SlovakNHL.sk
Dnes je 22. 9. 2020, 19:41. Meniny má Móric.

Najnovšie články

Chárov prínos ocenil ďalší mladík. Je to výnimočný človek, tvrdí
Publikované: 18. 09. 2020
Jeremy Lauzon nevie, či tím Boston Bruins splní prianie Zdena Cháru a umožní mu vrátiť sa do svojej 23. sezóny v NHL, ale ak by sa tak stalo, mladý obranca z Quebecu je pripravený vyťažiť z toho maximum.

„Keď som začínal hrávať hokej, Zdeno Chára bol v Národnej hokejovej lige a patril tam medzi elitu. Mať šancu hrať s hráčom tohto kalibru, ale tiež mať možnosť učiť sa od neho, je niečo, čo v každom zápase oceňujem,“ povedal Lauzon pre RDS.

„Je to taký výnimočný človek. Bez ohľadu na to, ako sa voláte alebo odkiaľ pochádzate, bude pri vás rovnakou osobou. Toto je kvalita, ktorá sa vám objaví, keď si pomyslite na Zdena.“

Dvadsaťtriročný Lauzon odohral v tejto sezóne za Bruins 19 zápasov, v ktorých zaznamenal jeden gól a jednu asistenciu. Boston si ho vybral v roku 2015 z celkového 52. miesta.

O 20 rokov starší Chára má za sebou 14. sezónu v Bostone, kde po jeho boku vyrástlo viacero kvalitných zadákov, akú sú Dougie Hamilton, Torey Krug, Brandon Carlo či Charlie McAvoy.

Od budúcej sezóny sa očakáva, že jeho prínos bude najmä v podobe mentorstva a defenzívnych úloh v oslabeniach a v záveroch zápasoch, keď bude treba brániť tesné vedenie. Novinár Joe Haggerty si ho vie prestaviť v treťom páre, keďže už má problémy stíhať rýchlejším hráčom. Najskôr však musí podpísať novú zmluvu.
Chára si zhoršil známku. Stále však môže byť cenný, tvrdí zámorský odborník
Publikované: 14. 09. 2020
Steve Conroy z Boston Herald hodnotil mužstvo Bostonu po skončení sezóny 2019/20. Hodnotenie bránkoviska sme už priniesli, teraz prichádza čas pozrieť sa na korčuliarov. Medzi nich patrí aj slovenský obranca Zdeno Chára.


Štyridsaťtriročný trenčiansky rodák bol v hodnotení pred zápasom hviezd oznámkovaný známkou B+, ktorá bola spomedzi obrancov tretia najlepšia. Lepší boli Brandon Carlo a Torey Krug.

Tentoraz dostal Chára známkou horšiu – B-. A lepšie hodnotení boli nie len Carlo a Krug, ale aj Charlie McAvoy. Rovnakú známku dostali Matt Grzelcyk a Jeremy Lauzon, Connor Clifton dostal C+ a John Moore D.

„Úloha kapitána sa zmenila v defenzívneho špecialistu a mimoriadneho hráča pre oslabenia. V základnej časti tieto úlohy plnil veľmi dobre, ale v play-off sa v nich nedokázal skutočne postaviť na nohy. Stále by však mohol byť cenným dielikom skladačky,“ poznamenal Conroy o Chárovi.

Kapitán „Medveďov“, ktorý stále nemá zmluvu pre budúci ročník, odohral v základnej časti 68 zápasov, v ktorých zaznamenal päť gólov a deväť asistencií – rovnako ako v ročníku predtým. V dohrávke pridal dve asistencie v 13 dueloch. Kým v dlhodobej časti ročníka hrával v priemere 21 minút na zápas, v play-off už len necelých 20.

V strede sezóny bol ohodnotený takto: „Chára už nie je tým kandidátom na Norrisovu trofej, akým v minulosti bol, ale stále je to hráč, na ktorého súperi pripravujú zápasový plán. V 42 rokoch a po chirurgicky zreparovanej čeľusti, si poradil so svojou porciou špinavej roboty. Tak ako niektorí iní veteráni, aj on si mohol počas deviatich dní voľna dobiť baterky.“

Útočníkov zámorský odborník ohodnotiť takto: Brad Marchand dostal A+, Patrice Bergeron A, David Pastrňák A-, Charlie Coyle a David Krejčí B, Jake DeBrusk B-, Sean Kuraly C+, Par Lindholm, Ondřej Kaše, Chris Wagner a Anders Bjork C, Karson Kuhlman C-, Nick Ritchie a Joakim Nordstrom D.

