O osude Haláka na začiatku play-off je rozhodnuté

Ani skúsenosti nepomohli. Tridsaťpäťročný Jaroslav Halák vstúpi do play-off až ako tretí brankár Bruins v hierarchii. Po poslednom zápase základnej časti to definitívne potvrdil tréner Bruce Cassidy.

Boston začne play-off už v sobotu, keď si otvorí sériu proti Washingtonu s Tuukkom Raskom v bráne. Tomu bude nakoniec robiť náhradníka nováčik Jeremy Swayman.

Dvadsaťdvaročný Američan nezaváhal ani v utorkovom zápase, v ktorom kryl 30 z 32 striel. V 10 dueloch tak dosiahol bilanciu 7-3-0 s 94,5% úspešnosťou zákrokov a priemerom 1,50 inkasovaného gólu na zápas.

„Myslím si, že Swayman urobil všetko, o čo sme ho požiadali. Myslím si, že aj dnes večer bol opäť spoľahlivý pri sledovaní puku. Posledný gól bol, samozrejme, náročný. Myslím, že sa puk odrazil za čiaru od jeho hlavy. To sa pravdepodobne stane raz za rok, ak vôbec. Druhý inkasoval po závare pred bránou,“ povedal Cassidy.

Halák, ktorý sa po sezóne môže stať neobmedzeným voľným hráčom, zaznamenal v tejto sezóne najhoršie čísla od svojho príchodu do Bostonu. Pri bilancii 9-6-4 kryl 90,5 % striel a inkasoval 2,53 gólu na zápas.

Novinky z tímu

11. 05. 2024 - Fanúšikovia Bostonu vybučali hráčov svojho tímu na konci druhej tretiny piatkového domácom zápasu proti Floride. V tom čase už Bruins prehrávali 0:3, keď od Panthers inkasovali v rámci celej série deväť gólov po sebe. Na bránu pritom za 40 minút hry vyslali len osem striel. Bučanie tím nakoplo, ale Florida si výhru ustrážila a nakoniec zvíťazila pomerom 6:4, aby sa ujala vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Sumár noci: Oilers zavŕšili v predĺžení obrat, Bruins sa pri ďalšej jasnej prehre zranila hviezda

09. 05. 2024 - Kapitán Bostonu Brad Marchand sa už v úvode druhého zápasu série druhého kola play-off proti Floride prezentoval bodyčekom, ktorým poslal k ľadu hviezdneho útočníka Matthewa Tkachuka. Znemožnil mu tým dokončiť svoju útočnú akciu. Bruins sa v prvej tretine ujali vedenia, ale nakoniec prehrali 1:6, aby bol stav série vyrovnaný 1:1.

05. 05. 2024 - Český útočník David Pastrňák bol za svoje výkony v priebehu série prvého kola play-off proti Torontu kritizovaný, ale vystúpil v ten najlepší okamih – v druhej minúte predĺženia zápasu číslo 7 strelil pekný gól, aby rozhodol o výhre Bostonu 2:1 i o jeho postupe do druhého kola play-off, v ktorom narazí na Floridu. Pre Pastrňáka išlo o celkovo tretí gól v tohtoročných vyraďovacích bojoch.

Vújtek (03.10.2016 - 08:14:40):
môze byt Brigant nie, napr. Jakubech áno ... ale vzdy si to Hapal logicky obháji a hned sa k tomu aj musel v médiach vyjadrovat zatial čo Ernie by musel vzdy obhajovat tak 1/4 zostavy minimálne a ked sa ho na to niekto z tých pár novinárov opýta tak ešte sa cíti podráždený, akoby nemali ani právo.... na druhu stranu aspon sa nám tu kazdý rok stará o hlavnu tému. Fakt sa teším uz o mesiac na turnaj do Norska koho zoberie. :-D

peto10 (03.10.2016 - 01:29:04):
Ale páni už dosť!!! Toto je téma o MSJ a nie o futbale, našej lige alebo o projekte. O tom môžte diskutovať v príslušných témach. Toto je téma čisto o nomináciách a o samotných majstrovstvách.