikto od nás nič neočakával a my všetci sme sa cítili opovrhovaní, takže tam mal pravdu a hovoril nám: Nebudeme robiť pri týchto hráčoch krok dozadu, pôjdeme rovno do nich. A to bol veľký dôvod, prečo sme v tej sérii mali úspech.“

V tejto sezóne boli Blue Jackets oslabení o hviezdy, ktoré tím v lete opustili. Často sa vyrovnávali aj so zraneniami kľúčových hráčov. Napriek tomu dosiahli bilanciu 33-22-15.

„Poľahky sme sa mohli vychýliť z našej cesty pri tých vratkých zraneniach a pri otáznikoch, ktoré boli pred sezónou, ale my sme odviedli skvelú prácu a pokračovali sme v nej. Teraz je v šatni dôvera. Keď máte takého trénera, ktorý z vás dokáže dostať emócie, ale aj praktickosť, tak je to pre vás obrovský prínos,“ dodal Foligno.

Takto vyzeral spomínaný príhovor z minulého roka:

Daňo verí v zmluvu v NHL: V Columbuse sa mu páči, lákajú ho však aj iné príležitosti
Publikované: 14. 05. 2020
Slovenský útočník Marko Daňo zostáva trpezlivý. Po sezónach trápenia sa v minulom roku vrátil do Columbusu, v ktorom sa mu na začiatku kariéry darilo. V tomto ročníku sa síce do NHL natrvalo neprebojoval, ale naďalej by sa o to chcel pokúšať. O návrate do Európy nerozmýšľa.

„Stále mám ambíciu zostať v Amerike a verím, že aj pri tejto situácii sa nájde nejaké mužstvo, ktoré by malo záujem o moje služby a pre ktoré by som bol prínosom. Verím, že s agentom dotiahneme nejakú dvojcestnú zmluvu s garantovaným príjmom, ale samozrejme, že tých miest nebude voľných mnoho. Uvidíme, ako to celé dopadne. Stále je však tá priorita zámorie,“ povedal Daňo pre TA3.

Dvadsaťpäťročný Trenčan podpísal s Columbusom dvojcestnú zmluvu. Za Blue Jackets odohral tri bezbodové zápasy a za záložný tím ďalších 46, v ktorých si pripísal 19 bodov (4+15). Po vypršaní zmluvy bude obmedzeným voľným hráčom a rád by zostal v organizácii, ktorá ho draftovala. Otvorený však bude aj iným možnostiam.

„Budem voľným hráčom, takže bude záležať len na nich, či budú so mnou chcieť predĺžiť zmluvu. Ja by som rád išiel naspäť. Mali sme tam skvelú partiu, či už v kempe, kde boli aj chalani, ktorých som poznal, alebo potom s tými novými chalanmi na farme,“ poznamenal Daňo.

„Zázemie tam bolo super. Aj to mesto, či už Columbus alebo Cleveland. Väčšiu časť som strávil v Clevelande, kde sme sa udomácnili a bolo tam fajn. Rád by som išiel aj tam, ale ak sa nájde mužstvo, ktoré bude papierovo slabšie a bude tam lepší predpoklad na to, aby som sa dostal do prvého tímu, tak tu ponuku zvážim. Verím, že nejaká taká ponuka sa nájde.“

Aktuálnu situáciu komplikuje nie len Daňovi koronavírus, ktorý už stal za zrušením ročníka aj v AHL. Teraz sa čaká, čo sa bude diať v NHL. Hráčom to komplikuje prípravu. Tú Daňo v tomto lete už nespojí s Romanom Švantnerom, ale s Tomášom Mihálikom, kondičným trénerom Tomáša Tatara či Martina Fehérváryho.

„Človek ani nevie, ako sa má začať pripravovať. Teraz sa udržiavam individuálne a v podstate čakám, ako sa to vyvinie. Ak by sa tá sezóna dohrávala, povráva sa, že tá nová by začala až v decembri. Celé by to bolo posunuté a človek nevie, ako by to vychádzalo. Musíme byť pripravení na všetko,“ skonštatoval Daňo.