Pre zaujímavosť, tréner Bruce Cassidy dostal známku B+ a generálny manažér Don Sweeney C.
Odborník: Halák sa nevyrovnal s postom jednotky ideálne, Raskovi opäť pomohol
Publikované: 14. 09. 2020
Jaroslav Halák zostáva stále veľmi dobrým brankárom „1B“. Myslí si to Steve Conroy, ktorý hodnotil bránkovisko Bostonu Bruins v rámci hodnotenia po sezóne, ktorá zahŕňala skvelú základnú časť a nevydarené play-off.

Prioritu v bráne mal aj v sezóne 2019/20 Tuukka Rask, ktorého však opäť veľmi dobre dopĺňal slovenský brankár. Spoločne pomohli tímu k Prezidentovej trofeji a získali Jenningsovu trofej. Fín je navyše nominovaný aj na Vezinovu trofej.

V play-off mal tím jasnú jednotku v podobe Raska, tak ako tomu bolo vlani. Ten sa však zrazu rozhodol ísť domov, a tak dostával priestor Halák. Nesklamal, ale sklamaniu zo skorého vypadnutie v druhom kole zabrániť nedokázal.

Conroy mu nakoniec v posezónnom hodnotení venoval známku B-, ktorú mal aj pred zápasom hviezd. Vtedy o ňom poznamenal: „Halák už vyzeral viac ako náhradník, ako druhá jednotka, ktorou bol väčšinu svojho pôsobenia v Bostone. Inkasoval niekoľko ohromne lacných gólov. Párkrát sa pretrápil k víťazstvu, párkrát nie.“

Teraz slovné hodnotenie znelo: „Halák bol dostatočne dobrý v základnej časti, aby umožnil Raskovi pozdvihnúť výkony na úroveň Vezinovej trofeje. No, keď sa chopil úlohy jednotky, nedokázal podávať dostatočne vyrovnané výkony a inkasoval príliš veľa lacných gólov. Zostáva však veľmi dobrým brankárom 1B.“

V strede sezóny bol Rask ohodnotený známkou A-, tentoraz bolo jeho hodnotenie označené ako „nekompletné“. Rečnícka otázka však znela jasne: „Ako inú známku by sme mu dali?“ Conroy pripomenul nomináciu na Vezinovu trofej, skvelú základnú časť, v ktorej sa Bruce Cassidy snažil manažovať nasadzovanie Rask tak, aby bol pripravený na dlhé play-off. V ňom však už v sérii prvého kola proti Hurricanes opustil tím z rodinných dôvodov.
Ak sa Chára vráti, bude sa musieť vyrovnať s novou pozíciou
Publikované: 12. 09. 2020
Slovenský obranca Zdeno Chára už vyjadril svoju túžbu zostať hráčom Bruins aj v budúcej sezóne a vyzerá to tak, že sa s Bostonom bude vedieť dohodnúť na ďalšej jednoročnej lacnej zmluve. K nej by však mohla tentoraz pribudnúť aj podmienka.

„Od svojho príchodu priniesol veľa stability do obrany, do šatne a jeho líderstvo nemožno spochybňovať. Zaučil počas rokov veľa obrancov a pokračuje v tom. Má v sebe veľké kvality, jeho pracovná disciplína je neporovnateľná a myslím si, že bolo dôležité pre našich hráčov vidieť u niekoho, kto musel skutočne tvrdo pracovať na tom, aby bol jedným z top obrancov ligy, čo je potrebné, aby ste hrali v NHL,“ poznamenal prezident Bruins Cam Neely pre NBC Sports.

„Keď prvýkrát prišiel do ligy, nikto by si to nepomyslel. Nikto by si ani nemyslel, že bude hrať, keď bude mať 43 alebo 44 rokov, čo je svedectvo o jeho odhodlaní a túžbe. Musíme sa pozrieť, kam smerujeme, čo potrebujeme a v akej úlohe bude u nás Zdeno hrať.“

Boston má obranu, ktorá potrebuje byť rýchlejšia a ktorá musí podporovať viac ofenzívu v hre piatich proti piatim. Chárova úloha v nej by tým pádom mohla byť odlišná, ako v rokoch predchádzajúcich.

„Mohol by skončiť ako voľba pre tretí pár s tým, že by bol zároveň výrazne vyťažovaný v oslabeniach a vo väčšej miere aj vtedy, ak budú Bruins brániť vedenie v tretej tretine,“ konštatuje bostonský novinár Joe Haggerty. „To sú situácie, v ktorých je 43-ročný Chára stále vysoko efektívny a v ktorých sa od neho nevyžaduje zapájanie do ofenzívy.“

V posledných dvoch sezónach odohral Chára v priemere najmenej času v kariére, ale stále bol členom top štvorky obrany a stále bol priemerný čas nad 21 minút. V budúce sezóne by mohol klesnúť po hranicu 20 minút, čo sa stalo aj v play-off, v ktorom sa najmä rýchlostne trápil. Podľa Haggertyho nie je vylúčené, že proti rýchlejším súperom by ani nehrával.

