SlovakNHL.sk

Nespravodlivé play-off? Musíme byť za túto príležitosť vďační, tvrdí Chára

Prezident Bostonu Cam Neely bol sklamaný z toho, že Bruins budú musieť bojovať o nasadenie v play-off napriek tomu, že získali Prezidentovu trofej. Oponentov play-off s 24 tímami je však viacero. Zdeno Chára uznáva, že formát nemusí byť 100% spravodlivý, ale treba vďačiť aj zaň.

„Nemôžete za to skutočne nikoho obviňovať alebo pociťovať nespravodlivosť. Pre nás by malo platiť, že musíme byť vďační za príležitosť, ktorú dostávame,“ povedal slovenský obranca pre Sportsnet.

„Keď sa na veci pozriete z perspektívy reálneho života, na to, čím si prechádzajú rodiny iných, podniky... Nie každý dostane rovnakú šancu. Veľa ľudí príde o množstvo finančnej podpory, podniky krachujú a nikdy nedostanú rovnaké príležitosti, takže za tú našu musíme byť vďační.“

Bruins v čase prerušenia sezóny boli na čele Atlantickej divízie s osembodovým náskokom pred Tampou Bay a ako jediný tím ligy boli stobodoví. Pri navrhovanom formáte však budú musieť o svoju pozíciu v prvom kole bodovať v trojzápasovom mini turnaji s Lightning, Capitals a Flyers.

Trenčiansky rodák dodal, že stále nie je garantované, že sa nakoniec ročník aj dohrá a ak sa tak stane, tak hráči budú musieť akceptovať určitú mieru rizika, aby si mohli v tomto roku zahrať o Stanleyho pohár.

„Bude v tom zahrnuté aj riziko. Musíme len zmanažovať to, aké riziko sme ochotní akceptovať,“ skonštatoval Chára pre NBC Sports.

// Publikované: 29. 05. 2020
 

Posledný zápas

21. 02. 2021
BOS 
-
 PHI

7:3

(2:2, 4:0, 1:1)

Nasledujúci zápas

BOS 
-
 BUF
27. 03. 2021 -

Novinky z tímu

22. 02. 2021 - Tím Boston Bruins sa na podnet kapitána Patricea Bergerona rozhodol prísť na nedeľný zápas pri jazere Tahoe štýlovo – hráči sa obliekli tak, aby pripomenuli 90. roky minulého storočia. Zapojil sa do toho aj Jaroslav Halák, ktorý urobil krok ďalej a nosil aj parochňu, ktorou pripomenul preslávené „háro“ Jaromíra Jágra z úvodu vtedajšieho desaťročia:


A ešte pár fotiek v štýlovom oblečení:

21. 02. 2021 - Útočník David Krejčí vynechá nedeľný zápas Bostonu proti Philadelphii, ktorý sa odohrá pod holým nebom pri jazere Tahoe. Dôvodom je zranenie dolnej časti tela, ktoré utrpel v druhej tretine štvrtkového stretnutie s New Jersey. Hrať v nedeľu nebude ani obranca Kevin Miller. Nahradia ich Jack Studnicka a Urho Vaakanainen.
13. 02. 2021 - V NHL sú hráči, ktorí chcú chodiť z ľadu ako poslední. V piatok sa dvaja takí stretli a vznikol z toho nevídaný moment. Brad Marchand z Bostonu a Mika Zibanejad z NY Rangers nechceli odísť z ľadu skôr, ako ich sok, keď skončilo rozkorčuľovanie. Obaja si pevne trvali na svojom a z ľadu ich nedostala ani roľba. Nakoniec o všetkom rozhodla hra kameň, papier, nožničky. Vyhral ju Švéd, a tak Marchand nespokojne musel odísť z ľadu ako prvý. Všetko to trvalo cez 5 minút.

Aktuálne v diskusii


Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.

Slováci v tíme

charaZdeno
CHRA

obranca
#33, C

Reklama

O tíme v kocke

Boston Bruins

Vznik: 1924
Aréna: TD Garden (kapacita: 17 565)
Adresa: TD Garden, Suite 250, Boston, MA 02114
Oficiálny web: www.bostonbruins.com
Farma(AHL): Providence Bruins
Najväčšie úspechy: 6x Stanley Cup (1929, 1939, 1941, 1970, 1972, 2011)
Vyradené čísla: 2 (E.Shore), 3 (L.Hitchman), 4 (B.Orr), 5 (A.Clapper), 7 (P.Esposito), 8 (C.Neely), 9 (J.Bucyk), 15 (M.Schmidt), 16 (R.Middleton), 24 (T.O'Reilly), 77 (R.Bourque), 99 (W.Gretzky)
Slováci v tíme: Jozef Stumpel, Milan Jurina, Zdeno Chra, Miroslav atan, Andrej Meszro, Peter Cehlrik