„Zmenil som kondičného trénera. Chcem vyskúšať niečo nové a chcem byť v Bratislave čo najviac s priateľkou. Tak aj kvôli tomu sa budem presúvať iným smerom. Rozprával som sa s Trtom (Tomášom Tatarom), ktorý bol veľmi spokojný s jeho službami. S ním bol už minulý rok a povedal, že sa v sezóne cítil na ľade výborne. Na tú sezónu bol pripravený neskutočne. Aj preto som to chcel skúsiť.“
Kekäläinen: Hráči sa naučili oceňovať Tortorellu
Publikované: 27. 04. 2020
Generálny manažér tímu Columbus Blues Jackets, Jarmo Kekäläinen, verí, že možno je hlavný tréner John Tortorella na hráčov prísny, ale svoju robotu odvádza efektívne a prináša to svoje ovocie.

„Rick Nash to povedal dobre, keď som sa s ním rozprával o Tortsovi. Spolu pôsobili v New Yorku a Rick Nash povedal, že ste pri Johnovi Tortorellovi vždy vedeli, na čom ste,“ povedal Kekäläinen pre Executive Suite.

„Neexistovala tam žiadna šedá oblasť, nikto nič nehádal. ‘Čo si o mne myslí?’ On vám dá vedieť, čo ste urobili správne a čo ste urobili nesprávne. Podľa mňa je to skutočne dobrá vlastnosť.“

Tortorella je dlho známy pre svoj temperament a fakt, že si nedáva servítku pred ústa. Často si to odskáču aj jeho zverenci, ktorých verejne skritizuje. V minulej sezóne tak vyzval k zlepšeniu Anthonyho Duclaira, o ktorom dokonca povedal, že si nie je istý, či vie hrať hokej.

„Myslím si, že nakoniec to hráči aj oceňujú. Počul som mnoho hráčov, ako sa o Tortosovi vyjadrovali v minulom čase omnoho láskavejšie,“ poznamenal Kekäläinen.

„Naučili sa oceňovať to, aký bol, po tom, čo ich trénoval, pretože sa dostali do inej situácie a uvedomili si, že tréner im hovorí jednu vec pred nimi a druhú vec za ich chrbtom. To je niečo, čo viem, že hráči neoceňujú.“

Americký kormidelník prišiel do Columbusu v ročníku 2015/16 a tím odvtedy doviedol do play-off trikrát. Dokonca vlani vyhrali Blue Jackets svoju prvú sériu v klubovej histórii, keď v prvom kole vyradili Tampu. V roku 2017 získal svoju druhú Cenu Jacka Adamsa.
Blue Jackets podpísali zmluvu už aj s druhým brankárom. Lukratívnejšiu
Publikované: 24. 04. 2020
Menej ako týždeň po tom, čo si Columbus upísal na ďalšie dva roky brankára Joonasa Korpisala, oznámili Blue Jackets, že sa na novej dvojročnej zmluve dohodli aj s jeho partnerom Elvisom Merzlikinsom.

Kým Korpisalo podpísal zmluvu s priemerným ročným platom 2,8 milióna amerických dolárov, Merzlikins zarobí podľa podmienok novej zmluvy 4 milióny amerických dolárov ročne. Informoval o tom Chris Johnston zo Sportsnet.

Dvadsaťšesťročný Lotyš zažíval pozoruhodný nováčikovský ročník v NHL. Pred prerušením sezóny dosiahol bilanciu 13-9-8 s 92,3% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,35 inkasovaného gólu na zápas. Po vypršaní ročného kontraktu v hodnote 874 125 amerických dolárov mohol byť obmedzeným voľným hráčom.

„Verili sme niekoľko rokov, že Elvis Merzlikins je najlepším brankárom mimo NHL, keď ešte chytával vo Švajčiarsku. Tento rok ukázal svoje schopnosti a motiváciu byť veľmi dobrým brankárom v tejto lige. Je rýchly, atletický a motivovaný uspieť. Sme nadšení, keď vidíme, čo pre neho a náš hokejový klub prináša budúcnosť,“ vyhlásil generálny manažér Jarmo Kekäläinen.
Kekäläinen chce play-off s viac ako 16 účastníkmi
Publikované: 21. 04. 2020
Generálny manažér tímu Columbus Blue Jackets, Jarmo Kekäläinen, si myslí, že bude spravodlivé, ak sa počet účastníkov play-off zvýši, ak sa NHL rozhodne obnoviť sezónu rovno s vyraďovacími bojmi.