„Je to hrdý človek. Keď ho odobrali z prvej presilovky, nemyslel som si, že mal z toho radosť. Chápal však, že je to pravdepodobne to najlepšie pre tím. A keď už nebol ani v druhej presilovkovej formácii, tiež si nemyslím, že mal z toho radosť. Taký hrdý je,“ skonštatoval Neely.

„Čo však viem je, že chce byť najlepším obrancom na ľade. Stále je neuveriteľný v oslabeniach. To je niečo, na čo je veľmi pyšný. Akýkoľvek športovec, ktorý má v sebe takú hrdosť ako Zdeno, zažíva ťažké časy, keď prídu zmeny.“
Obetujú Bruins pre Cháru a Kruga Krejčího?
Publikované: 12. 09. 2020
Tím Boston Bruins bude musieť po tejto sezóne urobiť niekoľko dôležitých rozhodnutí. Potenciálnymi neobmedzenými voľnými hráčmi sú aj obrancovia Zdeno Chára a Torey Krug, ktorých by si chcel tím udržať. Nebude to však ľahké.

Joe Haggerty z NBC Sports tvrdí, že „Medvede“ v snahe udržať si služby oboch obrancov ponúkajú na výmenu dvoch útočníkov – Jakea DeBruska a Davida Krejčího, ktorý je najlepšie plateným hráčom tímu.

Krug nedávno povedal, že tentoraz nebude ochotný poskytnúť zľavu a chce zo svojej situácie vyťažiť prvýkrát v kariére to, čo si zaslúži. Chára vyjadril svoj záujem pokračovať v kariére a je pravdepodobné, že mu nebude robiť problém ani ďalšie zníženie zárobku.

Boston má momentálne pod stropom k dispozícii 14,4 milióna amerických dolárov, pričom aj DeBrusk je potenciálnym obmedzeným voľným hráčom. Naposledy mal „cap-hit“ 863 333 amerických dolárov a čaká ho významný nárast platu. Krejčí zaťažuje platový rozpočet sumou 7,25 milión dolárov. Kontrakt mu vyprší po budúcej sezóne.
 

Posledný zápas

31. 08. 2020
TBL 
-
 BOS

3:2 P2

(0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Nasledujúci zápas

Žiadne zápasy nie sú naplánované.

Novinky z tímu

01. 09. 2020 - Tím Boston Bruins vyhral Prezidentovu trofej, no stal sa prvým vyradeným tímom v druhom kole play-off. Po prehra 2:3 v piatom zápase série proti Tampe nechýbal tradičný rituál podávania rúk, ktorý sa týkal aj troch Slovákov, ktorí sa stretli v sérii – smutných Jaroslava Haláka a Zdena Cháru, ako aj radujúceho sa Erika Černáka.

20. 08. 2020 - Slovenský brankár Jaroslav Halák sa v stredajšom zápase proti Caroline, v ktorom Boston spečatil svoj postup do druhého kola, zapotil. V druhej tretine urobil sériu zákrokov, aby udržal puk mimo brány. V jednom okamihu mu pomohol aj krajan Zdeno Chára, ktorý z blízkosti bránkovej čiary odpratal do bezpečia puk, ktorý za bratislavského rodáka prepadol.Ešte v prvej tretine Halák takto zneškodnil veľkú šancu Justina Williamsa:

18. 08. 2020 - Tím Boston Bruins uvoľnil na hosťovanie do tímu HC Karlovy Vary z Českej extraligy nádejného útočníka Jakuba Lauka. Dvadsaťročný rodák z Prahy bol draftovaný v roku 2018 z celkového 77. miesta a Bruins vkladajú do neho veľké nádeje. V tomto ročníku debutoval v zámorí medzi mužmi, keď nastúpil do 22 dueloch AHL v drese Providence. Strelil v nich päť gólov a pridal štyri asistencie. Potom si zranil koleno.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

charaZdeno
CHÁRA

obranca
#33, C

Reklama

O tíme v kocke

Boston Bruins

Vznik: 1924
Aréna: TD Garden (kapacita: 17 565)
Adresa: TD Garden, Suite 250, Boston, MA 02114
Oficiálny web: www.bostonbruins.com
Farma(AHL): Providence Bruins
Najväčšie úspechy: 6x Stanley Cup (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011)
Vyradené čísla: 2 (E.Shore), 3 (L.Hitchman), 4 (B.Orr), 5 (A.Clapper), 7 (P.Esposito), 8 (C.Neely), 9 (J.Bucyk), 15 (M.Schmidt), 16 (R.Middleton), 24 (T.O'Reilly), 77 (R.Bourque), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jozef Stumpel, Milan Jurčina, Zdeno Chára, Miroslav Šatan, Andrej Meszároš, Peter Cehlárik