Dnes je 18. 11. 2019, 00:23. Meniny má Eugen.

Halák bol úžasný. Zaslúžil si lepší osud, zhodujú sa v kabíne Bruins
Publikované: 17. 11. 2019
Bruins by nezískali v sobotu ani jeden bod, nebyť výkonu a snahy Jaroslava Haláka. Slovenský brankár zneškodnil 42 striel a bol brilantný od začiatku až do konca. Nemal len dostatočnú podporu od zvyšku mužstva Bostonu, ktorý podľahol Washingtonu 2:3 po samostatných nájazdoch.

„Bol naším zďaleka najlepším hráčom,“ povedal tréner Bruce Cassidy. „Je sklamaním, že sme nedokázali ten zápas zakončiť víťazne, pretože si myslím, že v tretej tretine sme robili presne to, čo sme potrebovali, na rozdiel od zápasu s Floridou. Neumožnili sme im toho vôbec veľa. Páčilo sa mi, ako sme v tretej tretine Haláka podporili, ale v prvej a druhej tretine urobil niekoľko mimoriadnych zákrokov a opäť tomu tak bolo aj v nájazdoch.“

Halák zastavil 17 z 18 striel už v prvej tretine, keď Bruins ešte nefungovali nohy. Dokonca bol blízko k tomu, aby Capitals ukradol výhru. Mohlo stačiť, ak by Zdeno Chára úspešne vyhodil puk z pásma predtým, ako T.J. Oshie strelil vyrovnávajúci gól v poslednej minúte tretej tretiny. Bratislavský rodák bol rovnako dobrý aj v nájazdoch, v ktorých držal Bruins v hre. Rozhodnutie priniesla piata séria.

„Bol úžasný. Nezaslúžil si takúto prehru, chytal skvelo. Na začiatku bol fantastický, v podstate v celom zápase... Defenzívne sme to nezvládli a puky prechádzali až k nemu, no on zavrel dvere. To nás držalo vo vedení i v zápase. Bol skvelý,“ povedal Charlie Coyle.

Halák bol po zápase vyhlásený za tretiu hviezdu. Hoci si sezónnu bilanciu zhoršil na 4-1-3, individuálne štatistiky si vylepšil na 92,4% úspešnosť zákrokov a priemer 2,56 inkasovaného gólu na zápas.

„Jaro bol mimoriadny a je to trochu naša vina, že sme neboli schopní pomôcť mu k výhre,“ pridal sa David Pastrňák, s ktorým súhlasil aj Charlie McAvoy: „Bol naším najlepším hráčom na ľade. Zaslúžil si dopadnúť lepšie.“

Chválu pridal aj skúsený David Krejčí: „ Samozrejme, je mi ho ľúto. Robil obrovské zákroky, nie len ten jeden v nájazdoch proti Ovečkinovi, ale počas celého zápasu nás držal v hre. Odohral čertovsky dobrý zápas.“
Čaká nás 15-zápasová sobota. Halák je v takéto dni rekordérom
Publikované: 16. 11. 2019
V sobotu nás v NHL čaká po prvýkrát v sezóne 2019/20 plný 15-zápasový program. V akcii bude aj Boston, v ktorého bráne bude v zápase proti Washingtonu štartovať aj Jaroslav Halák.

Sobotný duel prinesie súboj dvoch brankárov, ktorým sa v 15-zápasové dni mimoriadne darí. Obaja sú svojím spôsobom rekordérmi.

V deň, kedy sa odohralo 15 zápasov, chytal Braden Holtby už desaťkrát, pričom vedie všetkých brankárov s ôsmimi výhrami. Je pritom len jedným z 12 brankárov, ktoré v takých dňoch vyhrali aspoň päť zápasov.

Do tejto skupiny patrí aj Halák, ktorý má v nej najlepšiu úspešnosť zákrokov – 92,9%. V drese Bruins odohrá zápas v 15-zápasový deň premiérovo, ale už ich má za sebou sedem v dresoch Canadiens, Blues a Islanders. Jeho bilancia je tiež úspešná – 6-0-1.

Bratislavský rodák tvorí spoločne s americkým veteránom Ryanom Millerom exkluzívne duo brankárov, ktorý v takéto dni vychytali päť a viac výhier bez toho, aby zaknihovali aj prehru v normálnom hracom čase. Miller má bilanciu 6-0-2.
Halák už vie, kedy si opäť zachytá
Publikované: 15. 11. 2019
Tím Boston Bruins odohrá dva zápasy za dva dni – v piatok proti Torontu a v sobotu prot Washingtonu. Je teda zrejmé, že si štarty rozdelia obaja brankára. Kedy dostane prednosť v bráne Jaroslav Halák?

Kým Tuukka Rask bude štartovať v piatkovom stretnutí, čas slovenského brankára príde v zápase proti Capitals. Po štvrtý raz po sebe sa tak stane, že medzi dvoma štartmi bude mať dva zápasy, ktoré strávil na striedačke. Predtým sa obaja brankára pravidelne striedali po každom zápase.