„Ak pôjdeme priamo do play-off, myslím si, že musí byť rozšírené z pôvodných 16 tímov. Inak by sme to museli rovno useknúť,“ povedal pre ESPN.

„A ako to urobíte, keď tímy majú odlišné rozpisy, odlišnú silu rozpisov, viac zápasov doma alebo menej zápasov doma? Sú to všetky tieto rozdiely, pri ktorých ste sa dopracovali k určitému počtu bodov v odlišnom počte zápasov.“

Blue Jackets sú momentálne na pozícii druhej divokej karty vo Východnej konferencii, ak sa pozeráme na bodovú tabuľku. Ak by sa však poradie určovalo percentuálne, postup by im vyfúkli Islanders, ktorí majú dva zápasy k dobru.

„Lobujem za to, aby som nás dostal do play-off. Samozrejme, chceme byť jeho súčasťou. Keď sezónu prerušili, pri bodových percentách sme neboli v play-off, ale podľa bodov sme v ňom. Ako to urobiť spravodlivo, ak by ste pokračovali rovno s play-off?“ pýta sa Kekäläinen.

„Je to ťažké povedať. Bodové percentá sú jedna vec, ale stále si tu musíte zaslúžiť získavať tie body a my sme to už urobili. Sme nad čiarou.“
 

Posledný zápas

08. 03. 2020
VAN 
-
 CBJ

1:2

(0:0, 0:2, 1:0)

Nasledujúci zápas

CBJ 
-
 PIT
12. 03. 2020 -

Novinky z tímu

05. 03. 2020 - Obranca Jake Christiansen podpísal ako nedraftovaný voľný hráč trojročnú nováčikovskú zmluvu s Columbusom. Dvadsaťročný rodák z Britskej Kolumbie si už v tejto sezóne zahral aj deväť zápasov AHL v drese Stocktonu. Nebodoval v nich. Momentálne oblieka dres Everettu v juniorskej WHL, kde si v 35 dueloch pripísal 47 bodov (20+27).
20. 02. 2020 - Brankár Joonas Korpisalo, ktorý Columbusu chýba od konca decembra pre zranenie kolena, urobí veľký krok smerom k návratu do akcie – v stredu bol totiž poslaný na kondičný pobyt do Clevelandu z nižšej AHL. Počas jeho absencie sa v skvelom svetle ukázal Elvis Merzlikins, a tak po návrate Fína bude Columbus disponovať jedným z najlepších tandemov v NHL.
20. 02. 2020 - Columbus podpísal v stredu dvojročnú dvojcestnú zmluvu s krídelníkom Stefanom Matteauom, ktorý doteraz hrával v jeho záložnom tíme pod zmluvou AHL. V stredu bol zároveň povolaný do prvého tímu Blue Jackets. Dvadsaťpäťročný rodák z Chicaga odohral v tomto ročníku za Cleveland 50 zápasov so ziskom 12 gólov a 16 asistencií. V NHL už odohral 64 zápasov za New Jersey, Montreal a Vegas. Pripísal si v nich tri góly a štyri asistencie.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

V súčasnosti v tíme nepôsobí slovenský hráč. V minulosti obliekal dres Blue Jackets Andrej Nedorost, Radoslav Suchý, Milan Jurčina, Marián Gáborík a Marko Daňo.

Reklama

O tíme v kocke

Columbus Blue Jackets

Vznik: 2000
Aréna: Nationwide Arena (kapacita: 18 136)
Adresa: Nationwide Arena, 200 W.Nationwide Blvd., Columbus, Ohio 43215
Oficiálny web: www.bluejackets.com
Farma(AHL): Springfield Falcons
Najväčšie úspechy: účasť v play-off (2009)
Vyradené čísla: 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Andrej Nedorost, Radoslav Suchý, Milan Jurčina, Marián Gáborík, Marko Daňo