Halák podal veľmi dobrý výkon v nedeľnom zápase proti Philadelphii, v ktorom kryl 27 z 29 striel. Nakoniec si však pripísal tretiu prehru v sezóne, keď jeho tím prehral 2:3 po samostatných nájazdoch.

Tridsaťštyriročný bratislavský rodák má v tomto ročníku bilanciu 4-1-2 s 91,9% úspešnosťou zákrokov a priemerom 2,67 inkasovaného gólu na zápas.

Washington patrí medzi tímy, proti ktorým sa mu v kariére nedarí najlepšie. Proti Capitals štartoval už 19-krát, pričom pri bilancii 9-10-0 kryl 90 % striel a inkasoval 2,8 gólu na zápas.
Chára otvorene: Za ten kolaps si môžeme sami
Publikované: 13. 11. 2019
Po dvoch tretinách utorkového zápasu proti Floride odchádzali hráči Bostonu s úsmevmi na tvárach. Po zápase však duel opúšťali so sklamaním – v priebehu tretej tretiny prišli o štvorgólový náskok a duel prehrali 4:5 po nájazdoch.

Sklamanie v kabíne „Medveďov“ po kolapse pred vlastnými fanúšikmi v TD Garden bolo badateľné. Po zápase ho vyjadril aj tréner Bruce Cassidy, ktorý pripomenul, že jeho mužstvo zvládalo uzatvárať takéto zápasy roky víťazným spôsobom. Súhlasil s ním aj kapitán Zdeno Chára.

„Určite by sme mali byť schopní uzavrieť takéto zápasy,“ povedal po zápase.

Práve štyridsaťdvaročný trenčiansky rodák bol posledným hráčom Bruins, ktorý skóroval. Po dravej práci v útočnom pásme využil dorážku na vsietenie svojho tretieho gólu v sezóne. Nakoniec neviedol k ukončeniu sériu výhier, ktorá je teraz už štvorzápasová.

„Môžeme si za to sami. Hrali sme dobrý hokej v prvých dvoch tretinách a predviedli sme niekoľko dobrých akcií. V tretej tretine sme im dali príliš veľa priestoru a času. Vždy, keď to urobíte, tak to súperi využijú. Musíme sa na to pozrieť a potrebujeme hrať rovnakým spôsobom celých 60 minút,“ dodal Chára.
Kruga vyradí z hry zranenie hornej časti tela
Publikované: 12. 11. 2019
Obranca tímu Boston Bruins, Torey Krug, má zranenie v hornej časti tela a nebude hrať v utorkovom domácom zápase proti Floride. Informoval o tom tréner Bruce Cassidy.

Dvadsaťosemročný Američan utrpel zranenie v závere nedeľného zápasu proti Philadelphii a v nadstavenom čase už nehral. Bruins hrajú ďalší zápas v piatok v Toronte a na druhý deň hostia Washington. Mohol by v nich hrať?

„Budeme jeho stav prehodnocovať tak, ako bude týždeň napredovať, takže jeho hranie vo víkendových dueloch zatiaľ nevylúčim. Pokiaľ nebudem toho vedieť viac, tak pre vás nebudem mať nič,“ odvetil Cassidy.

Krug odohral v tejto sezóne 17 zápasov so ziskom 13 bodov (2+11). Voľné miesto v zostave pri jeho absencii zapláta Urho Vaakanainen, ktorý bol v pondelok povolaný z Providence (AHL). V pondelok trénoval s Connorom Cliftonom v treťom páre. Tím má k dispozícii aj Stevena Kampfera.

Novinky z tímu

17. 11. 2019 - Hviezdny center Bostonu Patrice Bergeron v sobotu proti Washingtonu nehral pre problémy v dolnej časti tela. Nemalo by ísť o nič vážne, ale keďže Bruins hrali druhý zápas za dva dni, rozhodli sa k tomu pristúpiť s opatrnosťou. Šancu v prvom tíme tak dostal Paul Carey, ktorý bol povolaný z Providence (AHL).
26. 10. 2019 - Krídelník Joakim Nordström sa v pondelkovom zápase proti St. Louis vráti do akcie. Informuje o tom Amelie Benjaminová z ligovej stránky. Dvadsaťsedemročný Švéd vynechal posledné dva zápasy pre zranenie hornej časti tela. V tejto sezóne odohral len štyri duely so ziskom asistencie, pretože prvé tri duely ročníka vynechal pre zranenie chodidla.
22. 10. 2019 - Slovenský obranca Boston Zdeno Chára sa v pondelok v Scotiabank Aréne objavil v tričku, ktorým určite potešil českého útočníka Davida Pastrňáka:

Potom sa postaral o vtipnú výmenu názorov na sociálne sieti s Bradom Marchandom. K vyššie uvedenej fotke totiž Bruins s ikonkou cestovín (narážka na Pastrňáka, ktorý má prezývku „Pasta“) napísali: „Veľký Zee. Veľký fanúšik.“ Na to Marchand napísal: „To je somarina, človeče. Žiadna láska pre šesťdesiat trojku?“ Chára mu na to odpísal: „Prepáč človeče, ale tvoje tričko robia len vo veľkostiach S a M. Stále ťa však mám rád!“

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.